"Българите" по bTV

  • 1 839
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 028
филмчето го има и в www.DMCA-removal-from-Google

# 16
  • Мнения: 66
благодаря ви момичета  Hug

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не обичам някой друг да сдъвква информацията вместо и да ме тупа по гърба, че съм от много стара държава и бла-бла, мегалИидеи  Sick, особено, ако е по БТВ.
Апропо, какво е останало от тая великост, освен пиянски сълзи на гордост в очите?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 244
Старите лаври  Laughing Mr. Green

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Следя го и ми харесва Simple Smile

# 20
  • Мнения: 73
Ами, хубаво е, че някой се е сетил да се поразрови и най- накрая да се представи историята ни такава, каквато е била, а не такава, каквато са ни учили до сега.

# 21
  • Мнения: 4 555
Апропо, какво е останало от тая великост, освен пиянски сълзи на гордост в очите?
Не става дума за това, което е останало. Историята се учи за да знаеш какво е било! А много от фактите, които ние сме учили в училище са били закръглени едно към гьотьоре или просто съчинени.
Ако по принцип не се интересуваш от история, няма нужда да гледаш този филм. Той не е задължителен  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Апропо, какво е останало от тая великост, освен пиянски сълзи на гордост в очите?
Не става дума за това, което е останало. Историята се учи за да знаеш какво е било! А много от фактите, които ние сме учили в училище са били закръглени едно към гьотьоре или просто съчинени.

Също както и в този филм.

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Карина, не споря за какво се учи историята, а за това как се учи. Не очакваш да повярвам на добър диктор, когато с треперещ глас ми разказва какви сме били велики и пр., същото се отнася и за обратния случай.
Такива предавания са силно тенденциозни, да ни удрят по жилката на национализма, но не и да ни карат да мислим реално и от различни гледни точки, което, според мен, е историята.

# 24
  • Мнения: 755
Вероятно има предвид Магна България, която се е намирала доста по-на север оттук и е основана 631-632 от хан Кубрат. Всъщност 632.

Да точно това се има в предвид и според мен ,а 681г. е международно призната Първата българска държава. Peace

681 г. е "призната" от нашите историци. В протоколите на Вселенския събор, провел се същата /681 г./, се говори за България като за утвърдена вече държава, а не като нация, племена или нещо друго.
Утре от 15 ч. темата ще бъде именно за Кубратска България. Ще бъдат представени засекретени до момента документи от Ватикана. Ще гледам с удоволствие.
Всъщност 681г. не е призната от българските историци както ти подчертаваш , а е спомената във византийските хроники , че е призната от Византия като държава , а съществуването и като такава датира доста по-назад във времето ...именно 631 - 632г.  Peace Българските историци се опират на византийските хроники и на други източници , но това е друга дълга тема.
Абсолютно съм съгласна с мнението на Франзела Калина , а именно:
Карина, не споря за какво се учи историята, а за това как се учи. Не очакваш да повярвам на добър диктор, когато с треперещ глас ми разказва какви сме били велики и пр., същото се отнася и за обратния случай.
Такива предавания са силно тенденциозни, да ни удрят по жилката на национализма, но не и да ни карат да мислим реално и от различни гледни точки, което, според мен, е историята.

# 25
  • София
  • Мнения: 676
Гледах само последната серия. Много се впечатлих и добре, че има журналисти, които се заеха с тази задача bouquet. Съжалявам, че за предишните не бях вкъщи. Мисля, че трябваше да има по-късен час.

# 26
  • Мнения: 4 555
Не очакваш да повярвам на добър диктор, когато с треперещ глас ми разказва какви сме били велики и пр., същото се отнася и за обратния случай.
Специално мен страшно ме дразни треперещият и патетичен глас, с който говори, но се опитвам да го ингорирам, защото наистина показва и доста интересни факти.
Иначе не мисля, че самочувствието на българите трябва да идва от това, което някой е направил преди петнадесет века.
Предаването щеше само да спечели, ако авторът му не си позволяваше груби спекулации и очевидно погрешни изводи, като това с Бургас и Буртас, а се придържаше само към фактите.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 245
Мен също ме дразни. Защо всички изведнъж започнаха да се сещат колко сме велики...аз си имам съвсем смислено обяснение, защото сега не сме... Sad Защо все ни се повтаря, че сме най-старите европейци и сме открили топлата вода?! Може географски и исторически да сме "по-католици и от Папата" , но дакато не си променим мисленето и начина на живот - сме никакви. И този национализъм до никъде няма да ни доведе - погледнете сърбите например.

# 28
  • Мнения: 2 759
... Защо все ни се повтаря, че сме най-старите европейци и сме открили топлата вода?!
          Ми... на американците така им повтаряха, повтаряха, че са велики и ...виж сега резултати... На нас как ще подейства - незнам Whistling.

# 29
  • Мнения: 1 383
Филмът го има в http://DMCA-removal-from-Google . По БТВ хванах само втора серия и ме впечатли.

Общи условия

Активация на акаунт