Олеле, принцеският вирус!

  • 6 661
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 512
Кристина от около месец- два се изживява като принцеса или фея, в мига, в който се преоблече с рокля, сукман или пола. Танцува като балеринка, имаме всякакви "принцеско- фейски" аксесоари като вълшебни пръчици, ефирни крилца, панделки и ластичета в розово. Мен този цвят не ме дразни, защото отдавна не е преобладаващият в гардероба й, както и този на куклите.
Същевременно девойката си има червен автовоз с четири колички и в коридора правим състезание с тях. Пак в коридора ритаме футбол, тя е вратар и пази. От време на време е тигър или лъв и гони нахалните вълци, които се крият в кухнята под масата. Mr. Green Освен това близкото й обкръжение се състои главно от момчета, от които тя се научи да търчи бясно, да скача, да се катери и прочие полезни за мускулите и настроението занимания Grinning
Затова не се притеснявам толкова от принцеския вирус. Бях подготвена, че ще ни се лепне, но ето че имаме други занимания, които ще предотвратят преминаването на вируса в хроничен проблем. И аз съм си играла с Барбита, обожавах да ги преобличам, слагах си на баба герданите с перлите и обувките на токчета и си въобразявах разни принцове. Резултатът от този вирус при мен - няколко тоалета в розово и разбира се, моят принц Laughing Mr. Green

# 46
  • Мнения: 3 491
Възползвам се от темата, за да питам нещо, за което диренето във форума не дава резултат.  Въпросът ми е какъв би бил подходящият подарък за една шестгодишна принцеса, боледуваща от принцеския вирус. Кукла БАрби за шестгодишна госпожица ми се струва неподходящо (макар че де да знам!) Има ли някакви игри и занимания (с барбита и принцеси), подходящи за предучилищници?
  Thinking 
Към добавеното от Анда - комплекти за готвене съм виждала тук за деца на тази възраст. Истински, само че умалени, и може би розови.  С тях вървят съответен цвят престилка, ръкави, готварска шапка. Включват например тел и съд за бъркане на тесто, мерки и теглилки, лъжици, форми и тавички, които стават да ги сложиш на котлона или пъхнеш във фурната. Аз съм подарявала такова нещо, надявам се да се използва.

# 47
  • Мнения: 486
Тоя вирус го борим с много подготовка (инвестиция в друг тип кукли и предупреждения към всички приятели и познати, че Барби подаръци са повече от нежелателни), много разговори (защо мисли, че дадено нещо е хубаво; всички цветове са красиви, и т.н...) и доста търпение. Засега има успех, дано да е все така!

# 48
  • Мнения: 5 877
Пфф. Зависи от целта.
Комплект синци за низане на гердани ми се вижда неутрално - хем е за гиздене, хем е за сръчност.
Иначе на шест години сто на сто има всичко барбиподобно.
От симпатичните принцесообразни неща имаме още магнитна книжка за принцеса Puppa (от Книгомания, героите и декорите се местят, много е забавно да се накачулят два свещника и една саксия на главата на краля).
Вълшебна пръчица (то е за фея, ама пак става).
Замък. Има един, за който сто пъти ми се каза да го запомня за следващия й рожден ден.
А, щях да забравя - всякакви glitter pens, химикали с брокат, ще бъдат хит.


Подарък за рождения ден на една от аверките на Теди. Питах майка й днес на какво би се зарадвала най-много (защото не се познаваме и нямам наблюдения за детето), тя каза Барбита, Хари Потъровци и такива неща.

Синците са хубаво нещо. Теди обича да ниже Blush Вчера ми наниза гердан от нарязани сламки. Кажи обаче, моля те, какъв е този замък и къде се продава? Магнитната книжка също ми се струва добра идея.
Замъка съм го виждала на втория етаж в местния магазин "Европа" (има детски магазин), но го има и посевместно в разните му Марсели. Аз лично си правя оглушки, защото ми се вижда скъп за пластмасово нещо, което за три месеца игра ще се изпочупи (някъде около 30-40 лева беше, затова и питах колко ви е близка принцесолюбителката). Йозов, разбира се, доста големичък.
В същия магазин има дървени играчки, които са доста симпатични. Шезлонг за кукли, дървена люлка за бебета и т.н. Цените им са около 10-15 лв.
Блажка, комплект за готвене е готина идея, тук не съм виждала огнеупорни. Виж, пластмасовите се намират навсякъде. Комплект готварска шапка и престилка могат да се намерят в интернет-магазините.

А защо не пробваш по втората, харипотъровската линия?

# 49
  • Мнения: 479
Благодаря много! Страхотни сте!

Анда, ще търся и по харипотъровска линия, но тя не ми е така чужда  Laughing, както Барбитата и разните там аксесоари. Нахварляхте страхотни идеи (знаех си, че тук е мястото  Heart Eyes) и за замъци (да, права си - 30-40 лв. ни е малко скъпо), и за аксесоари
самата аз съм фен и с удоволствие подарявам маркери, химикали, телбодове и всякакви подобни...
 
- аз също подарявам подобни неща. Змеят Тед определено им се кефи. Но все пак имах нужда от консултация, защото за пръв път избираме подарък за девойчица и то по-голямка . За мен беше важно да разбера на какво биха се радвали момиченцата, които се кефят на Барбита. Сигурна съм, че в детските магазини има изобилие от "йозови" и принцесоподобни неща, но трудно бих избрала, ако нямам предварителна идея кое би се харесало.
Днес съм задала тайна мисия на Теди  - да пита девойчето за какъв подарък си мечтае.

Още веднъж благодаря   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 1 621
Ох, за този "вирус" мога да говоря с часове. Grinning Дъщеря ми го хвана преди повече от половин година със цялата му симптоматика...Отначало ми беше забавно, но впоследствие взе да ми омръзва. Не признава нищо друго освен рокли, поли или сукмани. Даже и с рокля иска да спи. Особен проблем ми създават тези желания сега през зимата. Задължително трябва да е с принцеска блузка, никаква друга (разбирай блузка с къдрички) Crazy.Розовото е основен цвят, естествено. Добре, че се навива и на други цветове, стига да е рокля. Само, че трябва да е със специален принцески чорапогащник. Филмчетата за Барби са на голяма почит. Гледаме предимно тях. И аз, и тя вече отдавна ги знаем наизуст. Рисуват се предимно принцеси, принцове и замъци. Всякакви принцески аксесоари сме си събрали вкъщи. Явно няма да отмине скоро при нас. А острата фаза уж премина...знам ли? Абе, това да са ни грижите...понякога ми е много забавно, друг път се дразня, ама и това ще отмине и друго ще дойде. Hug

# 51
  • Мнения: 3 271
Анде, настъпи ме по мазола  Crazy
И аз много да пиша с часове. Ще кажа само, че преди да имам момиче го ненавиждах йозовото, а куклите Барби ми бяха нещо, което мислех, че никога не бих позволила на детето ми. Е, това с теориите и реалността се оказа поредният мит на родителството. Сега даже ми харесва да я виждам в розово  Crazy Тя, разбира се рисува и харесва предимно розови "неща", но с подходящи цветенца, пепрудки и т.н. има много разнообразни дрехи. Отделно, че здраво екслоатирам пони манията й, това дава голяма свобода Simple Smile
За куклите - купихме една булка миналата есен, защото бешена такава вълна. Но на Коледа получи още 5-6  Sick от градината, от роднини... Явно всички мислят, че това енай-подходящият подарък за 3.5-4 г. госпожица. Не играе твърде много с тях, основното занимание е да ги облича за бал  Whistling Голямата ми радост е, че най-после се вдъхнови от основното занимание на брат - да строи с кубчета и т.н. така че за рожденият й ден след месец съм замислила някой от момичешките комплекти на Лего с цветя и подобни "тухли", така че да се отдадем на строене на замъци, градини с цветя и каляски Simple Smile
Рокли, поли и сукмани - голяма мания. През зимата се справяме като чат-пат удовлетворяваме тези мераци с плътна блузка, чорапогащник, късо плътно панталонче/гащи (не севиждат под роклята  Wink ) и дебелото зимно яке  Peace Ама как грее в тези дни и как се хвали на всеки срещнат колко е красива с рокля  4470

Както казах мога да разказвам с часове... Ще стане на 4 след месец, държи я от поне 1 год.

Василиса, много съм съгласна с теб, затова и никога не е имало проблем синът ми да вози кукленска количка или да се включва в играта на сестра си с обличането на куклите. Супер рядко се случва, но го има. И между другото се развива добър вкус, защото забелязвам как умело съчетава дрехите по цветове и т.н - добро "обучение" за мъж  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 5 877
А то пък за беда точно за 4 годишни не виждам никакви "йокли" по магазините.
Като беше малка, имаше купища подарени рокли, никога не съм имала нещо против да я обличам с тях, отиват й наистина. А тя не се е впечатлявала.
А сега, когато по някакво стечение на обстоятелствата сме оборудвани предимно с панталончета в тъмносиньо и тъмнозелено, изведнъж я прихвана желание да се облича в рокли. Горката аз, само две рокли си имам. Полите явно не се броят.

Ах, вчера беше много смешна. Пътуваме в тролея и й показвам облаците (бяха много красиви, една светлина изотдолу) и я питам какви цветове вижда. Тя каза, че вижда синьо, сиво и розово и почна да пита ту мен, ту баща си харесваме ли тази комбинация. И понеже решихме да й угодим, заключи премъдро: "Нашето семейство харесва синьо, сиво и йозово".

# 53
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Еее, ама признай, че сиво и йозово си отиват, какво пък Mr. Green
А Василена пък точно полите ги признава за дреха, не роклите. Има няколко дънкови сукманчета, на които казва рокли и 5-6 поли. Поли обича много. Но не мисля, че е от принцеския вирус, а от това как аз съм облечена.

# 54
  • Мнения: 5 877
Готина е комбинацията, признавам. Особено с онова графитено сиво на облаците.
Просто ми стана смешно дълбокомисленото обобщение.

# 55
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Децата имат склонност към обобщения и буквализъм. Твърде малък опит имат, за да знаят, че обощения се правят от представителна извадка Joy

# 56
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата щерка е на 5 и  още ни тресе този синдром Embarassed.Барбита у дома бол,по всеки празник все това си пожелава-барби булка,барби принцеса,барби майка и т.нТази коледа пожелахме и мъж в колекцията-искаше Аладин и Жасмина Mr. Green.
 За дрехите няма смисъл да казвам-2 панталона и поне 20 рокли са ни в гардероба.До градината ходим с панталони и там се преобличаме.За цвят признава само розово и лилаво.Ама и на друг склонява,щом ще е рокля Mr. Green Laughing


А то пък за беда точно за 4 годишни не виждам никакви "йокли" по магазините.
Като беше малка, имаше купища подарени рокли, никога не съм имала нещо против да я обличам с тях, отиват й наистина. А тя не се е впечатлявала.






Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

# 57
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми е на 4г и изобщо няма такъв синдром.Кога се проявява?Калина рисува само животни и приказки за животни обича.Има 3 Барбита,с които изобщо не играя,все едно не съществуват.Иначе обича розовия цвят и повечето дрешки са й розови.

# 58
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.
Василена днес е на градина в следния вид: дънков сукман, светлолилава блуза, бял чорапогащник на сини и лилави райета, лилави бикини и фиби в два цвята лилаво.

# 59
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.
Василена днес е на градина в следния вид: дънков сукман, светлолилава блуза, бял чорапогащник на сини и лилави райета, лилави бикини и фиби в два цвята лилаво.


 Joy Joy JoyДа са ни живи и здрави,че и ние покрай тях.Да печееееелим,та да купуваме рокли.

Общи условия

Активация на акаунт