Рим - 27 тема

  • 36 801
  • 737
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 866
Имам нужда от още малко помощ. Пристигаме на Чампино и трябва да стигнем до спирка на метро Сан Джовани ин Латерано. Виждам някакъв автобус 520 на първа страница. Мога ли да го ползвам него? Пише цена 1,50 евро на билет - включва ли и ползването на метрото или не?

# 256
  • София
  • Мнения: 3 913
Имам нужда от още малко помощ. Пристигаме на Чампино и трябва да стигнем до спирка на метро Сан Джовани ин Латерано. Виждам някакъв автобус 520 на първа страница. Мога ли да го ползвам него? Пише цена 1,50 евро на билет - включва ли и ползването на метрото или не?

Включва, можете да ползвате 520 автобус. От летището се возите до Чинечита и оттам се качвате на метрото.

# 257
  • Мнения: 473
Здравейте! И ние другата седмица ще кацнем на Чъмпино в 20ч тяхно време, ако няма забавяне. Според вас възможно ли е да успеем да хванем автобус 520, после метро и после евентуално автобус до Навона в рамките на работното време на транспорта? В гугъл мапс ми го дава час и малко цялото пътуване, но знаете ли до колко работи метрото? В краен случай от можем и да вървим от метрото от хотела без автобус (около 20 минути ми го дава). Не искам да взимам предварително билети за другите, директни автобуси, защото може и да има някакво забавяне на полета, а на място сигурно няма да има билети за тях.

# 258
  • София
  • Мнения: 5 323
При кацане в 20 часа, можете да ползвате пълноценно транспорта до Навона.

# 259
  • Мнения: 4 008
Последната спирка на 520 от летището към града е на 10 метра от подлеза на метрото.
На тръгване точно срещу нея е спирката посока летище, пояснявам, че на този тротоар има още една спирка на някакви други автобуси.

ПС От кой зор Уизз се връщат на Фиумичино, не знам, това  малко летище е прекрасно!

# 260
  • Мнения: 473
Благодаря ви! За навръщане пише за някакви стачки същия ден, но не знам дали обхващат целият транспорт, дали примерно със ситбус или теравижън ще се движат.. Ще питаме и в хотела, в краен случай с такси.

# 261
  • Мнения: 2 061
дали примерно със ситбус или теравижън ще се движат..
Движат се.

# 262
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Още нещо се сетих. Когато ни се налага да използваме градски транспорт, ще си купуваме дигитални билети през TicketAppy. Разбрах, че на метро станциите има турникети при входа и се сканира QR кода на билета, за да получим достъп. А как стои въпросът с автобус? Има ли вътре в автобуса такива устройства или още преди да се качим се очаква някъде да ги чекнем?

Има във всички автобуси устойства.

А има ли някъде опция за заплащане с дебитна карта в автобус / метро или задължително си купуваме билет предварително?
Благодаря!

# 263
  • Мнения: 58
Здравейте! Искам да купя билети за Ватикана за началото на юни. Но доколкото виждам, още не са пуснати в официалния сайт. Колко по-рано ги пускат?

# 264
  • Мнения: 1 866
Благодаря ви! За навръщане пише за някакви стачки същия ден, но не знам дали обхващат целият транспорт, дали примерно със ситбус или теравижън ще се движат.. Ще питаме и в хотела, в краен случай с такси.
Моля да споделите после за пътуването с автобус 520 от Чампино до центъра! Благодаря!

# 265
  • Мнения: 2 061
Здравейте! Искам да купя билети за Ватикана за началото на юни. Но доколкото виждам, още не са пуснати в официалния сайт. Колко по-рано ги пускат?
Два месеца по-рано.

# 266
  • София
  • Мнения: 3 061
Благодаря ви! За навръщане пише за някакви стачки същия ден, но не знам дали обхващат целият транспорт, дали примерно със ситбус или теравижън ще се движат.. Ще питаме и в хотела, в краен случай с такси.
Моля да споделите после за пътуването с автобус 520 от Чампино до центъра! Благодаря!

И аз бих искала да попитам - бихте ли споделили  за маршрута от летище Чампино до гара Термини с автобус и метро - на коя спирка да слезем и да вземем метро, коя линия и на коя станция да слезем. Много благодаря!

# 267
  • plovdiv
  • Мнения: 130
Благодаря ви! За навръщане пише за някакви стачки същия ден, но не знам дали обхващат целият транспорт, дали примерно със ситбус или теравижън ще се движат.. Ще питаме и в хотела, в краен случай с такси.
Моля да споделите после за пътуването с автобус 520 от Чампино до центъра! Благодаря!

И аз бих искала да попитам - бихте ли споделили  за маршрута от летище Чампино до гара Термини с автобус и метро - на коя спирка да слезем и да вземем метро, коя линия и на коя станция да слезем. Много благодаря!

Информацията е на първа страница. Подробна.

# 268
  • Мнения: 473
Ще споделя мнение другата седмица.
Аз също от информацията на първа страница се ориентирах за повечето неща, много е полезна!
А освен това в гугъл мапс като се зададе начална и крайна точка и се избере опцията за градски транспорт, ти дава всички възможности в реално време, колко време пътуваш и къде трябва да слезеш/прикачиш. Ние така с гугъл мапс в Париж и Барселона нямахме никакъв проблем с транспорта и предвижването 🙂
Ние не успяхме да си купим билети за Ватикана, в краен случай само базиликата и купола ще посетим. Някой случайно да е чакал на място за билети? Колко време се чака приблизително и задължително ли е сутринта да се отиде или може и по обяд?

# 269
  • Мнения: 489
Здравейте,
извън предложеното на начална страница приложения за такси - има ли UBER в Рим ?
Някой да има някаква визитка на такси ?
Ние пристигаме след 23ч на Фулмичино и много ме е страх, че ако има закъснение и Леонардо Експрес изпускаме и всичко.
План Б трябва да имам.

Относно хотелите, вие само от booking  airbnb ли си ги търсите ? Има ли местен сайт или някой, който не се знае много от чужденци, а другите го ползват ?

Блгодаря

Общи условия

Активация на акаунт