кулинарната ми драма... - "ледена риба"

  • 13 698
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
в крайна сметка съм пробвала и по двата начина и с филето и с  парчетата.... много рядко  се получава като  хората,и затова ви питам как.Много ме е яд,защото  дребните обожават риба,а мен май не ме бива много каквото и да правя.
Общо взето различни мнения.... явно е и въпрос на късмет  и майсторлък  chef

# 16
  • Мнения: 3 251
а как  правите на скара,трябва ли да се увие във фолио...
Aко я искаш задушена -увий я във фолио, същото става  пак във фолио и във фурната, даже по-вкусна, защото става по-бавно. А ако я печеш на скарата:остави я да се изцеди , малко я осоли или мариновай/въпрос на вкус/, през това време включи скарата да загрява, намажи скарата с мазнина/ най-добре с парче сланина/ и остави да обгори мазнината.След като е много добре загрята скарата намятай парчетата риба, но първо с кожата към реотаните и след като е готова я обръщаш-така няма да залепне. Желателно е рибата, която ще се пече на скара да е цяла, да е с кожа и да не се разполовява.

# 17
  • Мнения: 1 983
два пъти съм готвила риба, първия пъ панирах хек, купихме го замразен от Метро, размразих и панирах стана, но втория път #Cussing out, пак хек, за Никул ден реших да се направя на домакиня и....., една позната ми каза рецепта за хек във фолио, пак размразих, сложих във фолио с подправки, пекох във фурната, ужас ви казвам, след тоя опит къщата ми миреше няколко дни на мърша, повече не съм рискувала Naughty

# 18
  • Мнения: 11 747
Много ме учудвате момичета- никога не съм имала проблеми с рибата!
Днес пържих калкан- дадоха ми го свекитата-беше почистен и замразен-размразих си го напълно,овалях го в брашно и в сгорещената мазнина!Стана чудесен!
Почти винаги(да не кажа винаги),купувам прясна риба,сама я почиствам или ми я почистват на пазара-пред мен!На скара я правя,като намазвам загрятата скара със сланина или парче замразена мас,после слагам рибата,само с малко подправки и става чудно HugНикога не съм имала проблем със залепване,не е ставало нищо на каша,не се е разпадало!От дете пържа риба и никога не е имало проблеми,много се учудих че толкова домакини имат проблем с това!Пържената или на скара риба,вероятно е нещото което никога не съм грешила-толкова е просто! Thinking

# 19
  • Мнения: 25 633
Пина, ако всички ние живеехме край морето и имахме възможност да си купуваме прясна риба, сигурно и ние нямаше да се оплакваме.  Mr. Green
Пробвай някой път да си купиш замразена, която се е търкаляла няколко месеца в складове и магазини, била е размразявана и отново замразявана няколко пъти, доволно инжектирана с вода, два пъти повече от теглото й, за да тежи повече и пробвай после да я готвиш по твоите начини. Гарантирам ти голяма изненада!  Joy

ПП И на нашия пазар има прясна риба - само шаран обаче!  Peace

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пина, ако всички ние живеехме край морето и имахме възможност да си купуваме прясна риба, сигурно и ние нямаше да се оплакваме.  Mr. Green
Пробвай някой път да си купиш замразена, която се е търкаляла няколко месеца в складове и магазини, била е размразявана и отново замразявана няколко пъти, доволно инжектирана с вода, два пъти повече от теглото й, за да тежи повече и пробвай после да я готвиш по твоите начини. Гарантирам ти голяма изненада!  Joy

ПП И на нашия пазар има прясна риба - само шаран обаче!  Peace
Peace

# 21
  • Мнения: 11 747
Да,много вероятно е това да е причината! ThinkingПросто никога не съм имала такива проблеми и дори не съм се досещала,че могат да съществуват!И тук има макар и рядко някои замразени риби,но аз не купувам от тях,просто съм фен на прясната!
Много е нечесно да продават такава риба,според мен,то след такива търговски процедури едва ли после е същото! Sick

# 22
  • Мнения: 3 647
Не се размразява рибата - нито за пържене, нито за печене!
моите уважения ама ако не я размразиш може само вода да ядеш
Подкрепям Как' Сийка-рибата да е рамразена и изцедена напълно, за да се отдели от нея ненужното количество вода, после при паниране, при пържене става мазало, точно заради това излишно количество вода. И още един съвет-това е риба/нежно и крехко е месото й/, като се размрази- ако ще я пържиш или печеш на скара, сложи и съвсем малко сол и я остави така поне 30 минутки да си почине и да се стегне месото й.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт