Февруарчета 2024 - Тема 10

  • 26 294
  • 799
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 125
Момичета, вие купили ли сте спални чувалчета, какви размери и колко плътни? Гледах анти-стрес пелени, за които размерите са 0-1м и не се показват ръчичките и спални чувалчета, през които излизат ръчичките и са размери 0-3 м. Може ли насоки какво трябва да вземем? 🙄

# 721
  • Мнения: 331
Аз имам подарък едно чувалче само, ръчичките се показват, като презрамки е отгоре и туко що го извадих и виждам,че е 6-9 месеца🙄, памучно, тънък двоен плат

# 722
  • София
  • Мнения: 8 610
Цвети, ми като не успееш пък, детето пак ще порасне ❤ Да ви изпишат здрави, другото ще го гласите Wink Аз поне за нас така разсъждавам Simple Smile
lii955, аз взех на angel baby чувалче - води се размер 0-6 месеца, със свободни ръчички е, 2,5 тог (дават го за 19-22 градуса). На пръв допир и без да имам опит, ми харесва много. Размерът се регулира с копченца. Имам и едно подарък, което нямам идея нито колко тог е (ама пак е топло), нито какъв размер се води (би трябвало да е ок за новородено, човек с опит с чувалчета ми го подари).

# 723
  • Мнения: 125
А бебенцето ако е с ромпърче отдолу, с тези най-плътните няма ли да му е много топличко? Може би задавам глупави въпроси, но наистина си нямам и на идея как стои въпроса със спалните чувалчета. 😀

# 724
  • София
  • Мнения: 8 610
Доколкото съм чела - няма. А ако му е топло, винаги може д аму сложим боди със или без ританки Simple Smile

# 725
  • Мнения: 476
Леле хора аз в реанимацията бях такъв дроб, че въобще не мога да си представя как се цедя и то на ръка 🫣 То и с помпа надали ще успея, то постоянно си със разни системи и общо взето не можеш да мърдаш, отделно аз не си чувствах краката сигурно чак до към 16, 17 часа, а секциото ми беше в 9 сутринта.

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 00:19 от lovebirds

# 726
  • Мнения: 185
Не се притеснявай, за angel baby конкретно имат схема, по която може да се ориентира човек спрямо температурата в стаята и как е облечено бебето. Аз имам 2 зимни, 2 летни и едно есенно чувалче от тях и нямат мърдане, а ги скъсвам от пране и сушене, сега и второ бебе ще гледат, страхотни са и съм малко обсебена от тях😀.
Чудех се и аз за антистрес пелените с повитите ръчички, не съм ползвала такива, но имах приятелка, бая дълго ги ползва и беше доволна, нейното бебче много се стряскаше докато спеше.



А бебенцето ако е с ромпърче отдолу, с тези най-плътните няма ли да му е много топличко? Може би задавам глупави въпроси, но наистина си нямам и на идея как стои въпроса със спалните чувалчета. 😀

# 727
  • Мнения: 3 640
Леле хора аз в реанимацията бях такъв дроб, че въобще не мога да си представя как се цедя и то на ръка 🫣 То и с помпа надали ще успея, то постоянно си със разни системи и общо взето не можеш да мърдаш, отделно аз не си чувствах краката сигурно чак до към 16, 17 часа, а секциото ми беше в 9 сутринта.
С какви системи си била? Къде ти е бил абоката? Можеше ли поне ръцете да си сгъваш, че да четеш/говориш по телефона? И целият 5-дневен престои ли си била с абокат?
Благодаря!

# 728
  • Мнения: 476
Спомням си че можех да говоря по телефона, но то през повечето време ми се спеше. Сигурно слагат разни обезболяващи, честно казано нямам спомен. То целия престой мина толкова динамично и бързо и ти като си ошашкан …

# 729
  • София
  • Мнения: 324
Не помня дали скоро коментирахте и тука ли беше, но усещате ли нещо, като дискомфорт/натиск/боцкания (моментни) ниско долу, от вчера имам чувството, че все едно ще тръгне да излиза бебето Sweat Smile Някъде бях мярнала, че е от слизане на бебето надолу. Това дали значи, че скоро може и да тръгне да излиза или може да си седи така дълго време Thinking

# 730
  • Мнения: 1 026
Усещам: Боцкания, стягания, шутове, токови удари, всичко каквото можеш да се сетиш Grinning Органите ми са леш вече.... Май е нормално

# 731
  • София
  • Мнения: 499
Аз от две седмици имам пробождания, но няма индикации да тръгва скоро, а съм 38+2. От слизането на бебето е, да. До колкото четох при мамите, които са бременни за първи път бебето слиза по-рано, а при мамите с втора или трета бременност може да стане и часове преди раждането. Аз с предишната бременност ходих един месец с паднало коремче и 2 см разкритие, така че не се притеснявай, просто бебето се намества и се подготвя ☺️

# 732
  • Мнения: 223

Някакви впечатления за тази помпа на Cangaroo???

# 733
  • Мнения: 169
Аз съм с нея за втори път, много съм доволна, но не съм с много сетивни зърна, не съм имала разранявания, има готини стимулиращи импулси освен цедене. За мен е супер спрямо опита ми

# 734
  • Мнения: 223
Благодаря , понеже я поръчах и исках да видя някакво мнение за нея Simple Smile
Аз съм с нея за втори път, много съм доволна, но не съм с много сетивни зърна, не съм имала разранявания, има готини стимулиращи импулси освен цедене. За мен е супер спрямо опита ми

Общи условия

Активация на акаунт