“Вина“ - втори сезон по БНТ 1, тема №5

  • 43 058
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 302
Маурицио си замина, Цвета видя каквото видя и италианската нишка финито. Надявам се.

# 76
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Малко разпарчетосан ми беше този епизод откъм сценарий. Твърде много, твърде къси сюжетни линии, в почти никоя не се задълбочиха. Пак старата игра "Елина се лута между две винарни, ама в крайна сметка ще се върне в Маркова изба", пак Марта си прави каквото иска, Наско ту нает, ту не.

Не мърдат много напред в развитието, Маурицио беше просто инструмент на сценаристите, за да нахендрят Елина в "Алени хълмове".

# 77
  • Другата България
  • Мнения: 37 827
На мен епизодът ми беше скучен.
Билалов отново го изнесе от - до.
Сцените в Рим ми дойдоха изкуствени, “мимолетната афера“ на Цвета недодялана, а разговорите между нея и реставратора - той на италиански, тя на български, на моменти комични.
Очаквах повече.

# 78
  • Мнения: 422
Италианеца като показа картината на Цвета, тя като го целуна така хем плахо, хем спонтанно ...  не знам за вас, но аз направо се развълнувах с тях на сцените от Рим. Тя заслужаваше да се почувства отново жена, красива и желана жена. Дори и да остане невинна авантюра, със сигурност това ще съживи духа й. Толкова небрежно и красиво случване Simple Smile
Тези италиански мъже умеят да очароват с отношение!

# 79
  • Мнения: 12 355
Хареса ми епизодът. Билалов, няма нужда от коментар. Актрисата - монахиня /за срам, ме знам името/, но тази жена каза всичко с очите си. Страхотна.

# 80
  • Мнения: 3 121
Лучева ще продължи ли да участва през сезона?

# 81
  • Другата България
  • Мнения: 37 827
Малко разпарчетосан ми беше този епизод откъм сценарий.
Скрит текст:
Твърде много, твърде къси сюжетни линии, в почти никоя не се задълбочиха. Пак старата игра "Елина се лута между две винарни, ама в крайна сметка ще се върне в Маркова изба", пак Марта си прави каквото иска, Наско ту нает, ту не.

Не мърдат много напред в развитието, Маурицио беше просто инструмент на сценаристите, за да нахендрят Елина в "Алени хълмове".
Много точно казано - разпарчетосан.
Много нишки, повечето от тях вероятно няма да претърпят заплитане, нито разплитане, а ще си останат просто....нишки. Цвета и реставратора, Пелагия и синът ѝ, Маурицио и иди ми - дойди ми....вкараха нова - инсталация за горене на отпадъци, и около нея вероятно ще се “въртят“ идните епизоди.
И отново триъгълника Фифо-Елина-Марта, и дуото Елина-Наско.
Тоест, връщаме се към познатото и изпитаното. Нямам против.

Междувременно Елина отново скри за обонянието си, сега от Дария.

# 82
  • Мнения: 480
Може би целта на разходката в Рим беше да покажат, че Палагия има син, който е изоставила и че Цвета може да бъде ухажвана. Не очаквах Билалов да го махнат преди изборите.

# 83
  • Мнения: 18 893
Добър епизод. Както и очаквах. Двете винарни си смениха енолозите,, за Антония излезе компромат, Харизанов сега разбра за връзката ѝ с Бончев.

Все пак имаше изненади - преврата срещу Бончев. Това няма да остане без последствия. Темпото леко спада, пренесохме се в Рим, но пък там са докарали много симпатична атмосфера , включително с музиката. В началото ми бе смешно как с иконописецът си говорят на смесен италиано-българо-английски, после дадоха как се учат взаимно и ми хареса.

Считам, че ще задълбаят в любовната връзка на Цвета.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
Ох, Цвета как разбра всичко казано от Италианото ? Stuck Out Tongue Winking Eye  като на филм...както и Елина разбра Маурицио.
Около Бончев е интересно, м да... Simple Smile

# 85
  • Мнения: 459
Ох, Цвета как разбра всичко казано от Италианото ? Stuck Out Tongue Winking Eye  като на филм...
Беше малко като сцените между Джейми (Колин Фърт) и Аурелия в Наистина любов Simple Smile (,ама по-кофти качество, разбора се) 🤭

# 86
  • Мнения: 18 893
Принципно човек понякога може да разбира казаното, а да не може да го говори, но бе комично. Обаче - по един симпатичен начин, подобен "общ език" може да се срещне на много места в България,* където хората от две националности си помагат и с жестикулации.

*пък и не само. Кажете че не сте чували/чели изречения като "Вода пада небе от"

# 87
  • Галифрей
  • Мнения: 4 363
Мале мале прекрасен силен епизод!!! 🍷💯

Страхотен!!! Тия вдигнаха нивото!! Билалов просто е Бог!!
Харизанов отвръща на удара. Аз съм за Бончев надявам се да спечели.
След този италиански епизод ми стана топло и приятно.  Цвета и Лука имаха прекрасна химия и бяха забавни. Най- сетне и тя получи малко внимание,нежност и ухажване. Мило е. Направи ще си пусна Richhi e Poveri. Хубава музика пускаха трябва утре да ги намеря песните. Къде го намериха този сладур?
Сцената със синът ( пича от Мен не ме мислете) на игуменката беше силна ❤
Всички говорят  много добре италиански освен Дария, тя сякаш се задъхва.
И сега какво Елина ще се присъдени към  АХ? Няма особен избор.

# 88
  • Мнения: 460
Тя Дария / Лилия така казва и българския си текст все едно е в театрално представление.
Новите, италиански сюжетни линии бяха за запълване на време, все пак е едва 4-ти от 12 еп. за сезона.
А Мая Бежанска само с епизодична роля ли ще е? Само си говори с Геро и никакво развитие.

# 89
  • Мнения: 18 893
Бончев -Харизанов. Империята отвръща на удара. Стана ми готино, сега ако кмета се окаже в блокаж ще бъде супер тематично. Бончев няма да се примири - ясно е. Харизанов вече ще има едно наум с Антония. Досега я гледаше просто като хубавелка, сега разбра че е имало нещо общо с Бончев. Казах ви, че не знае за връзката им, инак егото му нямаше да позволи да приема остатъците от Бончев.

Общи условия

Активация на акаунт