брак с чужденец

  • 9 688
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 907
Че има подмолни камъни, има. Не винаги в началото можеш да прецениш как е израсъл бъдещата половинка, нито пък той, ако не си познавате добре родините и националните особености. Важното е да се разберат различията, да се уважат и да се постигне консенсус. При нас също има смесица от 3 националности, живэм всред 4та и много съм съгласна с по-горния пост, че това обогатява. Чуждопоклоничка не съм, тук на повечето мъжете даже са проговорили бг или поне си хапват бг кухня. Стефaни отвори си душата и научи нещо за смесените бракове, въпреки предразсъдъците си.

# 61
  • София
  • Мнения: 137
bapreki 4e ne sam jenena za 4ujdanez po ste4enie na opstoiatelstvata a za nash balgarin, mislia  4e opredeleno te sa po dobre bazpitani v tova da uvajavat i podkrepiat jenata do sebe si.Opredeleno sa po dobri kato sapruzi Grinning

# 62
  • Мнения: 6 167
това за чуждопоклонничеството е като излязло от машината на времето.
а за господ и шлифера е направо.. Sick злобно. не знаех, че е привилегия да
си омъжена за чужденец . или заслуга.
в такъв случай аз искам богат американец,
манхатън.. и тн. защо ми се падна тоя италиано... къде сбърках, не съм хванала господ за правилния ъгъл на шлифера му явно... hahaha

# 63
  • Мнения: 3 674
bapreki 4e ne sam jenena za 4ujdanez po ste4enie na opstoiatelstvata a za nash balgarin, mislia  4e opredeleno te sa po dobre bazpitani v tova da uvajavat i podkrepiat jenata do sebe si.Opredeleno sa po dobri kato sapruzi Grinning
А може ли на български..?? #Crazy newsm78 Sick

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 00:34 от roza66

# 64
  • Мнения: 1 425
http://www.divorcemag.com/statistics/statsWorld.shtml
Percentage of Divorces in Selected Countries   
Country   Divorces (as % of marriages)

Belarus      68
Russian Federation   65
Sweden      64
Latvia      63
Ukraine      63
Czech Republic   61
Belgium      56
Finland      56
Lithuania      55
United Kingdom   53
Moldova      52
United States   49
Hungary      46
Canada      45
Norway      43
France      43
Germany      41
Netherlands   41
Switzerland   40
Iceland      39
Kazakhstan   39
Luxembourg   39
Austria      38
Denmark      35
Slovakia      34
Bulgaria      28
Israel      26
Slovenia      26
Kyrgyzstan   25
Romania      24
Portugal      21
Poland      19
Armenia      18
Greece      18
Turkmenistan   18
Spain      17
Azerbaijan   15
Croatia      15
Cyprus      13
Tajikistan      13
Georgia      12
Italy      12
Uzbekistan   12
Albania      7
Turkey      6
Macedonia   5

# 65
  • Мнения: 3 674
http://www.divorcemag.com/statistics/statsWorld.shtml
Percentage of Divorces in Selected Countries   
Country   Divorces (as % of marriages)

Belarus      68
Russian Federation   65
Sweden      64
Latvia      63
Ukraine      63
Czech Republic   61
Belgium      56
Finland      56
Lithuania      55
United Kingdom   53
Moldova      52
United States   49
Hungary      46
Canada      45
Norway      43
France      43
Germany      41
Netherlands   41
Switzerland   40
Iceland      39
Kazakhstan   39
Luxembourg   39
Austria      38
Denmark      35
Slovakia      34
Bulgaria      28
Israel      26
Slovenia      26
Kyrgyzstan   25
Romania      24
Portugal      21
Poland      19
Armenia      18
Greece      18
Turkmenistan   18
Spain      17
Azerbaijan   15
Croatia      15
Cyprus      13
Tajikistan      13
Georgia      12
Italy      12
Uzbekistan   12
Albania      7
Turkey      6
Macedonia   5

Panther много sorry,
Това си е статистика за тяхните бракове(между тях си)...а не за бракове с чужденци....Става въпрос за много  еманципирани жени на запад.Западните жени  СЕ БОРЯТ ЗА РАВНОПРАВИЕ между  мъжът и жената...тук му казват  Феминизъм  който е много развит на запад.Жената е наравно с мъжа,иска правата си да са 50 на 50.
Тук [Norway] има много мъжки професии които не са типично женски....шоьфьори на бусове,тираджийки,полицайки (не митничарки)Монтьори на коли(автомонтьори)...и други.
Западните жени са самостоятелни и са малко"мачо", не им пука за мъжа особенно...не го глезят като българките.(И слава Богу). Те изискват от бащата да гледа детето  наравно с нея...понеже и давамата са го правили и не е само Тя ,така че става и неговео задължение .Освен това тя казва че работи наравно с мъжът си и когато се прибере в къщи иска да има сготвена вечеря поне 3 пъти в седмицата  от Него,освен това когато има  чистене на къщатат,Тои и Тя учваствуватат наравно...не само Тя...Майка ми когато доиде  тук се шашна от факта че в парка  е пълно само с ТАТКОВЦИ с колички....много рядко съм виждала  БЪЛГАРСКИ татко да бута количка. newsm78 Българката е възпитана още от детство да слугува на мъжът си...но това не значи че е щастлива.....айде да спра до тук.Мисля че е достатъчно.

Благодаря ВИ феминистки...че сте научили мажете си да бъдат мъже!  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 425
Приказвай си колкото искаш - цифрите са си цифри, фактите са си факти. Никъде не съм написал че статистиката е за бракове с чужденци, статистиката е за браковете по държави между местни и между местни и чужденци. Човек със средна интелигентност може да си направи изводите.

# 67
  • Мнения: 907
това за чуждопоклонничеството е като излязло от машината на времето.
а за господ и шлифера е направо.. Sick злобно. не знаех, че е привилегия да
си омъжена за чужденец . или заслуга.
в такъв случай аз искам богат американец,
манхатън.. и тн. защо ми се падна тоя италиано... къде сбърках, не съм хванала господ за правилния ъгъл на шлифера му явно... hahaha

 Joy hahaha Уф и аз нещо не уцелих, ми трябваше сама да се блъскам ... Той Господ явно не е бил с шлифер тогава, топло е било.

Тая пък статистика какво трябва да каже? Те сега не се женят, за кви разводи ще си говорим? А най-смешното е, че ако ние се разведем с мъжа ми, тук ще влезем в швейцарската статистика, въпреки че и двамата не сме швейцарци  Rolling Eyes. Статистиката включва и бракове на местни с чужденци разбира се - като се правят статистики те се правят върху населението живеещо в страната, а не според националната принадлежност. Както тези 28% включват и нашите цигани и смесени бракове в БГ.

Но не мога да се съглася с митовете, че българката слугувала на мъжа и така била възпитана.  newsm78 Както и още по-абсурдното, че на Запад мъжете готвели 3 пъти в седмицата. Ами за какво се борят тогава феминистките (които между другото не са възприемани на сериозно от обществото, а има и много лесбийки там)? Освен това не само феминистките ами тук таме и други жени се сещат, че все още не са равноправни и си се борят, ама много малко са постигнали досега  Shocked. В скандинавските страни все са постигнали нещо, но каква част е това от Зап. Европа? Аз съм се нагледала тук на друга действителност. Така че хайде стига с тези клишета.

А всъщност сетих се, най-важното, което са постигнали е да не им подават ръка като слизат от автобуса, да не отстъпват място на бременна и навсякъде и всяка дума да спрягат в мъжки и женски род  Joy hahaha. Това е за тях еманципацията.

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 01:47 от MegiX

# 68
  • Мнения: 3 674
Приказвай си колкото искаш - цифрите са си цифри, фактите са си факти. Никъде не съм написал че статистиката е за бракове с чужденци, статистиката е за браковете по държави между местни и между местни и чужденци. Човек със средна интелигентност може да си направи изводите.
Ти май се засегна Wink Sunglasses

# 69
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
само дето са по-грижовни към съпругите си,и не кръшкат с поне две любовници..което е типично"българска" доста ограничена(селска) черта.Българина е пълен с комплекси,и затова ги избива като има наи-малко две жени...и накрая няма нито едната нито другата..и пак на ново,на лов " за зайци"...
Западнякът няма тези комплекси,една жена му стига и той си я гледа като богиня. Коя нормална жена ще се разведе с такъв грижовен мъж,и коя нормална жена щe живее с кръшкач...(Е има и редки изключения разбира се...) Wink
ай стига бе, направо ме хвърли в джаза! ще дам на източноевропейския ми мъж да прочете мнението ти за неговите събратя, ще му почервенеят ушите от срам.
не знам какъв опит имаш с българските мъже, но явно е много горчив, щом си толкова крайна. жалко!
всичко, което си описала за 'западнярите' го притежавам аз вкъщи, само че в източен вариант. и да ти кажа, не е само моя мъж така, от нашите семейни бг приятели мъжката част се държи по същия начин със съпругите си.
11 г брак - гледа ме като богиня  Laughing, не ми дава да работя, никога не ми изисква да му слагам масата и нареждам салатата с ракия, напротив!
помага ми много, винаги той бута количката, прави ми страхотни изненади, прибира се често с цветя у дома...
и не те лъжа, честна дума! много неща спестявам за да не излезе фукня.
с това всичко, което написах исках да кажа, че не е хубаво така да се слага всичко в двата края. има хора и хора, дали българи или финландци (тук се сещам за моф), доктори или заварчици, от всички категории има и боклук и свястни.
някой го беше казал преди мен, зависи много от мама, средата в която е отглеждано чадото, примера...
какво значи чужденец или българин? всички пишки носят!

# 70
  • Мнения: 14 654
баба ми ме предупреди да избягвам брак с трънчанин

# 71
  • Мнения: 907
Западнякът няма тези комплекси,една жена му стига и той си я гледа като богиня. Коя нормална жена ще се разведе с такъв грижовен мъж,и коя нормална жена щe живее с кръшкач...(Е има и редки изключения разбира се...) Wink
Ама ние за западняците ли говорим  Shocked, щото аз кво правя тука, мислех че става въпрос за "чужденците"  Joy

Жертва май на поредното клише е и тази тема чужденец = богат рус и свенлив момък с тъпкани джобове с пари, чудещ се коя дама да носи на ръце, да и подари замъка си и прислугата, да и чете желанията от очите (без тя да говори и езика) и това цял живот и пр. пр. в този дух.

Да, само дето моят е от страните в статистиката с най-големите разводи ... Ще си умра от смях. Joy Joy Joy

# 72
  • Мнения: 907
баба ми ме предупреди да избягвам брак с трънчанин


Вземи си македонец - там разводи почти няма, ама и да се ожените, че иначе не вAжи.
Е, ако не стане - турчин, албанец или узбек също не са за изхвърляне.

# 73
  • Мнения: 3 674
това за чуждопоклонничеството е като излязло от машината на времето.
а за господ и шлифера е направо.. Sick злобно. не знаех, че е привилегия да
си омъжена за чужденец . или заслуга.
в такъв случай аз искам богат американец,
манхатън.. и тн. защо ми се падна тоя италиано... къде сбърках, не съм хванала господ за правилния ъгъл на шлифера му явно... hahaha

 Joy hahaha Уф и аз нещо не уцелих, ми трябваше сама да се блъскам ...

Тая пък статистика какво трябва да каже? Те сега не се женят, за кви разводи ще си говорим? А най-смешното е, че ако ние се разведем с мъжа ми, тук ще влезем в швейцарската статистика, въпреки че и двамата не сме швейцарци  Rolling Eyes. Статистиката включва и бракове на местни с чужденци разбира се - като се правят статистики те се правят върху населението живеещо в страната, а не според националната принадлежност. Както тези 28% включват и нашите цигани и смесени бракове в БГ.

Но не мога да се съглася с митовете, че българката слугувала на мъжа и така била възпитана.  newsm78 Както и още по-абсурдното, че на Запад мъжете готвели 3 пъти в седмицата. Ами за какво се борят тогава феминистките (които между другото не са възприемани на сериозно от обществото, а има и много лесбийки там)? Освен това не само феминистките ами тук таме и други жени се сещат, че все още не са равноправни и си се борят, ама много малко са постигнали досега  Shocked. В скандинавските страни все са постигнали нещо, но каква част е това от Зап. Европа? Аз съм се нагледала тук на друга действителност. Така че хайде стига с тези клишета.

А всъщност сетих се, най-важното, което са постигнали е да не им подават ръка като слизат от автобуса, да не отстъпват място на бременна и навсякъде и всяка дума да спрягат в мъжки и женски род  Joy hahaha. Това е за тях еманципацията.

Аз цитирах само за кандинавските страни...(както ти каза) тук са постигнали равноправие.. за другите незнам.
parthner не ми се сърди моля те,не включвам буквално теб като говоря за комплексита на "българския"мъж ...но позволи ми да знам за браковете тука мааааалко-по добре от тебе. Тук съм от 1989 и имам инфо все пак.Не говоря "празни приказки" а   говоря от името на човек които живее тук...ние сме  тук(в гарада)около 30 българки,нито една не е рзаведена и няма намерение да се развежда.Не знам за Осло и другите големи градове... Тук определено жените си  знаят правата и си живеят живота.Изнасилвания няма...разводи няма понеже хората не се женят тук.Живеят на съвместни начала.Бракът не е гаранция за тях че ще са доживотно заедно, ...и имa  равноправие.Освен това социалната система им е  номер 1 в света.Средно интелигентен човек ще е информиран за това...
МеgiX,лесбийките са навсякаде по света.Феминизъм н не е равно на лесбийство...и факт е че мъжете готвят,няма къде да ходят...и то по тяхно желание ,ако искаш вярвай.

# 74
  • Мнения: 3 674
само дето са по-грижовни към съпругите си,и не кръшкат с поне две любовници..което е типично"българска" доста ограничена(селска) черта.Българина е пълен с комплекси,и затова ги избива като има наи-малко две жени...и накрая няма нито едната нито другата..и пак на ново,на лов " за зайци"...
Западнякът няма тези комплекси,една жена му стига и той си я гледа като богиня. Коя нормална жена ще се разведе с такъв грижовен мъж,и коя нормална жена щe живее с кръшкач...(Е има и редки изключения разбира се...) Wink
ай стига бе, направо ме хвърли в джаза! ще дам на източноевропейския ми мъж да прочете мнението ти за неговите събратя, ще му почервенеят ушите от срам.
не знам какъв опит имаш с българските мъже, но явно е много горчив, щом си толкова крайна. жалко!
всичко, което си описала за 'западнярите' го притежавам аз вкъщи, само че в източен вариант. и да ти кажа, не е само моя мъж така, от нашите семейни бг приятели мъжката част се държи по същия начин със съпругите си.
11 г брак - гледа ме като богиня  Laughing, не ми дава да работя, никога не ми изисква да му слагам масата и нареждам салатата с ракия, напротив!
помага ми много, винаги той бута количката, прави ми страхотни изненади, прибира се често с цветя у дома...
и не те лъжа, честна дума! много неща спестявам за да не излезе фукня.
с това всичко, което написах исках да кажа, че не е хубаво така да се слага всичко в двата края. има хора и хора, дали българи или финландци (тук се сещам за моф), доктори или заварчици, от всички категории има и боклук и свястни.
някой го беше казал преди мен, зависи много от мама, средата в която е отглеждано чадото, примера...
какво значи чужденец или българин? всички пишки носят!

НЕ аз скъпа а всичките ми познати ревът че мъжете им кръшкат...аиде сега де.Това да не е новина?Казах че има изключения...не всички са кръшкачи де..... Joy

Общи условия

Активация на акаунт