Доставка и качване до етаж

  • 664
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Предстои ми да купувам големи уреди - хладилник, пералня, миялна, но ми трабва помощ с качването до етажа.
В сградата има асансьор.

В Технополис и в Зора се предлага такава услуга срещу заплащане, но само ако си купиш нещата от физически магазин. Ако купиш онлайн - не става. Каква е причината.

Някой има ли скорошен опит с доставка до вратата на апартамента? Моля да споделите опит.

# 1
  • Мнения: 9 441
Има фирми, които извършват подобни услуги. Потърсете обяви във вашия град.

# 2
  • Мнения: 249
Аз купувах такива уреди онлайн миналия месец. Срещу допълнително пари на ръка хората, които ги доставиха, ги качиха и внесоха в апартамента. Ползваха асансьора. Проблемът е, че няма как да се уговориш предварително. Но пък го направиха от различни доставчици, явно има такава практика.

# 3
  • Мнения: 18 528
Опитът ми сочи, че срещу пари на ръка винаги ще ти качат уредите, особено щом има асансьор.

# 4
  • Мнения: 40 943
Не е сигурно, някога детето си избра матрак на ТЕД (140 х 200) и той не беше вакуумиран. Дошъл шофьорът, стоварил пред вратата и изобщо не поискал да помогне за един етаж на ММ. Ни за пари, ни за нищо. И ММ го тътрузил сам нагоре, добре че бил опакован в дебели найлони та не се е протрил.

# 5
  • Мнения: 25 634
В Технополис и в Зора се предлага такава услуга срещу заплащане, но само ако си купиш нещата от физически магазин. Ако купиш онлайн - не става. Каква е причината.

Причината е, че физическите магазини доставят до адрес със собствен транспорт. Ако купиш онлайн – нещата идват с куриерска фирма. Там вече както се разбереш с куриера.

# 6
  • София
  • Мнения: 183
Наскоро си купихме онлайн хладилник от емаг. Хладилникът е от двойните и тежи към 100 кг. И аз много се чудих как ще го качим, за щастие куриерите се съгласиха след като им дадохме пари на ръка и го качиха по стълбите до втория етаж, понеже нямаше начин да влезе в асансьора. Но трябва да сте подготвени за вариант да ви го стоварят пред входа, не винаги са съгласни да го качат, дори и да им се плати на ръка.

# 7
  • Мнения: 1 017
Най-добре си намери предварително. Ние взехме от физически магазин голям тежък хладилник и искахме да си платим внасяне. Казаха ни - на място ще дадете на доставчика и той ще помогне. Да, ама той отказа. За 3 стъпала, първи етаж на къща. Добре, че имахме майстор тогава и той помогна на мъжа ми.

# 8
  • Мнения: 1 466
В общите условия за доставка на Емаг пише, че доставката е до входната втара на жилището, ако в поръчката е указан етаж и апартамент. Ако не е указан, доставката е до входа. Въпреки това, когато доставиха нашия двукрил хладилник, куриерът реагира "аз как да кача 150 килиграмов хладилник до етажа?". След като са заявили какви са условията за доставка до вратата, то трябва да си подсигурят хора за изпълнението на тези условия. На нас ни върнаха сума под форма на ваучер от Емаг, но все пак е неприятно. В малък град живея, няма хамалски услуги в града.
Наскоро от друг онлайн магазин поръчах съдомиялна. Дойде с Еконт и бях съвсем неприятно изненадана от репликата на доставчика, че щом не съм си подсигурила разтоварване от буса, то трябва да я върне в офиса и да ходя да си я взимам от там. Е да, ама аз нали до адрес поръчвам? Какво тогава означава да ми я доставят?

# 9
  • Мнения: 60
Всички уреди купипме от фирмен магазин на Bosch - Евро 2000   в София, на бул.Т.Каблешков. Качването беше безплатно до вратата на апартамента  платихме малка сума да ги внесат вътре.
Безплатно качват и от ВЕТО , от там купувахме мивки, но също продават и електоуреди.

# 10
  • Мнения: 135
Технополис ни качиха хладилник до 5 етаж миналата седмица, но да, трябва във физически магазин да се заяви  услугата и да се плати предварително по 10 лв на етаж, което е повече от прилично според мен за такъв тип хладилник (за сравнение, от друга верига ми поискаха 40лв на етаж). Трима души са били и са го качили без никакви проблеми, като мъжът ми им е дал още по нещо на ръка, но не защото те са поискали, а просто защото е останал доволен от услугата.
С ЕМАГ, за съжаление, не минаха толкова гладко нещата. Куриерът (Sameday) не е намерил начин да спре пред входа и въпреки, че бях говорила с него по телефона да помогне на мъжа ми с кашона поне до асансьора (за качване до етаж дори не спомена, въпреки че в поръчката имаше указан етаж и апартамент). В крайна сметка го е зарязал с фурната на заледения тротоар на 20- тина метра от входа сам да се оправя. Наложи се спешно да търсим помощ от приятел посред седмицата в работно време. Да не говорим, че кашонът е бил с наранена опаковка и докато мъжът ми се е опитвал да разбере дали има някакви щети, почти го е отворил и съответно качването е станало още по-трудно. Куриерът през това време само му е казал, че няма нужда нищо да подписва и си е тръгнал. За щастие, фурната е оцеляла и изглежда наред. Аз съм бясна обаче, защото някак не ми се струва адекватна подобна "безплатна доставка" на стока за няколко хиляди лева и се чудя какво щеше да се случи ако се беше оказала счупена при превоза?

# 11
  • Мнения: 209
Миналата седмица от Технополис качиха уред срещу заплащане, макар в началото да твърдяха, че доставката е "до където спре буса". После разбрах защо - две момчета, едното нарами хладилника на гръб, другото помагаше отзад... 3-ти етаж без асансьор.
Тъй като имаме и други уреди в процес на местене, решихме да вземем по-кардинално мерки. Купихме транспортна количка за стълби, товароносимост 200 кг. Предстои тестването й. Мисля, че може да се наемат, виждала съм обяви, та и това може да послужи на някого.

# 12
  • Мнения: 17
Благодаря много на всички за информацията!

# 13
  • Мнения: 1 466
Вчера четох в сайта на Еконт, че куриерски пратки до 20 килограма могат да се доставят до етаж. Пратих запитване за над 20 килограма и ето какво ми отговориха:

# 14
  • Мнения: 1 529
Не казвате за кой град става въпрос. Ако е за София, мога да препоръчам Техномикс - доставят до врата срещу заплащане. Същата услуга имат и Технополис. Но все пак предпочитам Техномикс, действат бързо.

Общи условия

Активация на акаунт