Февруарчета 2024 - Тема 11

  • 25 919
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 224
абе ей, я не се оплаквайте с тия кила!
От 12, за малко по-малко от месец стигнах 17, реве ми се направо, идея си нямам как и защо се случи 😳😳😳
И започнах да се потя бая също - например в студени (пък и не само) сутрини като тази, след разходка с песа се прибирам вир вода... в тоя ред на мисли, установих, че почти нищо не ме боли, в дните, в които си се разхождам с кучето, за разлика от тези, в които мм ме отменя.
И да се оплача - пуснах днес пкк, урина, дрън-дрън - левкоцитите в урината са 62 при горна 28; а плоските еп клетки 795 при същата горна, втрещих се. Мисля, че нещо са се насмели там в лабораторията, та ще взема и една стерилна да пусна 😳

# 91
  • Мнения: 476
Ponny, харесвам Литъл Ейнджълс повече, но понякога като няма и взимам Мамиа 🤷♀

# 92
  • София
  • Мнения: 497
За килограмите май ви водя....забременях 55...сега съм 77 🫣 
За коланите - не мисля да слагам този път, предишния слагах няколко пъти, но беше адски неудобно това чудо.
Потенето и при мен го има, но го отдавам на сънищата, че почти всяка вечер сънувам как раждам 😶 Снощи пък сънувах, че ме гонят от болницата, защото били противоепидемични мерки и ражданията били забранени....събудих се доста притеснена 🥹 Луда работа....на финала ще изперкам 😆

# 93
  • Мнения: 3 640
Не знам за идването. Разбрах, че пише често по Вайбър, докато сме там. А за шевовете - ще е добре да ги махне в края на болничния престой, че не съм от София и с бебе на 1 седмица ще ми е трудоемко да пътувам 2ч в посока.
А за лепенките - той ми каза да си купя водоустойчиви 25/10см.

# 94
  • Мнения: 514
Аз също се потя вечер от доста време насам. Според мен е нормално.

# 95
  • Мнения: 369
Анастасия питай Ковачев дали прави новото секцио или кара още по щарк ? При Щарк шевовете се махат вечерта в деня след реанимацията. При Фишбон нямаше шевове

Не знам за идването. Разбрах, че пише често по Вайбър, докато сме там. А за шевовете - ще е добре да ги махне в края на болничния престой, че не съм от София и с бебе на 1 седмица ще ми е трудоемко да пътувам 2ч в посока.
А за лепенките - той ми каза да си купя водоустойчиви 25/10см.

# 96
  • Мнения: 54
За бебефона - ние си взехме камера на Tapo за 50тина лева, много добре се вижда и в нощен режим.

Момичета, когато си на трудов договор и бебето се роди, трябва ли да се ходи някъде по институции за майчинството?

# 97
  • Варна
  • Мнения: 524
За бебефона - ние си взехме камера на Tapo за 50тина лева, много добре се вижда и в нощен режим.

Момичета, когато си на трудов договор и бебето се роди, трябва ли да се ходи някъде по институции за майчинството?

Като се роди бебето е болничен 135 дена ( не съм сигурна точно за броя) взема се от болницата и се предава на счетоводител, той трябва да го входира и да ви се изплаща вече по сметката както 45 дневния, след този болничен започва реалното майчинство и там педиатъра на детето трябва да издаде документа.

https://maikomila.bg/maychinstvoto-dela-i-dokumenti/

# 98
  • Мнения: 125
Доколкото знам първо е 45-дневния болничен преди раждане, после от болницата, в която раждаш ти издават 42-дневния и след това педиатъра на детенцето  още 48 май бяха плюс дните, които остават от първия болничен ако бебенцето се е родило преди изтичането му. След което започва майчинството и има една декларация, която се попълва, за да се разреши отпуска, но най-често работодателя си се оправя с документалната част.

# 99
  • Мнения: 1 326
Вашите бебета как са с кг? Снощи бях на преглед в 36+0 и го измериха 3.250кг. 🫣 ами че то още 3 седмици ако качва така, ще стане над 4кг това бебе..
Като се има предвид брат му, който се роди 1.700кг, това направо ми изглежда супер много..
Иначе имам си контракции, докторът каза, че е добре преди секцио да има леки контракции, защото там изтънявало нещо си и било добре, шийката е започнала да се скъсява от 3.5 сега е 2.7 и така. Ако устискам датата за секцио, която е 39+1(жестоко се съмнявам де), супер, ако ли не имам готовност.

# 100
  • София
  • Мнения: 8 603
Ох, и а съм на преглед днес - шийката ми беше 29 мм още на 11-ти, кой знае днес колко ще се е скъсила. А и моето секцио е за 39+ ; поне засега уж нямам контракции, а  бандитът го усещам още горе. На килограми да става колкото ще, ама ако може да си дочака датата, супер ще е…

Персефона, благодаря за полезния линк!

# 101
  • Мнения: 111
Вчера минах и аз преглед, бебка е 3кг, аз съм в 36+3 дни, относно шийката, преди две седмици беше 4 см, а вчера едва 3,1. Явно си оказа голямо влияние, че спрях утрогестана от няколко дни. Вече ми спряха и аспирин, и магнерот. Подготвяме се по малко за среща "наживо" Heart Eyes стягания имам всеки ден, не са болезнени, но доста осезаеми, дано и ние задържим поне още 2-3 седмици, има време!

# 102
  • София
  • Мнения: 497
Днес ми падна тапата 😳 Няма да звъня на АГ, че утре и без това съм на тонове и ще я видя, а и до колкото знам не е предвестник на започващо раждане - може да си ходя така и седмица, две без тапа.

# 103
  • Мнения: 333
И аз съм супер доволна от от baby butter на wooden spoon и кремчето с цинк ползвам при някакво зачервяване, но никога не сме имали подсичане, та не мога да кажа дали би свършило работа при по- тежки случаи.
Гледам да използвам неща с изчистен състав и затова се спрях на тях. Шапоана им обаче не става категорично, памперсите са ужас, репелента работи на детето, на мен - не Joy От кремчето за студено време съм доволна също. Бебешкото олио също ползвахме.
Биодерма почнах след годинка и половина да ползваме и е супер, но за филмирания ми мозък има твърде много съставки Joy Joy и е със силна миризма.
А- дерма скоро ни предписаха, няма миризма и също е много хубава. Но в дългосрочен план пак ме знам дали бих ползвала.... крем с три съставки ми се вижда по- удачен. Но съм си филмарка в това отношение 100% Sweat Smile

Памперси съм набелязала да пробвам eco boom, тъй като са биоразградими. Ако не съм доволна обаче, ще си ползваме bamboo nature, за които мога да кажа само хубави неща.

От вчера слагам Лактажин аз и такова количество воднисто течение ми се появи, че цял ден се чудя води ли са и се притеснявам по въпроса. Някак си успях да се самоубедя, че е от хапчето... та не съм хукнала към спешен кабинет, ама да видим до кога. Laughing
И аз слагах лактажин пред седмица и като текна едно воднисто течение и аз веднага се филмирах. Бях на преглед няколко дни по късно и споделих на АГ че се притесняваме да не са води, защото единия път освен че бельото ми беше мокро, беше избило и на клина. Каза, че от лактажина става така, но все пак ме прегледа и каза че всичко е ок, та явно е от него, споко.

# 104
  • Мнения: 490
Днес ми падна тапата 😳 Няма да звъня на АГ, че утре и без това съм на тонове и ще я видя, а и до колкото знам не е предвестник на започващо раждане - може да си ходя така и седмица, две без тапа.
И моята падна вчера след преглед за разкритие,оказа се,че съм с 4 см разкритие,изгладена и центрирана шийка.Въобще не съм разбрала както и предния път.Контракции болезнени и регулярни нямам,само подготвителни чат пат.

Общи условия

Активация на акаунт