ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 115

  • 42 221
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 13 744
Абе хем не съм правила скоро че все "забравям" ама 100 няма да ми се опрат и нямам предвид цял ден да ги влача... няма и мускулна треска да ми докарат вероятно. Ама мотивацията ми я няма никаква, за какъвто и да е спорт. Голяма съм шматка в това отношение.

# 541
  • София
  • Мнения: 7 895
При мен мотивацията се появи може да се каже по принуда.
В предменопауза съм и физически започнах да изпитвам всякакви болки по тялото, усещането е все едно скърцаш целия докато се движиш- стави, кръст, крака.
Дълго време отлагах, но е непоносимо да си в постоянна болка.
Така реших да се върна към спорта, като целта ми е определено време да се раздвижа в къщи, а след това да се запиша на фитнес.
За 40+ е явно задължителен спорта.
Обожавам йога, също и интервалното бягане, но сега тренироката ми е упражнения с дъмбели и ходене с наклон на пътечка.
Когато присъства спорт в моето ежедневие усещам голяма разлика, всичко ме боли по- малко.
Ставата на крака почти не скърца, болките в гърба са намалели, по- рядко имам мигрена.
Така че, при мен вече физическата активност е необходимост, лекувам себе си.

# 542
  • Мнения: 5 086
Някой ползва ли уред яйцеварка? Чудя се:
- дали яйцата при средна степен стават идеално рохки със сварен белтък;
- дали има смисъл и нужда от подобен уред.

# 543
  • Мнения: 3 490
Някой ползва ли уред яйцеварка? Чудя се:
- дали яйцата при средна степен стават идеално рохки със сварен белтък;
- дали има смисъл и нужда от подобен уред.

Ох, аз съм малко против тези измислени уреди.. но ако мислиш че ще ти практично пробвай.
Аз бих си засякла колко ми трябва за да ми е идеално яйцето и бих си го варила какти обикновено.

# 544
  • Мнения: 4 636
Някой ползва ли уред яйцеварка? Чудя се:
- дали яйцата при средна степен стават идеално рохки със сварен белтък;
- дали има смисъл и нужда от подобен уред.
Подкрепям Ели.
Според мен няма смисъл. Аз имам и стои прибрана в шкафа. Като искам варени яйчица - вадя касеролката, меткам 5 яйца и за 5 мин съм готова. Онова бърши, чисти, аре нЕма нужда.
Добрютрю в петък Flowers Hibiscus

# 545
  • Мнения: 13 744
Някой ползва ли уред яйцеварка? Чудя се:
- дали яйцата при средна степен стават идеално рохки със сварен белтък;
- дали има смисъл и нужда от подобен уред.
- На средна степен белтъкът е напълно сварен, а жълтъкът не е чак течен но е все още мокър. Не знам кое за теб е "идеално" рохки. От друга страна обаче, можеш с времето да си поиграеш с количеството вода, че то с него се "задава" колко да са сварени яйцата и да си нагласиш да е точно според твоя вкус, отбелязваш си го на чашката и вече това е "твоето" Grinning
- За смисъл и нужда - това само ти можеш да си прецениш дали ти трябва. За мен е много удобен уред и ми е полезен, друг ще ти каже че не върши нищо дето не можеш и без него да го свършиш. Ако често ядеш сварени яйца, според мен си струва покупката, то не е нещо скъпо или пък заемащо много място.
Много ясно че мога и в съд на котлон да сваря яйца, някои и в еърфраера го правят това, в мултикукър и забравих в какво още. Но на мен ми е най-удобно в яйцеварката.

# 546
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Така.....ако спра да пиша в тази тема, ще означава, че съм се споминала!
След постоянните и зверски тренировки, яденето също е зверско и постоянно/за жалост/.Пуста лакомия ще ме убие!Твърдо решена съм, че ще се опитам да посрещна 45 си рожден ден в най-добрата форма!Гоня резултат от преди 5-6 години.За да ми е пълен срама качвам и една снимка от тази сутрин.
Храната изобщо не знам как ще я глася, мисля само да държа калориите към 1800 в дните с двуразови тренировки, а в другите около 1500-1600.Ще държа мазнините максимум 60 грама, ще ям в 10.00 и 17.00, и евентуално един протеин, ако много пригладнея.
Понеже доста години правих яйчни фастове, винаги съм варила яйцата в тенджера.Уреди не обичам, обичам да ми е чист плота.Само за фраер и кафе машина се прежалих, защото аз ги ползвам основно.
Имам 43 дни до 45 рожден ден, стига съм била дебела и отпусната!
Скрит текст:
Днес е празника на нашия град и времето е чудно!
Имайте хубав ден, момичета!

# 547
  • Мнения: 1 597
Изглеждаш страхотно, Сиска!

# 548
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Благодаря ти, Марена!
Довечера ще си напиша и храната след измити зъби.
Днес отчитам две тренировки-едната 40 минути крака у нас в 05.45 и от 08.00 спининг.

# 549
  • Мнения: 4 636
Сиска, изглеждаш страхотно! Забелязала съм, че имаме еднаква структура. От кръста нагоре - перфектна мускулатура, от кръста надолу - проблем. Аз и затова винаги повече съм наблягала на тренировки за крака. Когато съм качвала килограми, винаги са в бедра и задник. Кожата се отпуска, идва и целулит.. абе всички гадости. Нагоре нямам проблем, имам добре оформени ръце и мускули. С дрехи гледката е съвсем различна от гледката на голо, та и затова съм в активна тренировка за долна част тяло.
Аз след 10 дни ще навърша 43. За откриване сезона на морето, искам да си вляза в топ форма, най -вече с проблемните крака, както казах. Току-що резервирах за 10 юни.

# 550
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Е аз платих морето през януари, изкупих колекциите на Boss уж за мотивация, ама видно е резултат нула.
С дрехи се харесвам, не с всички, но съм приемлива.

# 551
  • Мнения: 236
Сиска, пожелавам ти да постигнеш желаната от теб форма! Твоите ръце/рамене са ми мечта!

Аз продължавам с тренировките в зала и малко бягане. Смятам да спра яденето след 5-6 вечерта и да не позволявам ламята да се буди

Моето море е от 25 май- 1 юни, така че и аз нямам много време 🙄 .

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 14:10 от Sprinkles

# 552
  • Мнения: 4 636
Изобщо не съм съгласна, че резултатът е нула. Имаш съществена положителна промяна!

# 553
  • Мнения: 854
Абе хем не съм правила скоро че все "забравям" ама 100 няма да ми се опрат и нямам предвид цял ден да ги влача... няма и мускулна треска да ми докарат вероятно. Ама мотивацията ми я няма никаква, за какъвто и да е спорт. Голяма съм шматка в това отношение.

Браво. Аз си ги влача, както го определи . В 5ти месец съм все пак и не искам да си създам проблеми. Иначе не ми е проблем правенето им, а и някак установих, че с упражнения макар и по цял ден, а не наведнъж 😂се чувствам страхотно и държа формата 😃
Е докато ще я удържам нямам идея, но поне желанието е налице .
Видях страхотно слаба мацка която, къде вижда че не е във форма незнам 🌞
Шарпи
Юни морската вода в България не е още топла бре моме. Много рано си го заявила това море 😃

# 554
  • Мнения: 3 490
Аз живея на море и не съм влизала във водата от поне 5г. 😄
Вече и плажа го избягвам, защото не е ок за бръчките, но аз съм оригинално от Сф и знам какво е чакането за море..  

Бърза справка. Днес съм на омлет с гъби и малко моцарела, после салата с гъби, моркови и бяло сирене. 400мл мляко за кафета.
Много ми се яде сладко.. в някакъв ужасен пред менстуален синдом съм. Толкова некомфортно не ми е било от години. Боли ме всичко и стомаха ми е като балон..
Ще вечерям ресторант.. дано удържа положението.

Общи условия

Активация на акаунт