RYANAIR - 24

  • 37 573
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 489
Лесен ли е трансферът до Шарлероа? Четох, че има влак от Миди, Брюксел. Бихте ли споделили личен опит? Благодаря!

# 736
  • Мнения: 4 450
има и директен шатъл до летището, влака отива до града Шарлероа, а оттам се хваща друг автобус до летището

# 737
  • Мнения: 12 435
Лесен ли е трансферът до Шарлероа? Четох, че има влак от Миди, Брюксел. Бихте ли споделили личен опит? Благодаря!
Аз винаги пътувам с шатъла, май беше през половин час, като цяло не ми се е случвало да чакам кой знае колко, удобно е, нещо като 10-12 евро беше билета, пътува се около час.

# 738
  • Мнения: 4 489
Лесен ли е трансферът до Шарлероа? Четох, че има влак от Миди, Брюксел. Бихте ли споделили личен опит? Благодаря!
Аз винаги пътувам с шатъла, май беше през половин час, като цяло не ми се е случвало да чакам кой знае колко, удобно е, нещо като 10-12 евро беше билета, пътува се около час.
Благодаря Ви за отговора! От къде го вземате в Брюксел?

# 739
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 210
Лесен ли е трансферът до Шарлероа? Четох, че има влак от Миди, Брюксел. Бихте ли споделили личен опит? Благодаря!
Аз винаги пътувам с шатъла, май беше през половин час, като цяло не ми се е случвало да чакам кой знае колко, удобно е, нещо като 10-12 евро беше билета, пътува се около час.
Благодаря Ви за отговора! От къде го вземате в Брюксел?
Шатъла е от жп гарата в Шарлероа, ако идвате от Брюксел с влак. Иначе има автобуси на flibco от gare de Midi или таксита, където тръгва влака за Париж.

# 740
  • Мнения: 9 898
Flibco спира на гара Midi, изходът откъм rue de la France, но вдигнаха цената и вече е 17-19 евро. Но имай предвид, че за разлика от други летища шътълът от гара Шарлероа до летището не е безплатен

# 741
  • София
  • Мнения: 5 302
Flibco спира на гара Midi, изходът откъм rue de la France, но вдигнаха цената и вече е 17-19 евро. Но имай предвид, че за разлика от други летища шътълът от гара Шарлероа до летището не е безплатен
Кои летища имат безплатни шатъли до гара/град? Никога не съм срещал.

# 742
  • Мнения: 1 336
Прибрахме се от Италия. Носех чадър. Раницата ми беше по-голяма, но не я мериха. На една жена с бебе, която беше с куфарче на колела (малко) направиха проблем италианците. Минава се много бързо. Само на качване гледат паспорта и бордната карта данните. Детето беше с нас и не са искали нищо като документи допълнително да гледат.

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 4 097
В малкия куфар- кабинен багаж, може ли да се слагат хранителни продукти, не течни и в буркани разбира се

# 744
# 745
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 210
В малкия куфар- кабинен багаж, може ли да се слагат хранителни продукти, не течни и в буркани разбира се
Може. Даже ако имате възможност ги сложете в кутии, така няма вероятност да Ви се нацапат дрехите и вещите от налягането.

# 746
  • Мнения: 9 898
Flibco спира на гара Midi, изходът откъм rue de la France, но вдигнаха цената и вече е 17-19 евро. Но имай предвид, че за разлика от други летища шътълът от гара Шарлероа до летището не е безплатен
Кои летища имат безплатни шатъли до гара/град? Никога не съм срещал.
Моя грешка, RebelHeart, не знам защо си мислех, че на места съм ползвала безплатен, но явно съм се объркала.

# 747
  • Мнения: 7 192
В днешния полет Рим-София проверяваха почти всеки багаж на пътниците без приоритет в рамката за багажи, която беше сложена точно на изхода на гейта, като се има предвид, че тя допуска около 2-3 см надвишаване или малко повече - за меките багажи. Излитането закъсня с половин час поради тази причина.
Две българки от една група от общо шест жени, които бяха с багажи - и като брой, и като размери, надвишаващи очевидно разрешените,  непрекъснато повтаряха, докато гледаха проверките, че то на идване нямало проблем, защо сега да има. Но на идване не е имало проверка явно. Бяха зад мен и не успях да проследя, но преди мен събраха пари от десетина човека допълнително. На едно момче, на което сакчето му беше 46 см., казаха, че е на ръба и го предупреждават, но той извади две връхни дрехи и ги облече. Смешно беше, защото така или иначе щяха да го пуснат, просто се престара, дори му ръкопляскаха.
Пътниците, които всъщност глобиха, бяха със значително разминаване с допустимия размер и с бройките багаж - една жена беше с голяма раница и две пълни торби. Сериозно са се заели да дисциплинират неприоритетните пътуващи.
На излитане от България сякаш са по-благосклонни или ги мързи да проверяват и да мерят.

# 748
  • Мнения: 9 898
Дано по-често правят проверки. Не стига, че някои пътуват с раници като за седмичен преход, ми и после не влизат в седалката пред тях. Качват ги директно горе, където трябва да седят малките куфарчета, после няма място за куфарчетата на тези с приорити, и накрая полетът се бави от тарикатщина. За София-Шарлероа съм виждала да проверят 2 пъти на Шарлероа от 30+ полета в последните години, и нито веднъж в София.

# 749
  • Мнения: 178
На излитане от България сякаш са по-благосклонни или ги мързи да проверяват и да мерят.

Изцяло зависи от служителите, които са на изхода. Всички знаят правилата и размерите, но не на всички им се занимава да проверяват. Не е до летището, а до служителите, които са на конкретния полет.

Общи условия

Активация на акаунт