Мама гали щръкнало тумбаче, чака ФЕВРУАРСКО бебе да заплаче!

  • 12 916
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Здравийте бъдищи и честито на вече родилите мами, аз не съм писала в този форум, но много ми харесаха темите който обсъждате. Моя термин е след 13 дена и досега нямам никакви признаци на приближаващо раждане. Но преди седмица някаде цял ден стомаха ме болеше ниско долу, кръста също и имах контракции на около 15-20 мин, но вечерта всичко се успокои и от тогава до сега нищо.  Преди ме болеше и срамната кос а сега и тя не ме боли вече, само много ми тежи и едвам се обръщам в леглото. Почвам да си мисля, че никога няма да родя.
А все съм си мислила, че ще родя преждевремено, защото от 5 до началото на 8 месец имах контракции и пиех един куп лекарства за задържане и като ми каза док да ги спра  и аз си казах сега ще се роди до седмица и вече 3 седмици все чакам Sad

# 16
  • Мнения: 422
Да се запиша и аз в новата тема,
Честито на мама bzepic, да и е живо и здраво малкото юначе и много да я радва!

Joya, как е малкото съкровище, надявам се, че всичко е наред с него и с теб. Мъничко завиждам на всички вече родили мами, че си гушкат малките съкровища вече. Иска ми се и аз да си гушкам вече моето малко съкровище, но няма никакви признаци. Няма контракции както преди, даже и болките в яйчниците намаляха. Само бебчо днеска цял ден ту си мърда крачетата ту хълца. Взех да си мисля, че още дълго ще се носим, знам ли може и до март да отиде. Миналата седмица като имах и контракции и болки се зарадвах, че наближило, тая седмица нищо. Sad
Оплаках се и аз днеска. Лека и спокойна нощ на всички и сладки сънища.

# 17
  • Мнения: 160
Здравеите и от мен,
Преди няколко дена се опитах да пи6а,но вси4ко се загуби та запо4вам отна4ало#

 newsm30
[size=14pt]4естито на вси4ки маи4ета и техните син4ета[/size][/b][/size]
мама NINA_J и бебе Виктор
мама ANIPA и бебе Даниел
мама STEFANI 29 и бебе Калоиан
мама HRISTO и бебе Николаи
мама THEA FEA
мама CVETELINKA и бебе Мартин
мама Ми6ка 77

мама PETIOSPETY  и бебе Методи
мама РЕНЕТА  и бебе ВИКТОР
мама BZEPIC


4естито на вси4ки маи4ета и техните кукли

мама JOYA  и бебе Никол
мама SIER и бебе Ивелина
мама Софи и бебе Валентина


4естито и не на последно миасто на мама РЕНЕ и близнаците Михаела и Никола[/b][/b][/i][/size][/color]

От все сарце им погелавам здраве и 6тастливо и безгригно детство  bouquet

Целувки








# 18
  • Мнения: 1 701
Простете,че се намесвам в темата, моля за съвет от позицията на опита ви: случвало ли ви се е към края на бременността да ви прилошава както в началото?  newsm78
На мен например ми ставаше лошо от витамини, ето днес пак така- изпих ги и започна да ми се повдига. Може да няма връзка с бремеността, разбира се...
Witchie , на мен започна да ми прилошава от около две седмици и даже повръщах няколко пъти, но не мога да кажа че е като в началото (и слава богу) че тогава се бях разсипала от повръщане. Иначе и аз си мислех какво ли не. Че нещо не е наред с бебето, или че съм лепнала нещо, но прочетох, че доста момичета се оплакват от това. Мисля че е нормално. Пък и хубавото в цялата работа е че знаеш че ще ти е лошо в най-лошия случай около месец, а не както в началото да се чудиш дали няма да откараш така до края ! Wink

#2gunfire Иде ми да го нашибам с пръчка когато се прибере  Close Twisted Evil  И майка му също, как пък тя не го подсети да ми се обади за толкова часове, все пак съм 4 дена до термин...изобщо  Sick
Hug Не се тревожи и не се изнервяй сега. Simple Smile Всички са така - за мъжете де. А свекървите - винаги има за какво да ги "нашибаш" и винаги ще им е малко! Wink

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 08:46 от wish

# 19
  • София
  • Мнения: 974
Най-сетне да се добера до компа  Laughing
Честито на мама Bzepic да и жив и здрав малкият мъж, много да я радва и изпълва дните и с усмивки  Hug

А аз да ви се оплача, нашата кака се разболя от проклетият грип и цяла седмица полудях с двете мишки в къщи  ooooh!....но сега вече е добре и пак е на детска.....та и аз да си почина малко.

Привет от мартенския отбор!
Простете,че се намесвам в темата, моля за съвет от позицията на опита ви: случвало ли ви се е към края на бременността да ви прилошава както в началото?  newsm78
На мен например ми ставаше лошо от витамини, ето днес пак така- изпих ги и започна да ми се повдига. Може да няма връзка с бремеността, разбира се...
 

Не се притеснявай Witchie мисля, че е съвсем нормално....при мен през цялата бременост имах непоносимост към витамините, смених почти всички марки и все ми се повръщаше, затова минах на плодове, от тях няма проблем Grinning
Консултирай се с лекаря си все пак, но мисля, че няма нищо тревожно  Hug

# 20
  • Мнения: 1 516
Привет , момичета...
Аз само да се запиша в новата тема и да пожелая търпение на всички чакащи като мен , както и успех на всички мами, които ще ни зарадват с нови здравички и красивички бебета през тази седмица.... Дано да съм сред тях  Praynig Praynig Praynig Praynig
Аз също съм без болки и контаркци, а ако имам болка то тя е продължителна, а контракциите са максимум 2-3 на ден и то безболезнени... Чудя се дали това малкото инатче въобще има намерение да се показва на бял свят - явно е разбрало от някъде, че навън е застудяло и е решило максимално дълго да си седи на топличко  Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 2 096
Добро утро,
аз малко се шашнах тази нощ. Лягам си към 12 и ме започват едни стягащи болки, както ги описвахте - започват постепенно като вълна, надига се, има си връх и стихва. Това обаче в горната част на корема. Така около 1 час без да мога да засека интервал, но начесто. Накрая ме изби едно ужасно разстройство и ми мина. Странна работа!
Днес ще взема да сложа и последните неща в сака за родилното, че снощи това ми беше дерта - хавлията за баня дето си я взех, висеше мокра на простора. Викам си ами сега ако тръгна как без хавлийката ми. Луда работа!
Чудех се кога да ходя да се уговарям с моя доктор - тази седмица или другата! Сега вече нямам съмнения
Лек ден от мен!

# 22
  • Мнения: 1 701
Момичета, докато се мотах из другите форуми случайно открих няколко вече родили февруарки ...
Бен, rosenna i maimun4e ... Пропуснали са да се похвалят тук, но аз ги излових без да искам! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 958
Добро утро, сложих снимки в албумчето с бебоците Simple Smile
Нашия живот от както се родихме е нон стоп ядене и спане Simple Smile
имаме и колики и хълцане а бе всички чудесии, но иначе бебето е кротко и горе долу спя, проблема е че имам много шевове и трудно сядам и ставам досега ми го подаваха бабите ама от две вечери се справям сама и е трудничко много ми опъва и боли пък се обзаведох и с чудесни хемароиди Simple Smile
Иначе и млякото още не ми се е регулирало а малката е мноог лакома яде и повръща и пак яде и зърната ми станаха на баници но пък гледката как суче е незабравима Simple Smile
Отивам да ми правят шевовете чао за сега

# 24
  • Мнения: 305
Joya,бебата Никол е мнооо сладка,че как така ще ти оправят шевовете? newsm12 Добре де,много ми е интересно как момичета раждат без нито един шев,не ти ли цепат ,ами ако се пръснат сами-знам че било много гадно.Оле как искам и аз да нямам шевчета,ама надали Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 516
Джоя - много красиво това бебе Simple Smile Simple Smile Simple Smile . Да сте живи и здрави и ти бързо да се въстановяваш...

Ох, не знам колко е гадно - искам само да започва по-скоро. Нервичките ми са опънати като струни на китара ...  ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 922
Аз се чудя къде изчезна темата ни, а то вече имало нова, че и две страници  Crazy

bzepic, честито бебче!! Много здраве и щастие ви желая!    bouquet

joya, голяма сладуранка е Никол!!


Приятен ден ви желая на всички!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте мамчета, ние сме си вече в къщи.Много благодаря за поздравите на всички. Hug
На родилите да са ви живи и здрави бебчетата, на неродилите - бързо раждане.Аз влизам за да ви кажа че качих снимки на Ивелина.По-късно ще пиша пак. Hug

# 28
  • Мнения: 2 818
Добре де,много ми е интересно как момичета раждат без нито един шев,не ти ли цепат ,ами ако се пръснат сами-знам че било много гадно.Оле как искам и аз да нямам шевчета,ама надали Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes[/b]

По принцип(но не и в БГ) рядко правят епизиотомия и се смята, че разкъсаното по естествен начин зараства много по-лесно. Освен това обикновено става  откъм страната на ануса(а  не настрани към краката, както правят епизиотомията) и съответно не причинява такъв дискомфорт. И нито епизиотомията се усеща, нито разкъсването (е, за него нямам личн опит), защото когато бебето излиза всичко е толкова разтегнато и изтръпнало... (после за шиенето се слага упойка).

Джоя, много е сладка малката Никол  Hug  Съчувствам ти за шевовете и да знаеш, че минават  Wink (На мен понякога ми се струваше, че никога няма да зарастнат)

# 29
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета  Simple SmileАз се бях изгубила за дълго време...тъй като ни се беше скапал компютъра вкъщи ConfusedСега всичко е наред !

Искам да поздравя всички вече родили мами HugДа са живи и здрави ,бебечетата и всички около тях Heart Eyes

При нас вече два пъти се потвърди ,че ще е пак момче LaughingЗа сего се уговорих с лекаря при който ще раждам и най-вероятно ще е планирано секцио. Баткото е роден с операция и по съвет на доктора, решихме да не експериментираме с нормално раждане. Другата седмица ще отида на цялостен преглед , ще пуснем изследвания и живот и здраве за 22,02 се целим да излиза малкия юнак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт