Съфорумнички и съфорумници, споделете личният си опит с антибиотиците.

  • 2 463
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Maria.St, в твоя чест сложих още една опция. Grinning Ами нямах друга база за сравнение, освен себе си и затова може би ти се виждат малко 6 АБ. Thinking

Amarena, поласкана съм Simple Smile Мисълта ми беше, че така поставена анкетата може да покаже по-скоро отношението на родителите ни към антибиотиците отколкото нашето собствено. Тези, които са пили по-малко от 5-6 пъти явно са имат по-напредничави родители в това отношение. Останалите (като мен) колкото и сега да не пием антибиотици, не можем да наваксаме 50-тината антибиотика, които сме изпили като деца... В постинга, който си цитирала, също е пропуснат този факт. Иначе напълно споделям мнението ти за лекарствата.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 На 31 год. съм - в никакъв случай не мога да кажа колко антибиотика съм изпила - абсурдно е да помня такива неща.
 Да не говорим, че в най-ранното си детство не си спомням, а и родителите ми също.
 Като цяло не съм боледувала и не си спомням да съм отсъствала от детска или училище, че съм болна. Спомням си едно боледуване в 6-7 клас, когато със сигурност съм била на антибиотик.
 Като цяло не са ме тъпкали с лекарства.
 
Обаче последните 3 години направо ми разказаха играта - толкова лекарства не съм изпила за цялото време преди това.

 Със сигурност съм пила повече от 10 пъти антибиотик(по мои спомени).

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
на 30 г. съм. Пила съм много повече от 8 пъти. Като всеки от нас. Не знам преди 87 г да са лекували с друго, освен пеницилин и гентамицин. Алергична съм към пеницилин. И не съм фен на лечението с АБ.

# 18
  • Мнения: 3 456
Повече от 8- всъщност много, много повече от 8 Sick Sick Sick

# 19
  • Мнения: 4 187
На 26г съм. Имам спомен само за приема на един антибиотик, миналата година. Не боледувам често. Като малка се сещам, че когато не ми беше добре, майка ми, ми  оставяше опаковка с Бисептол на масата, която аз така и не използвах. Изхърлях хапчетата, много ми бяха гадни  Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 1 080
На 26 съм пила съм антибиотици около 3-4 пъти , един-два бронхита ,цистит, по стоматологични проблеми .Горе - долу това е .Веднъж съм била в болница - заради спукан череп обаче .И веднъж страшно ме болеше ухото .

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Ооо, много повече от 7-8 пъти. Когато бях малка, антибиотици се изписваха едва ли не за всеки сопол Tired А аз си бях болнавичка. Всъщност, не съм "пила" антибиотици, по-точно е да се каже - биеха ми инцекции в крачетата Cry Що пеницилин съм отнесла ooooh!
Последно ми биха гентамицин..бях на 17. Оттогава не съм приемала антибиотици Simple Smile

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Повече от 8- всъщност много, много повече от 8 Sick Sick Sick

същото. И съм над 30г.

биеха ми инцекции в крачетата Cry Що пеницилин съм отнесла ooooh!

и аз така. И мнооооооооого гама-глобулин съм отнесла. Всичките инжекции ми ги слагаше майка ми.

# 23
  • Мнения: 1 737
За съжаление поне 7-8 пъти ми се е случвало да пия. Докато бях тийнейджърка са ми изписвали течен Амопен  #Crazy newsm78  като сироп за кашлица, тогава не знаех, че е антибиотик.

На детето му е изписван антибиотик 3 пъти до сега, но балгодарение на хомеопатията не е пил нито веднъж.

# 24
  • Мнения: 872
Като  преглеждам картона на майка ми до 6 годишна възраст е излизала 2 пъти в болнични заради мен, антибиотици не съм пила до тогава. В ученическите си години нямам точен спомен. Преди година и два - три месеца пих АБ, налагаше се след провлачено болудуване, настинка или вирусче.
В болница съм била само за раждането 3-4 дни.
Упойка са ми правили заради една пломба.
На 30 години съм.

# 25
  • Мнения: 5 577
Никога, пу пу.  Praynig

# 26
  • Мнения: 4 150
Може ли годините да ги премьлча... Blush
Като дете сьм бил пил ампицилин(времената на всичко можеЩият аб са били Mr. Green)
Като студент ведньж след zьб операция профилакти4но и от тогава НЕ.Ве4е 20 години...
Но,ако сьм много zле и с докаzано от 100 места бактериална инфекция иzляzла иzвьн контрола ми с други методи,Ще пия,приzнавам беz бой.
Говоря zа сепсис,пиелонефрит от тежьк характер,ампутация и тн...

Общи условия

Активация на акаунт