Случи ми се нещо странно XXIX

  • 51 610
  • 570
  •   2
Отговори
# 375
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Случка от днес ме увери, че има нещо и отвъд. Неведнъж съм разказвала, че майка ми викаше починали вече хора и казваше, че ги вижда дни преди да си иде. Днес се чух с моя първа братовчедка, която живее извън страната и си идва рядко. Нейната майка почина преди две години. А майка ми, която си имаше нелеко заболяване, не беше споделяла с никого какво точно й е и никой не знаеше, че е тежко болна. Майка почина преди близо пет месеца. Братовчедка ми научи преди седмица, когато си дойде. И днес ми сподели, че през лятото е сънувала починалата си майка, която й е казала: Чакаме и леля ти. А майка ми беше единствената жива от пет деца. Братовчедка ми е дъщеря на мой вуйчо, също отдавна починал.
Майка ми и братовчедка ми бяха много близки, но и тя не знаеше от какво точно е болна. Тоест, не е като да е знаела, че може скоро да си иде.
Ами, има нещо...

# 376
  • Мнения: 1 232
Тази събота на 9.03 реших да раздам, че е задушница. Раздадох на децата ми, дъщерята живее отделно. Прибрала се и почнала да си хапва кифла, начупила я на хапки и си чете на телефона. И ми казва както си чета, нито съм посягала в този момент към масата, нито да съм бутнала масата, един залък скочи и падна на земята. Някой си взе.
Има си нещо, но ние не можем да го разберем с нашите сетива.

# 377
  • Мнения: 1 417
Преди няколко дена се случи така, че помогнах на една възрастна жена, която видях, че падна, а преди това не смятах да излизам, но една караница с родителите ми ме подтикна да изляза, да ми мине яда. Мисля си, ако не се бяхме скарали, нямаше да изляза и да помогна на падналата жена. Кой знае, колко време е щяла просто да седи на земята, преди друг някой да я види. Почти нямаше никой наоколо, после дойдоха още хора, извикаха и близките й, но събитията можеха да се развият и по друг начин, ако не бях там този ден. А тя се беше и ударила, кракът й беше навехнат или изкълчен, имаше кръв по лицето от падането, опита се да се обади по телефона си, но явно не беше в състояние. Наложи се да донесат стол отнякъде, за да седне, докато дойде Бърза помощ.
Дано не прозвуча сякаш придавам голяма важност на моята собствена намеса в ситуацията.

# 378
  • Мнения: 5 716
е то нали няма нищо случайно...

за упойките- моето обяснение е, че могат да въведат човек в променено състояние на съзнанието (както и чрез други методи и вещества), а вече в това променено състояние на съзнанието всичко е възможно.

# 379
  • Там където
  • Мнения: 796
е то нали няма нищо случайно...

за упойките- моето обяснение е, че могат да въведат човек в променено състояние на съзнанието (както и чрез други методи и вещества), а вече в това променено състояние на съзнанието всичко е възможно.

точно така; то шаманите от древни времена го правят; за съжаление това е причината и много хора да започнат с наркотиците;

# 380
  • Мнения: 5 716
Не е това причината да започнт. 😄

# 381
  • Мнения: 783
Така е. Не случайно са измислени религиите.
Обаче,освен религиите,има неща,които нямат логично обяснение.
И яз съм от скептиците,обаче съм свидетел на неща,без логично обяснение.И се радвам на това.Както е казано,човешките възприятия имат граници,и това че не го виждаш,не значи че не съществува.

Какви неща? Разкажи Simple Smile

# 382
  • Мнения: 4 357
Не,тe са си лични неща.Аз лични работи не споделям,често дори и с близки хора,какво е до форум.
Обаче влязох да ви покажа последния епизод на Слави.Лично аз,много си падам по такива истории с опити за логично обяснение и липсата на такова😊.Гледам и funbusters.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 16:17 от red soul

# 383
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Слави използва разни трикчета, за да си пълни епизодите. Не всичко е вярно, повечето неща са режисирани. Но пак е интересно

# 384
  • Мнения: 2 240
Слави е казвал, че има недоброжелатели, които са ходили след неговия екип в локациите, в които снимат. Умишлено са оставяли и преправяли обстановката, за да ги злепоставят. Не разбрах случката с кофата и мисината от село Рачовци дали е монтирана само. ✌️ Но определено му се удава да снима такова съдържание и да привлича внимание. ✌️

# 385
  • Мнения: 4 357
Точно! abandoned се избъзикаха с него.В този клип от горе,най-силно реагиращата къща е същата,в която funbusters правеха същия сенс,случваха им се същите неща и водеха доста логични разговори с присъстващите.

# 386
  • София
  • Мнения: 1 649
Аз съм агностик с тенденция на атеист. И все пак много ми се иска да вярвам, че любимите ни хора не изчезват, а продължават нататък. Чета вашите разкази и хем им намирам логично обяснение, хем ми се иска да вярвам. Смахната работа.

Същото при мен. Самата аз веднъж чух от две-тригодишната ми дъщеря нещо за баба ми по майчина линия, починала десет години по-рано (тогава живеехме в апартамент, който някога беше на въпросната ми баба). Дъщеря ми не подозираше дори за съществуването на такава жена, камо ли в тази подробност, която ми изтърси. И нямаше никакво съмнение за кого става въпрос, защото завърши с "(онази), на която баба ѝ е дете" - имаше предвид своята баба, т.е. майка ми. Нямам обяснение, не съм суеверна, нито религиозна, но вярвам, когато някой сподели подобна история за малко дете и факсове от Космоса.

# 387
  • Мнения: 10 426
Странните случки не са плод на религията и не знам защо битува мнението, че само религиозни хора вярват в странни случки. Аз не мога да кажа, че съм религиозна по някакъв канон, но имам някои мои си вярвания, в които нямат място никакви странности. Но независимо от вярванията ми, съм убедена, че има много неща отвъд видимото, които изглеждат странни, защото не знаем нищо за тях. Колкото и да се бият в гърдите т. нар. хора на науката, истината е, че е изучена и формулирана малка част дори и от материалния свят, какво остава за невидимият. Много хора предпочитат да заметат под килима това, което не могат да обяснят. Но твърдо не вярвам, че единственото, което ще остане от мен ще бъде един вързоп кости и че никога няма да срещна под някаква форма починалите си близки

# 388
  • Мнения: 4 357
Те говорят за това,че ако си религиозен,вярваш в съществуването на душата😊
Смешни са ми такива самонадеяни изявления-като ме го виждам,го няма.Като щрауса.
То и електромагнитните вълни не ги виждаме,ама им ползваме плюсовете.

# 389
  • Мнения: 24 545
Сетих се нещо. Една жена забременя след инвитро процедури. Бяха и върнали три ембриона, но роди едно дете. Не знам какво е станало, явно другите не са се захванали. Та това дете беше малко. Може би в детската градина. Беше и казало, че в корема са били три бебета, но то е избутало другите Flushed Много се чудехме тогава. Няма как толкова малко дете да знае, а беше казало точно три

Общи условия

Активация на акаунт