Приятелство между мъж и жена

  • 11 310
  • 239
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 243
По-скоро е имал други намерения, но се е убедил, че няма да стане или просто си е намерил друга. Много често това стои зад такива приятелства, не винаги, но много често. Не го мисли толкова, природата си казва думата дори и да не е било така по начало.

# 136
  • София
  • Мнения: 35 282
Дърпа ти повода, гледам му се получава.

Аз имам двама мъжки приятели, наистина сме близки, но не си лафим всеки ден и не излизаме нон стоп.

# 137
  • Мнения: 6 659
Видиш симпатичен мъж, той се окаже гей.
Пенке ма, за ко да отслабвам тогава?

# 138
  • Мнения: 802
Ето сега се чудя пак за това приятелство.
Преди няколко месеца се запознах с един мъж, с който станахме приятели.
Още от началото знаеше, че имам гадже нищо не е имало между нас.
Но имаме много общи неща, забавлявахме се заедно, ходихме насам натам... И от една седмица се държи дръпнато. Не ми пише вече, а преди всеки ден си писахме някакви глупости и миймове.
Питам го иска ли да излиза, отговор "ще видим" и дотам.

Малко ми е криво, защото се привързах към него и ми беше много приятно в неговата компания, но не знам какво направих сега, че така се дръпна.

Питах го има ли нещо, не.

Жалко, че не мога да прочета какво му е в главата.
Чакай сега да попитам: имаш гадже, всеки ден си пишеш с приятел и си пращате миймове, излизаш насам-натам и се привързваш към него. С гаджето какво стана междувременно?
На мен ми прилича историята като на “Имах гадже, но се запознах с един мъж, с който имахме много общи неща. Излизаме и се забавлявахме, всеки ден си пишехме. Мислех да зарежа гаджето си, но някак още не смея.”
“Имах гадже, но след като се запознах с един мъж го зарязах. Имаме много общи неща с него, излизаме, всеки ден си пишем. Тъкмо исках да направя крачката и да се случи нещо между нас и той се отдръпна”
“Запознах се с едно момиче. Въпреки, че тя имаше гадже всячески ми показа интереса си към мен. Пишехме си всеки ден, излизахме и се забавлявахме. В един момент осъзнах, че никога няма да зареже гаджето си колкото и общи неща да имахме. Осъзнах, че ме използва и мен и приятеля си и се отдръпнах. Сега тя непрестанно ме пита какво има. “
Приятелството не е нещо, от няколко месеца с картинки и meme-та.

# 139
  • София
  • Мнения: 12 918
От жена към мъж не е задължително да е имало нещо повече. Ние имаме такива приятелки, ако тя го е виждала като приятелка, не й се е сторило, че си общуват прекалено. Но от мъж е странно такова внимание без друг интерес.

Разбира се, при интензивно общуване, е възможно жената да развие чувства. Тя самата казва, че се е привързала, а под това привързване, може и друго да се е пробудило. Аз затова смятам, че като си във връзка, не трябва прекалено да се заиграваш с такива "приятелства" с другия пол.

Иначе и моето предложение е, че той е имал други намерения, и като не е видял реализация, се е отдръпнал.

# 140
  • Мнения: 2 217
Ами много не знам, вече започвам да се замислям и за този вариант, но някак не ми се струва да е развил някакви чувства към мен.

А иначе, ами какво да направя, приятно ми е да си пиша с тоя човек и понеже гаджето е домошар и не му се излиза, аз си намирам други хора с които да правя нещата, които обичам.
Не мога да насилвам гаджето да излиза на караоке  бар като не иска, но аз не мисля да си стоя вечно вкъщи заради него.

Иначе въпросният приятел прописа от нищото, все едно нищо е нямало.
Не разбирам но какво пък.

И сега никак не ми харесва тази идея за държенето на каишка...

Нещо не ми върви в живота с жените приятелки, имам буквално само 1, всичко останало са мъже... Иначе сигурно щях с тях да си пращам миймове

# 141
  • Мнения: 1 479
Аз, на този етап, не бих завързала приятелство с мъж. Имам бивши съученици, имам колеги, имам си кум и други приятели, но би ми било странно сега да оставя мъжа ми и да хукна с тях на бар, както сме правили преди години. Grinning Пък какво остава за напълно нов човек, то това са си срещи...

Не знам, в това отношение съм малко тесногръда. Мъжът ми също няма как сега да си търси най-добри приятелки. Колкото приятелства вързал през годините - толкоз. Grinning

# 142
  • София
  • Мнения: 12 550
Междуполовото приятелство е различно от еднополовото. Мъжете, според мен, се сприятеляват с жени, с които в момента нямат шанс и един вид посядат на пейката да изчакат да им дойде реда. Това не пречи впоследствие да има истинско приятелство, но и с едно наум все пак. Имала съм и имам приятели мъже от училище до днес, но не бих казала, че половинките им особено харесват това, макар да нямам и да не съм имала и най-малко привличане към въпросните. Разбираемо е. Но пък приятелство с мъж е много полезно, много повече знам за мъжете, защото съм била приятел с тях, сега като имам син това ми е безценно.

# 143
  • Мнения: 6 243


Разбира се, при интензивно общуване, е възможно жената да развие чувства. Тя самата казва, че се е привързала, а под това привързване, може и друго да се е пробудило. Аз затова смятам, че като си във връзка, не трябва прекалено да се заиграваш с такива "приятелства" с другия пол.

Иначе и моето предложение е, че той е имал други намерения, и като не е видял реализация, се е отдръпнал.
Тук е разликата между нормално приятелство между колеги, от деца или по интереси, и най доброто приятелство с постоянна интензивна комуникация и споделяне на много лични неща. Жените също се привързват, а от това привързване границата към другото е много тънка. Особено ако поначало е имало и привличане в предишни периоди както беше при моята най добра приятелка.
Така че по добре не си играйте с огъня, спазвайте си някаква дистанция и също да се има предвид, че при мъжете търсенето на голямо сближаване почти винаги е свързано с нещо друго.

# 144
  • Мнения: 2 250
Питах го има ли нещо, не.

Жалко, че не мога да прочета какво му е в главата.
Има нещо. И нещото мУЙ станало.
И главата мУ е пълна с кръф.

# 145
  • Мнения: 802
Ами много не знам, вече започвам да се замислям и за този вариант, но някак не ми се струва да е развил някакви чувства към мен.

А иначе, ами какво да направя, приятно ми е да си пиша с тоя човек и понеже гаджето е домошар и не му се излиза, аз си намирам други хора с които да правя нещата, които обичам.
Не мога да насилвам гаджето да излиза на караоке  бар като не иска, но аз не мисля да си стоя вечно вкъщи заради него.

Иначе въпросният приятел прописа от нищото, все едно нищо е нямало.
Не разбирам но какво пък.

И сега никак не ми харесва тази идея за държенето на каишка...

Нещо не ми върви в живота с жените приятелки, имам буквално само 1, всичко останало са мъже... Иначе сигурно щях с тях да си пращам миймове
Нали не е нужно да казвам нещо, а сама го разбираш?

# 146
  • София
  • Мнения: 706
TheSickn3ss, нещата са кристално ясни. Човекът иска нещо повече от приятелство и като е видял, че не става, се е отдръпнал. И правилно. Не иска да затъва във френд зоната и предпочита да прекрати отношения. Другото е губене на време. Напълно прав е той за себе си.
На теб се чудя, това твое гадже, какво всъщност правите заедно? Отношенията ви изглеждат изчерпани, щом търсиш друга компания, а той си виси вкъщи. Връзката и любовта не е само секс и съжителство, трябва да прекарвате качествено време заедно, да имате общи изживявания, пътувания, спомени. Разчитай житейските знаци и се вслушвай в тях, а тук те са категорични.

Твоят случай още веднъж показва, че като изключим детските, училищни, студентски и семейни приятелства, зрелите мъже и жени рядко имат моно платонични отношения. Винаги едната страна (а в повечето случаи и двете) развиват чувства и искат интимност. Природа, какво да се прави. Но това е и хубавото на живота - взаимното привличане го изпълва със смисъл.

# 147
  • Living for Pleasure
  • Мнения: 297
Ами много не знам, вече започвам да се замислям и за този вариант, но някак не ми се струва да е развил някакви чувства към мен.

А иначе, ами какво да направя, приятно ми е да си пиша с тоя човек и понеже гаджето е домошар и не му се излиза, аз си намирам други хора с които да правя нещата, които обичам.
Не мога да насилвам гаджето да излиза на караоке  бар като не иска, но аз не мисля да си стоя вечно вкъщи заради него.

Иначе въпросният приятел прописа от нищото, все едно нищо е нямало.
Не разбирам но какво пък.

И сега никак не ми харесва тази идея за държенето на каишка...

Нещо не ми върви в живота с жените приятелки, имам буквално само 1, всичко останало са мъже... Иначе сигурно щях с тях да си пращам миймове
Най-вероятно просто е бил зает/стресиран с други неща и е имал по-малко време, за това и начинът му на отговаряне и отдръпване.
Прекалено много го мислиш (както и останалите в темата). Пак сте си приятели както преди. Човек не може винаги да е на кеф и да има време за всичко.
Вие пък жените едно кратко "отдръпване" и веднага почва драмата и сапунките за какво как и защо станало.
При мъжете е лесно - действай спрямо това което ти казва, да се търси под вола теле е за при женското поведение.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Хм, за мен пък единственото кристално ясно е, че TheSickn3ss мота "официалното" гадже. Рутина и/или удобство, та заради тях не се получа и с приятелите.

# 149
  • София
  • Мнения: 35 282
Ние отдавна ѝ обясняваме, че гаджета от разстояние не си е работа, ама тя вика го обичала. Ама обича и живота (нещо нормално) и сега се чуди с коя глава мисли приятелката ѝ мъж.
Абуто хубаво го е казал.

Общи условия

Активация на акаунт