Синът ми е глух

  • 21 010
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 948
Петя, направо се разплаках! Защо си мълчала толкова време?!? Съжалявам за това, което ти се случва...сигурна съм, че то е имало начин да усети песните ти и те не са били напразно изпяти!
Дано има подобрение, ако ли не- една успешна операция ви пожелавам!
Бъди силна, споделяй винаги, когато ти е тежко!
Не може да се увием в розови пердета и да си мислим, че живота е само прекрасни емоции.
Кураж, мила! Вярвай, бори се и всичко ще се оправи!

# 91
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Още веднъж ви благодаря за подкрепата, момичета.
Асоциацията на родителите на деца с увреден слух беше първото място, което посети мъжът ми, още същия ден когато разбрахме. Върна се много обнадежден от там. Много информация и координати получихме от там. Знам, че в понеделник при Гала е гостувала доц.Спиридонова и хора от асоцииацията, за съжаление точно в този момент ние бяхме в Исул за настройка на слуховите апаратчета и доцентката ни каза, че до час се връща... След като минаха два часа (явно предаването я е забавило) ходихме за настройка при асистентката и, която май си остави ръцете... И сега пак трябва да носим апаратите, сигурно другата седмица...Както и да е, хубаво е че съществуват подобни организации за подкрепа като Ардус, както и този форум... Много ви благодаря.

# 92
  • Мнения: 1 734
Мила, пожелавам ти много сили от които ще имаш нужда, да си здрава заради детето си. Дано малък Илиянчо да възстанови слуха си чрез операция или каквато терапия е най-подходяща за него. Горе главата и напред!

# 93
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Ох, какво става???...Нямаше ме известно време тук, влизам и какво да видя: "Нямаме бебе", "Синът ми е глух"...направо ми е мъчно, тъжно...Не знам какво да кажа...Петя, не се отчайвай, щом има надежда да чува, това е добре...не, не мога да намеря подходящи думи...Кураж, успех, дано всичко се оправи! Целувки на малкия!

# 94
  • Мнения: 41
Мила майчице, Моля се с цялото си сърце Господ и Богородичка да са с теб и твоето малко момченце. Имай вяра и ще видиш - всичко ще бъде наред.
Не се изолирай, споделяй с нас, защото трябва да чуем навреме хубавата новина.
Целувки на теб и малкото слънчеце.

# 95
  • Мнения: 1 680
Бъди силна мила Петя и дайте цялата си любов на мъника.
Прегръщам ви силно.

# 96
  • Мнения: 934
Охх....мила Петя,
много се разстроих.... Cry Но по всичко личи, че си силна жена и ще преборите съвместно с мъжа ти проблема!
Желая ти много кураж, вяра и успешна битка!
И знай, че тук винаги можеш да получих утеха и подкрепа!

# 97
  • София
  • Мнения: 2 181
Мила Петя, трябва да бъдеш силна! И да не губиш вяра - медицината все повече напредва и просто правят чудеса!
Пожелавам ви го от все сърце туй мъничко чудо - да чува твоето детенце!

# 98
Петенце, едва ли ще кажа нещо по-различно от другите мами; В гърлото ми е заседнала буца, сълзите ми текат. Защо, защо, защо има толкова мъка на тоя свят. Бъдете силни, вярвайте в детето си. Дано имплнтанта бъде възприет от детенце. Нацункай тоя малък мушмурок от нас  action032

# 99
  • Мнения: 544
Страшно ме разстрои Sad Като си помисля за песничките и  Sob

Мила Петя, не спирай да му пееш! Пей му и му говори дори повече от преди. Щом се успокоява от песничката, значи ще може да чувства и думите ти.
Ще се научи да разбира - сигурна съм!

# 100
  • Varna
  • Мнения: 288
Мило майче,бъди силна!Обичай си мъничкото мъжленце.Всичко ще се оправи.Аз бих те посъветвала да опитате и нетрадиционна медицина.Успех и много любов на цялото ти семейство.

# 101
  • Мнения: 1 809
Миличка,бъди по-силна от всичко и повярвай, че нещата ще се развият по най -благоприятният начин за Илиянчо.
Вярвай ,че детенцето ти ще се оправи  Praynig
Ще проходи,ще проговори ще може да чува .
Говори му, пей му нежно, прегръщай го често  hug
Децата са много чувствителни и съм сигурна, че дори когато мислиш, че не те е чувал, той  е усещал .
Усещал е онова, което си му пяла с толкова много любов!
Продължавай да го правиш.
Желая ви много късмет!
Целувки на малкото ти слънчице Heart Eyes

# 102
  • Мнения: 229
Здравей мила PetiaK,
Много хубаво направи ,че сподели с нас това неприятно събитие което ви се е случило.
Аз съм 100% сигура, че при толкова добронамерени майчета, които са ти отговорили /и сигурно  3 пъти повече които не са /нерегистрираните//, положителната енергия която изпращаме към вас може да направи чудеса. Тук не става въпрос за някакви приказни чудеса, а за реалите неща които могат да помогнат на Илиянчо да се възстаови напълно thumbsup .
Ние всички  пожелаваме възможо най-благоприятен изход от това положение. Естествено ще са ви нужни , много търпение усилия и работа, но както знаеш “хубавите неща стават бавно и трудно, но пък радостта после е много по-голяма Simple Smile .” Много е хубаво че след първоачалия шок , сте се захванали за работа, че сте посетили асоцияцията, че ходите при най-добрите доктори. Сега медициата се развива с такива темпове, че шансовете ви наистина са огромни.
Само не се затваряй в себе си/ както виждам за сега не го правиш/, пиши тук постоянно, споделяй с нас , ходи на срещите с другите майки и бебчовци, дръж се и продължавай да живееш нормално, като междувременно не преставаш да преследваш целта си – пълното излекуване на бебчо Peace  fingerscrossed .
Пожелавам ви , след година, две или три да сте забравили напълно настоящия  проблем.
Успех и бързо възстановяване newsm10 .
И да ни пишеш как вървят нещата, ей Wink

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 694
Писах, плаках, трих и така няколко пъти.
Бъди силна и упорта. А ние сме с теб и предполагам, че всички ще се молим да се оправи момченцто ти. Искрено и от все сърце ти го желая.
Ако имаш нужда от нещо потърси ни, мисля че всички ще сме насреща!!!

# 104
Миличка, по-добре от мен едва ли някой друг знае какво ти е - и за диагнозата, и за апарат4етата и за у4ителите за говорна терапия. Не из4етох всичко, което е писано по темата ти, просто не чета из тези форуми от юли 2003, когато моето моми4енце, тогава точно на 13 месеца беше с диагноза глухота. Не знам от къде да започа, няма да те успокоявам точно тук във форума, че всичко ще бъде наред и по-добре отколкото си си го представяла преди още да си знаела. Предполагам, че няма и да ми повярваш. Ще ти кажа само, че сега имаме една още по-прекрасна принцеса, с ококорени очи, попиваща всичко, което й се говори, със собствено мнение по всички въпроси и с огромен хъс към живота (а не както аз си мислех, че ще бъде саможиво човече, което няма да иам приятели).
А какви само ни ги наговори доцентката от ИСУЛ, която направи първите тестове на Ния!!!! "Еееее, голяма работа 4е ще гледате ИНВАЛИД" .............."Тя няма да развие нормален говор, хич не си правете илюзии!" А ние дори не я слушахме, чувахме само "глуха, глуха, глуха, глухоняма, глухоняма". И на нас ни каза, че вече има варианти и за "толкова" глухи хора като Ния (Ния е с най-голямата форма на загуба на слуха) и ни каза, че ако съберем 35 000 ЕВРО ще й сложат кохлеарен имплант, защото Министерството отпуска пари, но те бързо свършвали и стигали само за няколко операцийки годишно.
Освен това философията на екипа им тогава още беше 4е на деца под 3-4 годинки не е хубаво да се слагат такива неща.
Нещата при нас се стекоха обаче така, че трябваше да заминем за чужбина. Сега Ния е с кохлеарен имплант, операциата тук струва 85000$ без болни4ните разходи, за които обаче не съм дала и 1$. Направиха й я на 2,5 години, просто защото има "пробен" период когато детето ходи с апаратчета и чакат да видят колко ще му помагат те макар че знаят, че те няма да помагат при подобна огромна загуба на слуха.
Имам толкова неща, които искам и мога да ти кажа. Ако ти се слушат ми прати бележка и ми пусни съобщение на ICQ-то. Ако е удобно ми прати телефона си и ще ти се обадя да си поговорим

Общи условия

Активация на акаунт