Звездопад от две черти новата година ще дари. ~бебеправене 426~

  • 25 885
  • 926
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 945
И аз си почиствам пералнята и съдомиялната с препарати за тази цел които се използват при празни уреди на програма с максимална температура. Ама нито белина, нито доместоси аз лично не ползвам. Избягвам агресивни препарати вкъщи. Докато говорите за PAI хомозигот, да задам един потенциално скандален въпрос. Има ли вариант при който бременна жена с PAI хомозигот без проблем с ACE може да реши да не си слага клексан/фраксипарин и само чрез следене на стойности да предотврати кръвосъсирване и аборт поради тромбофилия? Уж ги разбирам тея мутации, ама не съвсем.

# 871
  • Мнения: 1 141

Може ли нещо което го има в БГ
И мога да го взема още утре? Проверих че това е само в iherb и amazon.
Благодаря

# 872
  • Мнения: 574
S.G.C. Аз съм с PAI хомозигот и ACE (май хетерозигот, не помня), т.е. още повече и имам една успешна бременност. Тогава не знаех за тромбофилиите, следяха ме (в Германия) и единствено реших да проверя за тромбофилии, понеже имах високо кръвно накрая и след раждането и кръвта ми беше много сгъстена, буквално нищо не излизаше. То и като си на терапия пак се следи дозата, аз при втора бременност не бих рискувала без терапия.

# 873
  • София
  • Мнения: 3 038
Жаки, мисля,ч е това се доближава най-много като съотношение на DHA/EPA

# 874
  • Мнения: 945
Като човек минал през загуба и достатъчно неуспехи, аз също съм далеч от мисълта да си играя със съдбата. Но от чисто любопитство ми се прокрадна тази еретична мисъл. Като знам колко жени които познавам раждали дори не са чували за тромбофилия все си мисля, че монго от тях имат просто не се проявява. Да, може при тях да е било тото, но пък ако знаеш и си следиш стойностите на кръвосъсирване, не би ли имало шанс да успееш да хванеш проблем без да се налага да се бодеш всеки ден 10 месеца.

# 875
  • Мнения: 3 188
anigo и аз като имах точно тази пих по две на ден, не съм спирала след О. Онази, която пих като забременях, не я спрях и по време на бременност (естествено, Сигридов ми каза да си я пия, не е било на своя глава) Спрях я в 17 седмица (май беше 🙄) заради прекалено разредена кръв, на по-късен етап пак я включих. Не мога да твърдя категорично, че е (само) заради омегата, но но сина ми има перфектен слух и зрение. От раждането и до днес му давам ДХА, като порасне още малко ще му сменя на нещо и с ЕРА. Сега пия чиста ДХА и аз, в Бг изобщо няма такава на пазара, за това не пазарувам от тук Жаки и не мога да препоръчам нещо
Редактирам се - шантал то тва много скъпо бе, от iherb с кодове излизат по 40 и няколко лв хубавите омеги/дха

# 876
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 508
И аз си почиствам пералнята и съдомиялната с препарати за тази цел които се използват при празни уреди на програма с максимална температура. Ама нито белина, нито доместоси аз лично не ползвам. Избягвам агресивни препарати вкъщи. Докато говорите за PAI хомозигот, да задам един потенциално скандален въпрос. Има ли вариант при който бременна жена с PAI хомозигот без проблем с ACE може да реши да не си слага клексан/фраксипарин и само чрез следене на стойности да предотврати кръвосъсирване и аборт поради тромбофилия? Уж ги разбирам тея мутации, ама не съвсем.

Бе то има ама рискът е голям. Така ми умря първото бебе без терапия, пиша го в прав текст.

# 877
  • Мнения: 574
Ами не знам колко бързо се случват нещата. Може да е достатъчно лекарят нещо да не огледа, да пропуснеш преглед заради болест например. То началните дози са си профилактични. Боденето и мен не ме влече особено, ама иначе ще има да го мислиш, особено ако нещо стане.

# 878
  • София
  • Мнения: 3 038
Редактирам се - шантал то тва много скъпо бе, от iherb с кодове излизат по 40 и няколко лв хубавите омеги/дха

Сигурно, ама Жаки търси нещо, което да не го чака.
Аз също не съм поръчвала досега от iherb, гледам акквото има налично по аптеките да мога да го взема най-скоро.
А и просто като четох на Жаки питането си правих списък от ремедиум. Може би в други аптеки може да се намери нещо по-добро.

# 879
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 508
Едно че скъпо, второ ЕРА е повече, в пренаталните повече ДХА търсим.

# 880
  • Мнения: 3 188
Ако си правите сметка на добавките, може да си поръчвате да дойдат преди да са ви свършили тези, които в момента пиете. Идват със Спиди до адрес за максимум 10 дни (не са векове), не знам какво толкова ви притеснява.

# 881
  • София
  • Мнения: 3 038
Едно че скъпо, второ ЕРА е повече, в пренаталните повече ДХА търсим.

да, сега видях, че са обратно съотношенията...

Алисън, аз честно казано вечно се надявам да не ми трябват добавки следващият месец Grinning

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 09:49 от shan^tall

# 882
  • Мнения: 213

Може ли нещо което го има в БГ
И мога да го взема още утре? Проверих че това е само в iherb и amazon.
Благодаря

Жаки ние с ММ пием тази, мисля че е ок, даже сега е на промоция:
https://b2b.silabg.com/bg/30273-sila-product.html

# 883
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 508
Пак е с противовъзпалителен ефект, с повече ЕРА.

# 884
  • Мнения: 1 141

Може ли нещо което го има в БГ
И мога да го взема още утре? Проверих че това е само в iherb и amazon.
Благодаря

Жаки ние с ММ пием тази, мисля че е ок, даже сега е на промоция:
https://b2b.silabg.com/bg/30273-sila-product.html

Пак EPA е повече от DHA за репродуктивни търсим обратното. Явно от iherb ще поръчам

Общи условия

Активация на акаунт