Всякакви въпроси за кафемашините Тема 4

  • 6 317
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 344
Да, докато текне вода. То е като при радиаторите, нищо по-различно. Нагрява се, въздухът се избутва от горещата вода.

# 121
  • Мнения: 395
Здравейте,
Сдобих се с това чудо на техниката но не мога да подкарам, диска му липсва, а капсули нямам. Някой дали има такъв звяр

# 122
  • Мнения: 8 344
Здравейте,
Сдобих се с това чудо на техниката но не мога да подкарам, диска му липсва, а капсули нямам. Някой дали има такъв звяр
Скрит текст:

https://www.xn--80adah2aybmok5f.bg/bosch/tassimo-happy-tas1002/р … а-потребителя?p=3

Виж това дали ще ти свърши работа.

# 123
  • Мнения: 395
Ще го разгледам да видя дали може да пусне вода без да има диск, както на Долче Густо-то например

# 124
  • Мнения: 7
Привет! Пише една заклета привърженичка на чая, която си няма никаква представа от кафе. Приятелят ми обаче обожава и искам да го изненадам с кафемашина. Бюджетът е до към 300/350 лв.
Днес разгледах няколко по магазините, но наистина идея си нямам какво да търся. Видях, че Делонги са хвалени. Консултантите ми препоръчаха Delonghi EC 201 CD.B

Какво е вашето мнение за нея и имате ли препоръки за качествени кафемашини в този ценови диапазон?

Предварително благодаря на всички! Хубава вечер! Simple Smile

# 125
  • Мнения: 42 018
Дедиката минава за оптимално решение за тези пари.

# 126
  • Мнения: 1 767
С този бюджет по-добре Хемекс  или V 60,  с добро кафе/Specialty Coffee/

# 127
  • Мнения: 129
Здравейте,
Ползвам кафе автомат Солак, който не работи много добре напоследък и ми се иска да го занеса някъде за ремонт. Обаче не мога да намеря сервиз. Казват ми, че няма части.
Някакви идеи как да подходя...
В София живея.

# 128
  • Мнения: 4
Купих си така прехваленото Delonghi тук (Delonghi ECC221). По-отвратителна чорба не бях била. Старата ми машина е Saeco Via Venetto, въбще не може да се сравнява като вкус.

# 129
  • Мнения: 11 894
Купих си така прехваленото Delonghi тук (Delonghi ECC221). По-отвратителна чорба не бях била. Старата ми машина е Saeco Via Venetto, въбще не може да се сравнява като вкус.
Това е една от най-евтините и недобри машини на Делонги, нещо като Саеко Поемия към днешна дата. Не знам кой я е хвалил- то си личи по порта филтъра, разпенителя и цялостния външен вид.
при машините за домашна употреба Делонги имат два вида портафилтри. Тази е с по-евтиния.

Все пак пробвай и с друго кафе, че има значение.

# 130
  • Мнения: 25 899
Купих си така прехваленото Delonghi тук (Delonghi ECC221). По-отвратителна чорба не бях била. Старата ми машина е Saeco Via Venetto, въбще не може да се сравнява като вкус.
Това не е професионална машина все пак. Сменете кафето.
Имам същото Делонги и в България, и в САЩ, чорба не пия. Пия си домашно еспресо.

# 131
  • Мнения: 611
Купих си така прехваленото Delonghi тук (Delonghi ECC221). По-отвратителна чорба не бях била. Старата ми машина е Saeco Via Venetto, въбще не може да се сравнява като вкус.
Този клас машини са сходни като характеристики и възможности, пробвайте с различна степен на смилане и по-възможност прясно изпечено кафе. Според мен ще се получи ако си уцелите тези неща.

# 132
  • София
  • Мнения: 318
И аз съм имала това Делонги-прави
 хубаво кафе с каймак. Относно чорбата и машината в коментара не сте написали марката на кафето-по вероятно е то да не става,а не машината

# 133
  • Мнения: 4
Кафето е пакетирано Lavazza Crema. Не е кой знае какво. Все пак не очаквате човек с бюджет 200 лв за кафемашина да пие кафе от 100лв кг.
Старата ми машина Саеко приготвя перфектно същото кафе.
При делонгито все едно просто преминава вода през кафето без достатъчно налягане. Чак толкова зле не съм очаквала да е.

# 134
  • Мнения: 42 018
Нямам такава машина, но когато много хора намират даден продукт за нелош, а само при някого той е много лош, все трябва да има някаква причина, различна от самия продукт по принцип. Или има дефект, или нещо не е сглобено както трябва с цедката, или кафето не е смляно добре...

Общи условия

Активация на акаунт