Карнавал и други страсти "на национално ниво". НЕМСКА тема 247

  • 18 791
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Немция
  • Мнения: 7 025
Относно коклюша, не вярвам да пламне сред децата, щом повечето са ваксинирани. Чат-пат има единични пробиви на болестта, но дотам.
Синьо, дано на твоето дете му се размине!

Днес съм голям карък, сутринта паркирах на центъра на града ни и се спънах с размах в тротоара на едно тясно кьоше. Паднах гадно на коленете, ожулени са и леко насинени. Но бедата не идва сама - след като напазарувах малко, се връщам и забелязвам, че ключът на колата е изгубен. Rolling Eyes
Не си спомням дали съм го държала в ръка или другаде, явно е изхвърчал при падането. Само че тук ключ, там ключ - няма го! Persevere
На бегом до нас за резервния ключ, не е близо(за разкош и транспортът стачкува), пак на бегом обратно, този път с едната детска тротинетка Grin. За мое облекчение колата беше там, не беше открадната Grin..

# 661
  • Germany
  • Мнения: 8 034
Притеснихте ме с този коклюш... Малкият е с някаква странна кашлица от вчера. Уж е ваксиниран. При мен когато бях бременна с него имаше съмнение за коклюш и ме пратиха на изследване в института за заразни и паразитни болести. Жената там каза, че последните години често има пробив на коклюш при ваксинирани деца. При мен слава богу не беше това.

# 662
  • Germany
  • Мнения: 2 043
Бибит и аз имам такива дни в които си мисля, че не е трябвало да ставам сутрин от леглото. Дано до там да ти е серията 👍🏼
Аз съм чела само първата книга от Дюн, като тинейджър и то само защото нямаше какво да правя едно лято на село 😆 Не е моето нещо, но и аз не си падам много по фантастика. Фентъзито е друга “бира”. Мислех си, че всички са чували книгата, защото е класика в жанра си. Филмът много ми допада. Свеж въздух е сред глупостите, които снимат напоследък.

# 663
  • Мнения: 443
Разбрах кое е болното дете – една от дружките на моето. И точно в четвъртъка, когато си е тръгнала по-рано, са седели един до друг. А, честито!

Бибит, има такива дни. Hug Бързо да минават раните!

Аз имах в БГ приятели, които четяха много фантастика (и даже аз съм по чела нещо покрай тях), но не бях чувала за Дюн. Както и да е. Вече съм просветена. Grinning

# 664
  • Мнения: 7 334
Бибит ужасно. Дано се успокоиш бързо и дано някой върне ключа. Аз съм губила ключ и някой го беше дал на касата на отрещен магазин. Може да попитате.
Слава богу че няма чести пробиви на коклюш, че не само щеше да се разчуе  . Ужас само като си помисля.

# 665
  • Немция
  • Мнения: 7 025
Имате ли проблем в момента с Месинджър, Фейсбук? Както си пишех с приятелка по Месинджър, изведнъж ме изхвърли и няма връщане. Никога не се е случвало.

Белла, за съжаление ключът го няма, питах наоколо(бях само в един супермаркет), питах и в близкото Fundbüro. Предполагам, че при падането е изпаднал, но нямам спомен дали е бил в ръката, в чантата... Бях близо до колата. Има едни обширни бръшлянови храсти, близо до мястото на произшествието. Разрових една част, не го открих и там. Оффф...

Синьо, раните не са голям проблем за щастие, но ключът определено е, цената за нов е люта....Rolling Eyes

Твоето дете е било директно до болното, неприятно - дано не се е заразило!

Фантастика от тази поредица съм чела, но за Дюн не бях чувала.
Сетих се сега за "Чоки" май от тази поредица. Grinning

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 17:59 от Бибит

# 666
  • Мнения: 523
Имате ли проблем в момента с Месинджър, Фейсбук? Както си пишех с приятелка по Месинджър, изведнъж ме изхвърли и няма връщане. Никога не се е случвало.
Всички приложения на Мета не работят, явно имат някакъв срив в системата. Не е проблема в твоя телевизор. Blush

# 667
  • Немция
  • Мнения: 7 025
Благодаря!
Сега видях и в интернет, че го има като новина.

Дали има нещо общо с повредените интернет кабели в Червено море?

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 18:19 от Бибит

# 668
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 917
Аз книгата "Дюн" не съм я чела, но мм каза, че мога да си вирея и без да съм я чела. А приятели казаха, че чудесно се разбира всичко във филма и без да си чел. Така че може и да я пропусна, но филма ще гледам.
Повсеместно е това с фейса и инстаграм. Явно нещо сериозно се е бъгнало. А, тръгна Simple Smile

# 669
  • Мнения: 7 334
Малко не сме на пътя на кабелите. Не знам.
За ключа ако колата е била отключена може а е паднал вътре, може да е скрит в чанта или джоб  , ако някой го намери може да го даде друг ден. Може да сложите бележка на апарата за паркиране. Може да попиташ къде се пуска съобщение за търси се изгубено нещо. На мен съседката си беше изгубила костенурката едно лято и някаква жена с кола я беше видяла на улицата и прибрала. Не знам по какви съобщения , но някак се свързаха и жената я докара.
Аз не знам колко струва ключа за колата, но като си помисля колко оставих преди малко в Krämer , че нещата умаляват ми става ясно неискането на излишни разходи.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 18:38 от bella-ciao

# 670
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 540
Бибит, пиши в групата на града, обади се и във фундтрубе-то.

# 671
  • Мнения: 9 475
По повод проблемът с Мета цитат от компроматната тема, защо няма феисбук и т.н.
Зукърбърг да не се напи на индийското парти и дръпна шалтера на фейсбук и инстаграм 🤭

# 672
  • Немция
  • Мнения: 7 025
При мен Месинджър още е извън строя.

Колибри, вече съм регистрирана във Fundbüro като търсеща.
Ще видя къде още да потърся.
Може пак да клекна да ровя из храстите утре. Smile

# 673
  • Мнения: 7 255
Бибит, много неприятно. Добре, че счупено няма. Бързо да минават болежките и дано намериш ключа!
П.П. За Дюн не съм сигурна, че е от Галактика, може да се бъркам, тъй като у нас беше бъкано с фентъзита.

# 674
  • Мнения: 540
Бибит аз бих отишла да ровя в храстите, как да не те е яд. По принцип обаче ако имаш навика да го прибираш веднага може да е някъде по джобове. Дано го намериш.
Аз вече точно три пъти си оставам дамската чанта отвън пред вратата на едно декоративно. И се усещам поне след час 🙈 не знам как никой не краде 😬

Общи условия

Активация на акаунт