Сватбено тържество години след подписването- позьорско или не?

  • 4 380
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 974
Здравейте, с мъжа ми сме заедно от много години, а сме в брак от 6 години.
Нямахме сватба, а само подписване и то леко на юруш. При нашето подписване всичко беше много екстремно, защото имахме новородено, а имаше и смърт в семейството ми. Поканени бяха само бебето ни, свидетелите и майка ми, която беше със счупена ръка, и нямаме дори и нормални клипчета от церемонията (тя трябваше да снима, а естествено й беше трудно). Въпреки това, аз си се чувствах красива булка, и с много емоции си спомням за  встъпването  ни в брак.
Планът беше да вдигнем сватба при по-подходящ момент. За съжаление, с новороденото ме спираше финансовата страна на въпроса, както и чисто времево, после пак забременях и не исках бременна или с второ бебе да вдигам сватба, после пък беше пандемия, после пък купихме апартамент и пак нямахме пари, и тн и тн.  Миналата година имахме 5 годишнина и уж тогава искахме да направим сватба, но пак не се организирахме...
Мъжът ми иска тази година да вдигнем сватба, но аз се чудя не е ли леко смешно да се правя на младоженка след две деца и 6 години брак.

# 1
  • Мнения: 5 237
Бих казала, кой както го усеща, но след като имаш колебания, явно не го намираш за съвсем приемливо. Или се опасяваш от мнението на околните? Ако ти го искаш, направи го, така или иначе все ще се намери някой да те одумва.

# 2
  • Мнения: 2 188
Аз бих го направила, ако ми се купонясва, още повече щом и мъжът е навит. Има всички предпоставки да е забавно и приятно.
И една идея - аз бих го направила в някой плажен бар, с бяла ленена рокля.

# 3
  • Deutschland
  • Мнения: 5 421
И ние се оженихме само с двама свидетели и без последващо тържество, защото аз не исках. Мъжът ми понякога се сеща и споменава, че иска и църковен брак и купон с роднини, но аз не съм съгласна. На дърти години с три деца ще обличам булчински рокли. Не, мерси.

# 4
  • Мнения: 2 751
Направете си празненството ако искате и след 20 години ,не мисля,че има срок

# 5
  • София
  • Мнения: 23 097
Правете това, което искате, без да се съобразявате с хорското мнение.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз бих направила сватба.Около мен има няколко двойки, които се ожениха точно така и не ми се струва никак позьорско.

# 7
  • Мнения: 3 727
Ако го именувате подновяване на брачните обети, става съвсем уместно. Уместни ще са и повечето салтанати, характерни за сватба,  вкл. роклята.

# 8
  • Мнения: 1 582
И аз бих и не го намирам за позьорско или смешно, напротив.
Всеки повод за празнуване трябва да се използва, а и го правите и за себе си.

# 9
  • Мнения: 974
Аз бих го направила, ако ми се купонясва, още повече щом и мъжът е навит. Има всички предпоставки да е забавно и приятно.
И една идея - аз бих го направила в някой плажен бар, с бяла ленена рокля.
В случая мъжът ми най-вече иска, защото родителите му даже не бяха и на подписването,а и двамата искаме да поканим и братя/сестри/приятели. 
Ние точно на морето искаме, но леко извън сезон. Даже си харесахме и място  да не е мегастегнато и претенциозно, а по-чил.Много пъти минаваме покрай това място и си казваме, че тук бихме празнували. Все пак винаги остават хубави спомени и ми се иска да поканим хората, с които сме близки.

Лейди Рамкин, това е добра идея, да си подновим обетите, тъй като звучи като повод, не е от нищото.

# 10
  • Мнения: 2 495
Направете, както искате, купонът е за вас, не ви е необходима санкцията на околните.

# 11
  • Мнения: 18 523
Най-важното сте го отметнали - имате съгласие, че искате, знаете и къде искате да го направите. Направете си празненството, купонясайте, хубаво е и че децата ще бъдат там - те обичат да са свидетели на такива важни събития, ще имат хубави спомени Simple Smile
Моята дъщеря още пита как така сме се женили преди тя да се роди - явно според нея трябва да е обратното. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 35 107
Не е смешно, прекрасно е.
Направете го, облечете се и истински се забавлявайте с близки и приятели без стрес и напрежение.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 520
Има толкова хубави места по морето. Например онзи ресторант до рибарското селище до Бургас.
Направете го.
И ние така подписахме набързо и после дълги години ми се моташе идеята за истинска сватба.... После всички роднини от негова страна си отидоха....
Пък и ще имате още един повод за празнуване през годините!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 420
Направете го като подновяване на обети, не сватба, ако това е притеснението. Не е нужно да има всички ритуали, съпровождащи една сватба, ако ще ви е странно. Обличате се, фотосесия, първи танц и после купон.
Аз съм казала на ММ, че на 10тата годишнина бих ни подновила обетите. Нещо лежерно с най-близките роднини, някъде морско, на бар или нещо такова.

Иначе ние имахме възможност да подпишем преди да се роди синът ни. Но и двамата си казахме, че искаме да го отбележим със семействата и приятелите и накрая го отложихме (тъкмо паднаха и всякакви ограничения в пандемията). И просто го направихме почти 2г след раждането на детето. Някои познати само си подписаха и отложиха сватбите за по-подходящо като вас (никой не вдигна после сватба). А емоциите си заслужават определено.

Общи условия

Активация на акаунт