Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 77 (м. февруари)

  • 28 097
  • 821
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32 529
Ами има жени се обиждат и на въпрос какви гримове ползваш. Казвали са ми после - тази ми вика, че съм грозна.
А жената се интересувала от марки и искала просто женски разговор.
Няма как във фитнес някой да ти дойде и да ти каже такива неща.
Или пък някой да ти казва, че имал изисквания към някаква непозната да била еди колко си кила.

# 76
  • Мнения: 13 908
Абе малко неща са невъзможни, за съжаление за глупост никого не арестуват.
Да ви поразсмея аз, че поне на мен още ми е смешно. Точно преди малко си приказвах с приятел и понеже ме знае че сега съм се заседяла вкъщи, взе да ми дава акъли как да се поддържам във форма и "да не се отпускам, че е много лошо" Grinning А ми е смешно защото не е някой от който бих вземала пример как се поддържа форма, да го кажа така възможно най-тактично... Съответно и съветите му хич не съм ги искала. Ама той да си каже, то неговото наистина е загриженост и желание да е полезен. Колко действително ми е полезно това е съвсем отделна тема де. Горе-долу колкото и съветите да си купя протеини на прах, ама и такъв получих днес Grinning

# 77
  • Мнения: 1 221
Е сега аз не съм натиснала бутон на тялото си слабей 😁🤣 , който не ме  харесва да не ме гледа а още пък по - малко взимам съвети от + 100 кг ви мъже …
Но че дават акъл дават 😆
Пак казвам, че не говоря за фитнес залата 😁

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 19:35 от Bria

# 78
  • Мнения: 14 988
Който не те харесва, той губи 🫠.
Я развей косата, натокай се, ходи като кралица, обичай се и си свиркай.
Много си самокритична, не е нужно човек да е такъв, особено когато прави всичко правилно.

И аз сега се плаша от гадни резултати, от зимата съм с целулит на кратери, набухвам като мекица, ама като си туря роклАта, обуя токовете, навъртя капелата и ич не ми дреме кой как ме вижда. Аз си се виждам правилна.

Нати, доброжелателен е човекът, обърни му внимание. И не го казвам с ирония.
Има такива хора, знаят правилата, раздават се, но себе си не ценят достатъчно.
И мм все ми казва, че е хубаво да тръгна пак на йога, викам, ти що не тръгнеш, м

# 79
  • Мнения: 13 908
Бриа, ако си мъж, да те посъветвам да си го преместиш... ама понеже не си, такъв съвет идва излишен че няма какво Grinning Не че и на мен си ми искала съвета де, идва малко като тия изказвания дето обсъждаме.
Получавала съм тонове съвети какво и как да ям, колко да тежа, как ще се поболея от незнамсикакво, то от холестерол ли нямаше да мра, от кафе без захар и на гладно ли не беше, а от отказ на бонбони какви страшни неща могат да станат, направо не ви е работа Joy Добре че съм перде и хич не ми е. Или обръщам на шега, или не удостоявам изобщо с отговор.
Разправяла съм и тук какъв индивид имахме на последното място където работех. Сума време караше някой като се връща от обяд да му донесе кроасан и това му беше "обядът", ама иначе край всяка от нас като минеше и се почваха забележки Ама ти сега това нали знаеш колко е вредно дето го ядеш?  Е как да не му се изсмееш в лицето, ама така с глас? Grinning А аз колкото пъти седнех с чиния шарено месце пред мен, сигурно на него му се качваше холестеролът направо, умирах от смях просто Grinning
Разликата между мен и този индивид е че той се задява с по-младите моми и те му се смеят, а мен ме задяват по-млади момци и им се смея аз, което му посочих в прав текст 1-2 пъти. Та много зависи и човек как реагира на такива изказвания, като се окаже че не ставаш за жертва и бързо си намират друга.

# 80
  • Мнения: 1 221
Natka, това още повече ме амбицира 😁
Сега, почвам да чета и Код затлъстяване и другата Глюкозната революция току виж науча нещо.

# 81
  • Мнения: 28 030
Аз пека....хм...гигантски кюфтета🤔 с магданоз и лук:

Гарнитурите са вече готови- гъби в масло и задушен спанак с чия и сметана:


Пробвам дали вкъщи ще оценят гурме спанака с чия, хахах!😁😅
По другата тема...E, страничните хора винаги обичат да дават акъл.😃 Даже по-близките понякога малко повече се съобразяват. Но такива, които са по-странични...някои направо си умират да дават акъл. Има хора, на които им става по-добре (или поне по-малко зле), когато успеят да развалят настроението на други хора. Понякога точно проверяват къде са границите и дали ще успеят.😉
Да не забравяме на мен самата тук в темата колко хора (които въобще не си бяха направили труда да проумеят защо и как правя фастове и колко съм се информирала по темата и т.н., и т.н.) ми даваха акъл, че се "прехласвам по фастовете", "използвам ги само за отслабване", "можела съм да подведа други хора със склонност към анорексия" (точно аз, която често казвам, че към фастовете трябва да се подхожда внимателно и с информираност😉) и куп други щуротии.🤣 Искрено ме развеселиха тогава. Колкото по-далече са от истината, толкова по-смешно ми е на мен.😃 На такива хора не трябва да им се обръща внимание. Иначе се самозабравят.🤩

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 21:37 от dolce miele

# 82
  • Мнения: 4 709
Със сигурност въпросните коментиращи не са от батките - над 10 г се мотам по спортни зали и фитнеси и още с първото посещение разбрах, че на никой не му пука дали съм там, колко тежа, как изглеждам и с какво съм облечена, а аз толкова много се притеснявах Joy
Иначе в момента си пека свински пържоли с лук на фурна и след това ще мятам зеленчуци във фурната, че да съм сготвила за повече време. Нали съм танцьорка - времето ми е кът Yum

# 83
  • Мнения: 13 908
Natka, това още повече ме амбицира 😁
Сега, почвам да чета и Код затлъстяване и другата Глюкозната революция току виж науча нещо.
Код Затлъстяване е интересна, но на фона на всичко изприказвано тук едва ли много нови неща да прочетеш, ако изобщо. А Глюкозната революция май не е особено революционна, не и за нас които сме израснали с точно такъв традиционен ред на храната - първо салата, после основно, а ако има сладко то да е накрая. Не че е само това, но основното е как да се храниш че да избягваш пикове на кръвната захар. С нашия режим колко пък да ти трябват такива тактики? Grinning
С Джейсън Фънг точно гледах интересно видео, слагам линк но е на английски и е дългичко, не съм пробвала автоматичния превод доколко би се справил в случая.
https://www.youtube.com/watch?v=8RuWp3s6Uxk
Интересна е и една дама с която работеха заедно - Меган Рамос. Тя се фокусира повече от гледна точка на жените как стоят нещата с фастове и прочие, ама все не се наканвам да отделя повече време да я проуча и нея. Те много станаха.

# 84
  • Мнения: 28 030
Ето ги и в изпечен вид (кюфтетата станаха много вкусни❤- само 20 минути във фурната им трябваха):

На моята порция добавих и една консерва сардини, че 35 грама белтъчини ми се сториха малко. Спанакът с чия се одобри.🙂

# 85
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 837
В момента чета книгата на Фънг, но не ми е интересна. Почти я прелиствам 🤭Глюкозната  революция е много по-интересна .  Изчетох я за три дни. Черво с чар е много приятно четиво , написана лекота и малко хумор.
Долче, и аз на кюфтета тази вечер, но малки. После сложих горчица и доматено пюре. Ядох нарязано зеле. На обяд гъби плеуротус , големите на скара, а малките в тигана.
Беки, какви танци? Браво на теб! Няма нищо по-зареждащо от танцуване 💃

# 86
  • Мнения: 4 709
Дани, народни танци или по-скоро народно кардио 3 пъти в седмицата по 2 часа Grin

# 87
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 837
Дани, народни танци или по-скоро народно кардио 3 пъти в седмицата по 2 часа Grin
Завижд!!!!

# 88
  • Мнения: 1 221
Обяд - 2 яйца на очи без никаква мазнина
Салата - краставица морков и чушка авокадо никаква мазнина
Вечеря  - 120 гр пил филе на скара без мазнина
Салата - краставица, чушка и авокадо без мазнина

Танцувала съм 3 год състезателни танци и 5 модерен балет , много ме зареждат танците сега танцувам като ме някъде на бар или дискотека.

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 22:27 от Bria

# 89
  • Мнения: 7 820
Bria, a ти зщо имаш корем,?
на мен направо ми казват 'виж си шкембето, спирй я тая бира'
обмисли тренировките и наблегни на изометроя, виж и коремните от каланетилата и пилатес
също да кажа, с тежести не отслабнах, и с треньор и без, 2 години помпах крака, а бях казала 'шкембетооооо'
ииии!!! тичането на пътека - съвсем необяснимо имах мускупна треска на стомаха и свалях там
за въртенето на обръч с неопренов колан съм казвала и друг път, да ама ме мързи, иска и пространство, въртях 30 мин от ония с топчета и бодлички,
сауна също, но ти си ходиш на сауна
хранатата ти е ок, няма какво да й мислиш

Общи условия

Активация на акаунт