Седмокласници 2023/2024 - тема 5

  • 33 957
  • 771
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 325
Здравейте!
При нас едната наборка е решила, че ще ходи в събота на олимпиада по БЕЛ, но другата категорично отказа, особено като знае, че ще има ОЛВ или ОНВ. Хич не им е силата в това, ама ще видим.

Исках да питам също, дали някой има това помагало по БЕЛ и ако е възможно на лични да ми изпрати снимани от 27 до 35:

 Извинявам се, че не е в скрит текст.
Предварително благодаря!
Мога довечера да ти го пратя ако не са ти ги изпратили вече!

Да, благодаря!
Не са ми изпратени.

# 76
  • Мнения: 590
Здравейте!  Интересувам се дали  някой има лични впечатления от курсовете по Мат и БЕЛ в школа "Литера". Може да ми пишете и на лично, да не спамим темата. Благодаря!
За математиката не мога да дам отзив, но на приятелка младежът беше при г-жа Елмира Йонова по БЕЛ и са много доволни, защото на младежа хич не му вървеше литературата. Нямам спомени точно колко изкара на НВО, но беше над 85 т. Г-жа Йонова е голям перфекционист и живее и гори с работата си - направи му входно ниво и каза, че ще го приеме ако има много добра оценка (подбира си курсистите), разработила е нейни лични материали, връща подробни обратни връзки след пробни изпити, прави родителски срещи след модулите, статистики и т.н. Иначе натоварването е голямо, младежът ходеше в един от почивните дни от 11 до 3 следобед, пишеше много домашни.

Местата за следващата учебна година се запълват още април най-късно май на предишната.

# 77
  • Мнения: 279
Здравейте мойта дъщеря миналата седмица всеки ден контролни по всичко, един куп проекти , вчера класна работа по Бел под формата на НВО и днес ми звъни гади ми се, главоболие и виене на свят, звънях на личната каза вероятно преумора да почива няколко дни, но може и да е вирус. Дано е второто! Майката която търсеше помагалото по Бел ако може едно съобщение на лично да стане по бързо довечера!

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 18:42 от meksito

# 78
  • Мнения: 573
Здравейте мойта дъщеря миналата седмица всеки ден контролни по всичко, един куп проекти , вчера класна работа по Бел под формата на НВО и днес ми звъни гади ми се, главоболие и виене на свят, звънях на личната каза вероятно преумора да почива няколко дни, но може и да е вирус. Дано е второто! Майката която търсеше помагалото по Бел ако може едно съобщение на лично да стане по бързо довечера!
Бързо оздравяване! Дъщеря ми, преди да й сложат очила беше с такива симптоми, заради очите!

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 15:13 от Gergana8010

# 79
  • Мнения: 337
Здравейте,
Дадоха ни един пробен по математика от февруари миналата година за домашно тази събота. Качвам го тук и в пощата.
https://dox.abv.bg/download?id=732bb431ca
Гледам вече има задачи за успоредни прави, ъгли и т.н. Нашите още не са стигнали до този материал.

# 80
  • Мнения: 3 741
Здравейте!  Интересувам се дали  някой има лични впечатления от курсовете по Мат и БЕЛ в школа "Литера". Може да ми пишете и на лично, да не спамим темата. Благодаря!
За математиката не мога да дам отзив, но на приятелка младежът беше при г-жа Елмира Йонова по БЕЛ и са много доволни, защото на младежа хич не му вървеше литературата. Нямам спомени точно колко изкара на НВО, но беше над 85 т. Г-жа Йонова е голям перфекционист и живее и гори с работата си - направи му входно ниво и каза, че ще го приеме ако има много добра оценка (подбира си курсистите),
Е, то много нечестно така. И аз лятото попаднах на няколко такива учителки. Не искаха да обучават детето ми, защото не било с високо ниво 5 или 6. Ако детето има 5 или 6 ще му давам уроци. После, много съм добра. Естествено, че дете, отличник трябва да получи  точки над 90. И двамата ми племенника бяха с 97 и 99,5 точки на нво, и не поради частния учител. Нека най- добрият учител да постигне с моето дете 90 точки. Няма. Тази госпожа добре си го е казала, ще го вземе, ако има много добро ниво. Ами ако няма? То с отличници, всеки учител ще се справи. Ох, ядосвам се на такива успешни и добри учители. Но лятото ми се плачеше и си поплаках, когато не искаха да обучават моето момиче, защото му е трудно.

# 81
  • Мнения: 337
Оффф, laurentin все се надявам такива учители да са малцинството. Де факто мисля, че това е единствената учителка, за която съм чувала, че си "подбира" учениците. Лично аз точно затова я бях зачеркнала от списъка си като избирах учители за моето дете, а имаше шанс да го "хареса". Несериозно е, дискриминационно е, обидно е и за родители, и за деца. Най-важното ми е учителят да е нормален и да се хареса на детето. Да минава и заминава това НВО - нито тези ще им трябват в живота, нито подробни преразкази, нито всичките детайли, с които им пълнят главите за литературните произведения. Важното е да пишат грамотно, да могат да се изразяват и да четат литература, която им е интересна.

# 82
  • Мнения: 76
Оффф, laurentin все се надявам такива учители да са малцинството. Де факто мисля, че това е единствената учителка, за която съм чувала, че си "подбира" учениците. Лично аз точно затова я бях зачеркнала от списъка си като избирах учители за моето дете, а имаше шанс да го "хареса". Несериозно е, дискриминационно е, обидно е и за родители, и за деца. Най-важното ми е учителят да е нормален и да се хареса на детето. Да минава и заминава това НВО - нито тези ще им трябват в живота, нито подробни преразкази, нито всичките детайли, с които им пълнят главите за литературните произведения. Важното е да пишат грамотно, да могат да се изразяват и да четат литература, която им е интересна.

Има многогодишна педагогическа логика зад този вид подбор и е далеч от несериозно, нищо лично. Същата е при сформиране на групи в езикова школа по нива на владеене на езика (относително), на класове в частно училище и др. В гимназия и университет смесват, за да има баланс, но там хоризонтът на обучение е 4-5г, а тук за няколко месеца трябва да се вдигне и задържи нивото на цялата група с много ясен краен резултат като точки. Рядко ученик на ниво около 4 успява да догони група на ниво 5.50-6.00 за толкова кратко време, обикновено се демотивират и отказват, а всъщност много често, колкото и да не ви се вярва, дори дърпа леко групата надолу. По-приемливо би било да има 2-3 групи, на различни нива, съгласна съм, но явно тази школа има такъв капацитет/ предпочитания. Предлага частна услуга, подбира. Пазарът е голям, търсите друг, добри учители има и на други места. Успех на изпитите.

# 83
  • Мнения: 30 220
Школата, която коментирате, върви с много високи изисквания и темпове. Ако детето не е много мотивирано и не усвоява бързо, няма да изкара дълго. По-добре намерете подходяща школа, има много и при това са си хубави - например Междучасие, Примерно..... в гугъл излизат много варианти.

# 84
  • Мнения: 325
Някой да знае има ли школа, в която има курс / уроци само за преразказа за матурата по БЕЛ?

# 85
  • Мнения: 337
Школата, която коментирате, върви с много високи изисквания и темпове. Ако детето не е много мотивирано и не усвоява бързо, няма да изкара дълго. По-добре намерете подходяща школа, има много и при това са си хубави - например Междучасие, Примерно..... в гугъл излизат много варианти.
Не знам, но мотивацията не се измерва с едно явяване на "изпит" при госпожата. Отделно и други школи разделят по нива, но разделят, не отказват да обучават дете, защото нивото му е твърде ниско. От моя гледна точка госпожата просто се възползва от истерията около НВО, но спирам да пиша по темата.

# 86
  • Мнения: 16
Запис и от мен в новата тема.Нямам много време да пиша,но редовно  ви чета.Какви са тези преподаватели,какво означава ,че детето не е на нужното ниво?Ами нали затова ги записваме на уроци и школи ,за да се научат?Кой се е родил научен -ей така като вземат ,че полудявам.Да идва и да свършва това прословуто НВО,че побъркаха децата.

# 87
  • Мнения: 24 856
Какви са тези преподаватели,какво означава ,че детето не е на нужното ниво?Ами нали затова ги записваме на уроци и школи ,за да се научат?
Тези преподаватели държат техните деца да са най-добре представилите се, затова си избират. Могат, правят го.

# 88
  • София
  • Мнения: 18 387
Всеки родител  ще се засегне, ако детето му бъде отхвърлено от спряган за отличен преподавател, така е. Но същият този родител в края на 7 клас пък ще е  недоволен, че  е плащал доста за такъв учител и неговото дете въпреки работата с него няма толкова висок резултат колкото другите в маломерната група. А  в повечето случаи ще е  такъв крайният резултат, надграждане на собственото ниво, но  изоставане спрямо по-добрите. Понеже няма как, независимо дали по мат или БЕЛ, да наваксаш за една година пропуски, набрани в 5 и 6 клас и довели до знания, оценени за под 5,  и същевременно да овладееш   добре новия седмокласен материал. При това без да се налага забавяне на темпа на работа на останалите за целта. Та и родителят е прав за себе си, и учителят  в това да иска еднородна като ниво група. Хубавото е, че има всякакви варианти - с подбор и без, в малки или по-големи групи,  индивидуално..

# 89
  • Мнения: 790
За допълнителните занимания говорите.
За анкетата ходи на курс по БЕЛ и математика всяка неделя.

Днес чакам час за Олимпиада по БЕЛ в събота, за да мога и да организирам Рожден ден! Няма да празнува ще излезе с няколко момичета да хапнат пица.

Брой оценки 50, но още ги изпитват имаме предмети с по една оценка като например музика....още сме само с 4-ката от входното.

За учителите и школите подкрепям мнението на пенсионирана русалка.

Общи условия

Активация на акаунт