брак с чужденец

  • 9 698
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 674

какво значи чужденец или българин? всички пишки носят!

а де,и аз това писах....само че не се изразих така вулгарно Peace...казах че и чужденците са хора...само дето говорят на друг език ...и дето се....да не се повтарям....

# 76
  • Мнения: 3 674
Цитат

Западнякът няма тези комплекси,една жена му стига и той си я гледа като богиня. Коя нормална жена ще се разведе с такъв Ама

Цитат
на роза66

А западнякът какъв е спoред теб.....не е чужденец ли...марсианец може би?? Sick Thinking
 

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 02:25 от roza66

# 77
  • Мнения: 907

Аз цитирах само за кандинавските страни...(както ти каза) тук са постигнали равноправие..

Lennie,лесбийките са навсякаде по света.Феминизъм н не е равно на лесбийство...и факт е че мъжете готвят,няма къде да ходят...и то по тяхно желание ,ако искаш вярвай.

Не, не съм казала, че в Скандинавия са постигнали равноправие, защото това не знам, но е явно повече от тези в другите западни страни.
Не казвам и че феминизъм е равно на лесбийство, защото също не знам, но тук така ги асоциират доста често и наистина не ги взимат на сериозно.
Готвенето не е за мен признак на равноправие - мъжът ми също обича да готви както и много българи и изт. евр. мъже, да го кажем така по-общо.
По-важно е обществото да дава възможност за равноправие, а не да го чакаш от мъжа си. А това не е така на Запад, за което и жените имат известна вина. Тук все още не се стремят да се образоват, да работят, да са независими. Голяма е разликата между броя висшисти мъже и висшисти жени. Достатъчно е да кажа, че университетитe тук са едни от най-старите, допуснали жени студентки още преди или наравно с Франция. Въпреки това в първите ДЕСИТЕЛЕТКИ единици са били завършилите швейцарки (първата мисля е завършила 20г след откриване на у-тета). Българките са били втори по брой след рускините!

# 78
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
НЕ аз скъпа а всичките ми познати ревът че мъжете им кръшкат...аиде сега де.Това да не е новина?Казах че има изключения...не всички са кръшкачи де.....
аайде пак 'всички' в кюпа!
и аз живея в чужбината скъпа, и от тукашните има доста кръшкачи и такива дето малтретират жените си...има и жени дето малтретират мъжете си между другото... горките мъже.
и от тукашните има сополанковци има и галантни кавалери, разбира се.
има от всичко, дал господ разнообразие.

а, забравих и друго важно нещо - в голяма степен вина има както мама, т.с свекървещицата  така и младата невеста. ако го подхване да му слугува в самото начало... е, и аз да съм и на мен ще ми е хубаво да ми мият краката всяка вечер и в един момент, ако  му писне на ч...та и да реши да спре...ами ще се ядосам и ще си търся традициите!

затуй - никакви закуски, мрънка, мрънка, ама сега ми е благодарен.

# 79
  • Мнения: 3 674

Аз цитирах само за кандинавските страни...(както ти каза) тук са постигнали равноправие..

Lennie,лесбийките са навсякаде по света.Феминизъм н не е равно на лесбийство...и факт е че мъжете готвят,няма къде да ходят...и то по тяхно желание ,ако искаш вярвай.

Не, не съм казала, че в Скандинавия са постигнали равноправие, защото това не знам, но е явно повече от тези в другите западни страни.
Не казвам и че феминизъм е равно на лесбийство, защото също не знам, но тук така ги асоциират доста често и наистина не ги взимат на сериозно.
Готвенето не е за мен признак на равноправие - мъжът ми също обича да готви както и много българи и изт. евр. мъже, да го кажем така по-общо.
По-важно е обществото да дава възможност за равноправие, а не да го чакаш от мъжа си. А това не е така на Запад, за което и жените имат известна вина. Тук все още не се стремят да се образоват, да работят, да са независими. Голяма е разликата между броя висшисти мъже и висшисти жени. Достатъчно е да кажа, че университетитe тук са едни от най-старите, допуснали жени студентки още преди или наравно с Франция. Въпреки това в първите ДЕСИТЕЛЕТКИ единици са били завършилите швейцарки (първата мисля е завършила 20г след откриване на у-тета). Българките са били втори по брой след рускините!
и какво от това? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 02:36 от roza66

# 80
  • Мнения: 3 674
и аз живея в чужбината скъпа, и от тукашните има доста кръшкачи и такива дето малтретират жените си...има и жени дето малтретират мъжете си между другото... горките мъже.
и от тукашните има сополанковци има и галантни кавалери, разбира се.
има от всичко, дал господ разнообразие.

а, забравих и друго важно нещо - в голяма степен вина има както мама, т.с свекървещицата  така и младата невеста. ако го подхване да му слугува в самото начало... е, и аз да съм и на мен ще ми е хубаво да ми мият краката всяка вечер и в един момент, ако  му писне на ч...та и да реши да спре...ами ще се ядосам и ще си търся традициите!

затуй - никакви закуски, мрънка, мрънка, ама сега ми е благодарен.
Скъпа,кеде e чужбината където живееш....извинявай за любопитството?

# 81
  • Мнения: 156
Eeee, roza66, излагаш се направо! Искаш другите да не обобщават за чужденците, а ти с лека ръка анатемоса всички българи. Подписвам се с две ръце под мненията на Хара - навсякъде има хора и хора. В общи линии - на каквото си постелеш, на такова ще легнеш. Жалко за теб, че не си попаднала на свестни мъже в БГ, но явно друга категория мъже привличаш към себе си  Rolling Eyes И се постарай поне мъничко да не допускаш толкова много грешки в писанията си Peace

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 18:28 от In4

# 82
  • Мнения: 289

Тук [Norway] има много мъжки професии които не са типично женски....

Роза, спри малко, моля те, не съм сигурна че осмислих добре това  newsm78

# 83
  • Мнения: 1 559
Ехэе,какъв таркал е станал тук. :sick
баба ми ме предупреди да избягвам брак с трънчанин


това ми хареса Joy Joy Joy

...., и от тукашните има доста кръшкачи и такива дето малтретират жените си...има и жени дето малтретират мъжете си между другото... горките мъже.
е това не го разбирам newsm78 newsm78...защо само горките мъже Sick,а тези жени дето са малтретирани от мъжете си #Cussing out..за тях какво??? Crossing Arms

# 84
  • Мнения: 907

Ами свържи го с това което казах по-горе. Rolling Eyes
Добрата професия и образование са предпоставка към равноправие, а не перфектния съпруг.

# 85
  • Мнения: 945
http://www.divorcemag.com/statistics/statsWorld.shtml
Percentage of Divorces in Selected Countries   
Country   Divorces (as % of marriages)

Belarus      68
Russian Federation   65
Sweden      64
Latvia      63
Ukraine      63
Czech Republic   61
Belgium      56
Finland      56
Lithuania      55
United Kingdom   53
Moldova      52
United States   49
Hungary      46
Canada      45
Norway      43
France      43
Germany      41
Netherlands   41
Switzerland   40
Iceland      39
Kazakhstan   39
Luxembourg   39
Austria      38
Denmark      35
Slovakia      34
Bulgaria      28
Israel      26
Slovenia      26
Kyrgyzstan   25
Romania      24
Portugal      21
Poland      19
Armenia      18
Greece      18
Turkmenistan   18
Spain      17
Azerbaijan   15
Croatia      15
Cyprus      13
Tajikistan      13
Georgia      12
Italy      12
Uzbekistan   12
Albania      7
Turkey      6
Macedonia   5

 newsm78 Не можах да се стърпя...

Panther, таzи статистика може да се тълкува по много начини. Първият въпрос е ако сега вzема да се раzведа в коя статистика ще попадна. Дали в БГ, Германия или Каzахстан. Като се zамисля бракът ми е склЮчен в Каzахстан, но е регистриран във всички 3 страни. По таzи логика аz имам 28% шанс да се раzпадне семейството ми, виж това на мъжа ми 39, ама докато живеем в Германия шанса да се раzведем е цели 41%.  Mr. Green.
От друга страна може пък след раzвода ми да попадна само в стистиките на България и Каzахстан, то това оzначава, че мъжът ми е уцелил сляпата неделя, zащото с мен шанса да се раzведе е само 28%, а ако беше вzел тамошна жена, цели 39%. Ама виж, на мен не ми е провървяло, македонец е трябвало да вzема.
 Joy Joy Joy
Статистиките са нещо много субективно и винаги са служили на тоzи, който най добре ги иzвърти.

А сега по темата. Няма едното добро, другото лошо. Всеки човек търси определени качества в партнора си. Важното е, че zа всеки се намира половинка...

# 86
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
е това не го разбирам newsm78 newsm78...защо само горките мъже Sick,а тези жени дето са малтретирани от мъжете си #Cussing out..за тях какво??? Crossing Arms
еее, ти пък сега!
казах го с хумор, просто не съм добавила едно такова Laughing за да стане ясно...

# 87
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
а де,и аз това писах....само че не се изразих така вулгарно Peace...
е добре, члени/членове носят! извинявам се, че съм била толкова вулгарна, ама вчера малко се ядосах, признавам.
българин ме е правил, имам брат българче натуралише, нормално е малко да ме стегне шапката. освен това мразя много обобщенията, тези стават, а тези не категорично.

# 88
  • Мнения: 1 425
Panther, таzи статистика може да се тълкува по много начини.
Напълно съм съгласен че може да се тълкува по много начини, аз затова не съм написал моето тълкование по въпроса а съм оставил всеки да си вади сам изводите. Просто по-рано в темата поискаха статистика - аз намерих тази и я публикувах. Мнпгп е ясно че развода не зависи само от страната, ами от много фактори, национални особености, икономически, политика на страната, законодаделство. И все пак - цифрите са си цифри. Аз някак си предпочитам цифрите пред приказки с неясно покритие.
Колкото до феминистките - феминистки има и в Бг, и самостоятелни независими жени има, и полицайки има доста, има и доста жени в армията, дори ги пращат на опасни международни мисии в Ирак и Афганистан.
Просто ме подразниха някои обобщения по темата - българите такива българите онакива държали се за полите на майка си, кръшкали, пък чужденците - света вода ненапита. Еми извинявайте ама не е така - ако искате истории за разводи  чужденци - идете във форум самотни родители - там има и такива които са се женили/омъжили за чужденци и след това са се разделили.

Това е - в крайна сметка истината според мен е проста както каза инч:
"На каквото си постелеш на такова ще легнеш". Свестни мъже и жени има навсякъде, въпроса е малко да потърсиш. А ако се движиш в среда от идиоти - и господ не може да ти помогне.

# 89
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
 Какво толкова се коментира, не ми стана ясно. Аз имам дете от чужденец, но съм преценила, че не ми е е необходим брак. Вече ще станат 9 години на раздели, събирания, пак раздели, пак събирания. Била съм в неговата страна, където не ми допада по ред причини. Това не означава, че когато пожелая не мога да замина с детето и да живеем там. Просто съм преценила, че за момента тук ми е по-добре. Не е богат източен принц, макар че е от Изток, не е от Запад, нито от Америка.

Общи условия

Активация на акаунт