Звездопад от две черти новата година ще дари. ~бебеправене 426~

  • 25 957
  • 926
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 1 202
Аз я намирам за полезна. Лесно се чете. Описано е при какви състояния какви добавки е полезно да приемаш. За мен е позитивна книга и надъхваща, че не всичко е загубено.
Имаше история за жена, която е с изчерпан резерв/лошо качество (не помня точно) - та тя решила да експериментира с високи дози Убиквинол и подобрила значително показателите си. От там започва по-широкото му приложение в тази насока. Аз си взех идеи от книгата. Неприложимо е да не ползвам парфюм например, но доста време карах на етерични масла за целта. Изкарах даже и няколко месеца без да си лакирам ноктите Simple Smile Доста се замислям над ежедневната употреба на пластмаса.
Все неща, които знаем, но не е лошо да си припомним.
Всяка такава малка промяна допринася все с нещо или поне дава усещането, че полагаме усилия в името на целта Simple Smile
Аз не използвам парфюм вече доста време. Наблягам на натурални шампоани, боди лосиони и део стикове. Доколкото знам и четох парфюмите са доста вредни. Ако човек се къпе всеки ден едва ли е голяма загуба да не слагаш парфюм. Точно след прочетеното от книгата ги промених тези неща. Прах за пране също използвам само натурален, не тези в супермаркета. Аз също я намерих за полезна но всеки преценява накрая какво иска да промени и какво не

# 856
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 740
Парфюми? Не бих се сетила.... Ами не слагах мн време,и сега пък слагам че се затрупах. Сега сигурно и лакове за нокти не може... Иначе не слагам козметика,рядко червило,

# 857
  • Мнения: 3 259
Аз от няколко дни не мога стигна до края на темата, та ей ме на чак сега.
Рокет, добре дошла и официално. По този въпрос:
Шантал като спомена за цикъл 25 дена и се сетих да питам, дали има някаква връзка между скъсяването на цикъла и влизането в периода на перименопауза?
Има нещо такова да. Едно, че по-рано почват да озряват яйцеклетките, а и прогестерона почва да не достига. Ма не е казано, че при теб е това. Без да си пуснеш ФСХ примерно не си прави изводи.

Винаги ми е приятно да чета дамите от едно време дето са за второ Simple Smile

все повече си мисля как да приема мисълта, че не е било писано да имаме второ дете...
Шантал и да е писано някъде, ние не можем да го прочетем. Имате си план с ТМ, правите каквото зависи от вас.

защото прекрасният ми работодател е избрал да не включва към здравното проследяване на бременност, но въобще не бях подготвена, че докато се стигне до там ще налеем една купчина..
За пакета хич да не ти е мъчно, да не мислиш, че застрахователите ще се минат с голямо покритие при бременност. При мен примерно беше 600 лв + 1200 за раждане. Така звучи много 1800лв ооо, ма е смешно малко всъщност -  пусках пренатален 550лв (щото само за даун, иначе е по-скъпо) и айде почти свърши сумата за цялата бременност.

Дими, Салсера, понеже при нас се получи след много забавяния, аз сега си мисля, че забавянето е добър знак Simple Smile Simple Smile

п.п.
Скрит текст:
По темата с коликите и аз мислех, че става дума за стомашни неразположения, примерно липса на готина флора или невъзможност за добра обработка на млякото (наистина знам за бебенце с такъв проблем, само лактаза му е помагала)
Та затова казвам, че малчо не е имал колики, плака няколко дни след като се прибрахме докато се научим свестно да го оригваме и после само, ако рефлукса му попречи да се наяде (гладен, ама му е гадно и не иска да яде)
Да добавя още два варианта за бъдещите мами тука Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 00:23 от Одри ♡

# 858
  • Мнения: 352
Вклювам се с въпрос.
Има ли "по-сериозно" състояние от двете - 4G/5G или 4G/4G и като цяло толкова ли са опасни, пак започнах да се чудя.  Никой не ми обяснява като хората, все на едни "лекари" попадам. Отговаря ми се с Да,Не, Пий, Няма нужда🫤 без обяснение, защо отговора е такъв. С ММ споря, защото той сляпо вярва на сегашната АГ, че и ме следи дали съм пила Аспирин.. думи нямам. Добре, че сте вие..

# 859
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 708
4G/4G e по-сериозното. Цялостен дефект във фибринолизата. Предизпозиция за плацентарна недостатъчност. Предполагата се проблеми с имплантацията (https://link.springer.com/article/10.1007/s43032-021-00623-1).  Почти не представлява риск майката да получи дълбок венозен тромб или белодробна емболия, затова го водят с нисък риск. Обаче за бебето риска не е нисък. В медицината обаче животът на майката е с по-висока тежест, та…не обръщат много внимание.
Аспиринът с тази мутация е руска рулетка, обаче от АГта е стандарт. Хематолозите са на друго мнение (инжекции с нискомолекулярен хепарин, който е по-адекватния и безопасен вариант).

4G/5G мутацията е въпрос на шанс дали ще се прояви дефект във фибринолизата или не. По-скоро не, но това не е 100% гаранция и затова се следи. Обаче в комбинация с мутация в АСЕ почти винаги има проявление (тогава терапията може да е с аспирин само, заради АСЕ, но пак си трябва следене на показателите за да се преценя в движение).

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 23:14 от АА

# 860
  • Мнения: 2 626
АА, много хубаво си го обяснила ☺️
Аз въпреки, че съм с PAI, АСЕ и лупус антикоагулант, доктор Тончев каза, че в начална бременност няма да включва аспирин, поради риск от изкървяване, но ще го включи с напредване на бременността най-вероятно, защото при мен има огромен риск от тромбоза. Иначе НМХ още след трансфер и строго следене на коагулацията.

# 861
  • Мнения: 3 214

Имаше история за жена, която е с изчерпан резерв/лошо качество (не помня точно) - та тя решила да експериментира с високи дози Убиквинол и подобрила значително показателите си.
Ние това го знаем 😁 Както и всичко друго написано. Книгата не е нова, информацията циркулира вече навсякъде (статии, подкастове, отзиви на жени от групи и форуми и т.н) така че за това писах, че не е актуална

# 862
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 708
АА, много хубаво си го обяснила ☺
Аз въпреки, че съм с PAI, АСЕ и лупус антикоагулант, доктор Тончев каза, че в начална бременност няма да включва аспирин, поради риск от изкървяване, но ще го включи с напредване на бременността най-вероятно, защото при мен има огромен риск от тромбоза. Иначе НМХ още след трансфер и строго следене на коагулацията.

За хетерозигот в ПАИ и комбинациите с други мутации съм чела отгоре-отгоре, знам че понякога изписват аспирин поначало, при други след 12-13гс, но се въздържам от коментари за конкретни терапии понеже при мен е хомозигот ПАИ и си дълбая в инфото за него. Нали, да споделяме максимално челен опит, а пък за другото си има хематолози.

# 863
  • Мнения: 2 626
Да, така е ❤️ Аз да стигна до там 😁 Иначе, ако се наложи и преди 12г.с. ще ми го включат аспирина, заради лупусния. Аз и преди съм писала тук, че доктор Тончев не се впечатлява от АСЕ и PAI, когато са хетерозиготно проявени, точно поради ниския риск за майката. Обаче лупусния си е много опасен и си каза, че е проблем и реално само това го притеснява. Ще видим как ще се развият нещата, дано всичко е наред. Стискам ти палци скоро да се включиш с хубави новини. СГ на ТМ е добра като цяло и със сигурност ще се получат скоро нещата. ☺️🍀

# 864
  • Мнения: 3 259
Наистина може да не се проявят мутациите, но ако си ги знаем и кое какво значи, можем по-адекватно да следим нещата.
Аз съм с 4G/5G PAI и хомозиготна мутация в ACE и чак АА ей тука наскоро ми го обясни (доста след раждането демек), че да го схвана.
Иначе доц Русев ми беше изписал 0.4 фракси и АП през ден, което май е съвсем адекватно, като аз се консултирах в 6 г.с., та не знам, нали преди 6 г.с, какво би препоръчал, обаче искаше да намалявам и циклогеста, но д-р Тихомирова не ми разреши, кажа че тя не се бърка в терапията на доцента и той да не се бърка в нейната Simple Smile. А пък после д-р Вецев ми осатви само АП, но всеки ден, това от 8 г.с. Джесито каза, че той си падал по аспирина, не знам може и риск да е било, но му се получи. 
АА ме предупреди да следя, ако добутам до следваща бременност може да е различно и да се наложи фракси, разбирам, че е така.
Мерси Simple Smile

# 865
  • Мнения: 610
Аз четох една книга за забременяване сред 35. Описваха случаи на жени които с диета, спорт и добавки подобряват ген.Си материал. Описаха и случай с някаква жена при която въпреки всичко желания резултат не се получавал. Жената имала много алергии и постоянно и откривали бактерии. Накрая се установило, че е от пералнята. Там си живеели мухъл и бактерии и трябвало от време на време човек да си пуска пералнята само с белина без пране да се дезинфекцира самата тя. Не беше ми хрумвало. Вие дезинфекцирате ли си пералнята?

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 07:58 от Empathy

# 866
  • Мнения: 3 214
Да, но не с белина. Както и съдомиялната

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 08:26 от AlisonParker

# 867
  • Мнения: 1 202
Аз четох една книга за забременяване сред 35. Описваха случаи на жени които с диета, спорт и добавки подобряват ген.Си материал. Описаха и случай с някаква жена при която въпреки всичко желания резултат не се получавал. Жената имала много алергии и постоянно и откривали бактерии. Накрая се установило, че е от пералнята. Там си живеели мухъл и бактерии и трябвало от време на време човек да си пуска пералнята само с белина без пране да се дезинфекцира самата тя. Не беше ми хрумвало. Вие дезинфекцирате ли си пералнята?

Белината е толкова вредна и тя. Не си и помислям да я използвам. На пазара има много препарати за котлен камък и почистване/ дезинфекзиране.

Моля някой да ми препоръча точно определен омега 3, които е най подходящ за репродуктивното здраве.

# 868
# 869
  • Мнения: 794
Alison, понеже пия същата да задам един тъп въпрос Grinning
На шишето пише по 2 капсули, и да се направи консултация  с лекар при бременност, прием на други лекарства и т.н Аз пия по две всеки ден, т.е не е нужно да се спира примерно след О? Предполагам текстът е свързан с това, че омега 3 до някаква степен разрежда кръвта.

Общи условия

Активация на акаунт