МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

  • 10 872
  • 310
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 907
Е, Зайо, ще внимаваме с бирата и бозата Simple Smile
Като си говорим за размерите на бебетата, гледахте ли преди няколко дни даваха по новините за едно бебе, родено някъде в Южна Америка, ама забравих къде точно - 6 кг Shocked Бяха сложили за сравнение до него едно нормално голямо бебе - милото, като играчка беше пред този юнак Simple Smile
Аз няколко дни забравям да ви напиша на мен какво ми се случва във връзка със схващанията - нощем ми се схващат дланинте Shocked То не е болезнено, малко е неприятно и доста странно, усещам го най-вече след като се събудя, докато отшуми - не мога да си разпъна докрай пръстите на ръцете и не мога с разпънати пръсти да си извия ръката в китката, т.е. и да искам, лицеви оппори не мога да правя Laughing
Иначе кокалите засега май не ме болят, чак почвам да се притеснявам дали ми се разширява таза, че нали докторката ми обяви още в началото, че ми бил тесничък. Онзиден се смяхме с другата докторка, при която ходя, като я попитах дали не е лошо, че не усещам никакви контракции. А тя се смее: "Ей, няма угодия, едните се притесняват, че имат контракции, а другите, че нямат Simple Smile" Също така ме успокои, че няма начин да не разбера, когато започна да раждам, защото това бил друг "Често задаван въпрос" Simple Smile

# 286
  • Мнения: 907
Мила_па, дано малката Мила оздравява бързо и дано да е по-лекият вариант!

# 287
  • Мнения: 492
Мила_па, дано малката Мила оздравява бързо и дано да е по-лекият вариант!
Дано  Praynig

# 288
Да, имаше някой за средата на феврураи насрочено секцио.

Моето е за 26 февруари, но да се похваля, че коремът ми се смъкнал от вчера и нямам помен от киселини.  bowuu

В понеделник съм за последно на лекар, а вчера си накупих дребните принадлежности за болницата - пасти, четки, дреболийки. Подгони ме и манията за чистене, уф, мисля, че няма да изкарам до 26 ...

# 289
  • Мнения: 376
Дайте да си направим един списък в новата тема с датите за секцио на тези който вече са си ги определили.
Аз отивам да похарча малко пари и ще си дойда.

# 290
  • Мнения: 492
Също така ме успокои, че няма начин да не разбера, когато започна да раждам, защото това бил друг "Често задаван въпрос" Simple Smile
И на мен така ми се смееха като питах, но наистина за малко да не разбера  #Crazy и да родя в колата, тъй като тръгнах много късно за болницата. Приеха ме по спешност, с пълно разкритие. Всичко свърши добре, след около 30 мин. бях родила и стана толкова бързо, че не си и спомням да съм имала неприятни усещания. Имах три шева, но пожелавам на всички токова лесно раждане.

# 291
  • Мнения: 1 232
Да, имаше някой за средата на феврураи насрочено секцио.

Моето е за 26 февруари, но да се похваля, че коремът ми се смъкнал от вчера и нямам помен от киселини.  bowuu

В понеделник съм за последно на лекар, а вчера си накупих дребните принадлежности за болницата - пасти, четки, дреболийки. Подгони ме и манията за чистене, уф, мисля, че няма да изкарам до 26 ...


а по принцип термина ти кога е

# 292
  • Мнения: 1 232
Също така ме успокои, че няма начин да не разбера, когато започна да раждам, защото това бил друг "Често задаван въпрос" Simple Smile
И на мен така ми се смееха като питах, но наистина за малко да не разбера  #Crazy и да родя в колата, тъй като тръгнах много късно за болницата. Приеха ме по спешност, с пълно разкритие. Всичко свърши добре, след около 30 мин. бях родила и стана толкова бързо, че не си и спомням да съм имала неприятни усещания. Имах три шева, но пожелавам на всички токова лесно раждане.
туй е идеален вариант да отидеш с почти пълно разкритие в болницата,така се спестява стресът от висенето в болницата и чакане за разкритие,аз за съжаление това не можах да си го спестя тъй като отидох без никакви контракции и изтекли води,но лекаря си свърши работата на 6 и аз родих бързо Hug

# 293
  • Мнения: 299
Има - няма подкарваме темата за биричката Peace И аз си пийвам по 1/2 чашка когато ми се допие EmbarassedНали съм ви разказала за мойта система с киселините - портокали, семки и ...бирица newsm78
Ох, ама ме затриса като почнем да обсъждаме ... големия момент. За мен все още има многоооо време, въпреки безсънието, огромния корем, болките  и всички неудобства си ми е добре ooooh!
gertrudka, сложиха ли паркета снощи? И на нас в неделя ще идват да слагат и...край Praynig

# 294
  • Мнения: 452
Момичета, здравейте и от мен. Май не съм се разписвала в тази тема newsm78, само чета. Миналия четвъртък бях на ЖК, тоновете притесниха малко лекарката /мен си ме шашнаха направо/, бяха в порядъка на 120-135. След запис казаха, че са нормални. Ще ходя всеки четвъртък вече. Дано днес всичко е наред.  PraynigТази сутрин имах по превръзката няколко кафяви петна, обадих се на доки, каза, че като отида днес ще чуе тоновете, може би и ще ме прегледа. На мен също ми е много интересно кое ще е първото бебче, то време не остана. Аз нямам търпение да родя, но ако е по-добре за бебо нека си постои още малко на топло. Надявам се днес да обсъдим начина на раждане, че последния път нямах никакво настроение след като разбрах за тия тонове. Аз иначе си държа на секциото, пък ще видим. Даже и дата си избирам, може би след 10-на дни ще е безопасно за бебчо да се появи. Днес влизам в 37 г.с. и съм много щастлива. Багажа за родилното го приготвих снощи, та сега и него ще разнасям по маршрута Троян-Плевен. Та така, към 15h заминаваме, като си дойдем в неделя да не ме зарадвате с някоя новина Laughing Целувки на всички Hug

# 295
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, ама за къде сте се разбързали ooooh!! Я се спрете - рано е ощеееееееееееее Crossing Arms! Чета ви и се стряскам много #Crazy! Аз съм с термин към края на март и съм се настроила, че има още месец и половина, въпреки мераците на Бързака да се излюпва по-рано. Хем нямам търпение да се запозная с тоя палав пич в корема ми, хем ме е страх и си мисля, че е по-добре да поотложим "срещата" Flutter. Пък и аз съм от тези мами, 'дето нито спокупките за Безценния съм готова, нито баща му е приключил с ремонтните дейности Crossing Arms.
За биричката - не се въздържам ни най-малко Naughty. Пийвам си почти всеки ден, но истината е, че съм изгубила тренинг и съвсем немога да изпия толкова, колкото бреди да забременея Tired.
За килограмите - ей сега се мерих и съм +1 от началото на януари. Чак му се зарадвах на това килце (да не повярваш, че някога ще се радвам на качени килограми), защото не повръщам от повече от 2 седмици, папам доста, а и нали уж сега най-много се качвало, пък Муцуна нещо зацикли на едни кила почти от Коледа насам и реши, че може би вярно има глисти Crazy. На всичкото отгоре коремчето си ми е едно такова малко, вирнато нагоре, като топчица - хич не расте и се притеснявам много, че бебето е малко. Като ви чета колко са ви големи бебетата (да са ви живи и здрави) малко се шашкам, че нещо може да не е наред с Муцун Tired

# 296
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
eva74 , извини ме , че все ти се меся , но нетната заплата се образува горе-долу такаМ
От брутна заплата- която е основна заплата, ако имаш надбавки за стаж , се ВАДИ осигуровките за твоя сметка, Данък общ доход и ако имаш там други одръжки. Ако искаш мога дати опиша по един мой стар фиш за заплата къде какво отива. Само предлагам, иначе за съжаление не мога да изчислявам. Tired, Те счетоводителите си имат специални програми за това.

# 297
  • Мнения: 2 122
Здравейте и от мен, онзи ден си бях при тукашната лекарка на преглед- изкара беба по- малка от пловдивския ехограф, но интересно, че детето си отговаря на седмиците. Явно ползват различни усреднени стойности. Притеснява ме факта, че си премести практиката и в новия кабинет няма монитор за следене на тоновете на беба. Каза, че имам хубав таз, но мога да родя нормално бебе 3- 3100. Ако стигне 3700- 3800 хич да не се напъвам, направо за секцио, пък и нали сме след лечение на стерелитет, е напълно оправдано секциото.  ooooh! Аз до сега ама хич не съм се замисляла, че може да има вариант за секцио и сега съм в шах. Ще видим на 16-ти като отидем в Селена какво ще кажат, все пак там ще раждам.
За биричката- аз си пийвам като ми се допие, снощи пих пепси и беба такъв танц удари- скоро толкова не се беше бунтувала, ама и аз не бях пила газирано. И като тръгнаха едни киселини- повече няма да се пробвам да пия.
Васе, пускай нова темичка- имам да си връщам една извънредна  Mr. Green

# 298
  • Мнения: 1 004
Да бе, къде сте се забързали всички да раждате ooooh!
Аз не бързам, защото знам, какво ме чака после Mr. Green
То като гледам повече февруарки ще имаме, отколкото мартенки  newsm78

Мисля че отпред в списъка ги има датите на тези дето имат насрочено секцио  Peace

Мила, дано се оправите и да не е скарлатина. Направо си е ужас с тези деца  Rolling Eyes И браво, че си имала такова раждане. На мен това ми изглежда като филм тези бързи раждания   #Crazy

# 299
  • Мнения: 1 004
Аз направо се изумявам как ги насрочват тези секцио-та толкова лесно...
Те май и лекарите почнаха да си търсят причини и се хващат за най-малката....ми моя приятелка и сестра ми си роди първо бебе 4 кг нормално...
чудя се с това темпо, явно нормалния начин за раждане след някоя година ще е оперативния  newsm78
Около мен всички са родили нормално, а сега като чета изведнъж се оказва че повечето ще са секцио от нас. Та затова ми направи впечатление изведнъж. Мислех си, че секциото е по-рядко от нормалното. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт