Хайде на театър - 11

  • 45 601
  • 757
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 8 989
Има групи за продажба на билети за концерти и представления, пускайте ги там.

# 316
  • Мнения: 5 802
Да, но е странно, защо от самия театър не ги предлагат...

# 317
  • София
  • Мнения: 982
Гледам във фейсбук пускат билети, които няма да се ползват и веднага някой ги взима.
Писах тук, но никой не прояви интерес. Пък и еложно, когато билета е хартиен, а не е онлайн закупен.

# 318
  • София
  • Мнения: 8 157
Коя постановка бихте препоръчали в Театър София или в Малък градски театър?

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 20:59 от Аглея

# 319
  • Мнения: 404
Аз да си дам отзив за Нашенец на Мариус. Беше страхотно, както винаги, въпреки че го гледах в НДК и мислех, че няма така да ме докосне в тази огромна зала.
Но..остави ме без думи за пореден път, за мен той е космос и каквото и да направи аз ще съм възхитена. Имам чувството, че и някакво упътване за пералня да чете, пак ще го гледам, без да мигам.
Иначе за самия моноспектакъл е подбрал 5 разказа от Нашенци на Чудомир. Изключително забавни, но и трагикомични, в единия момент падаш от смях, в следващия ти става тъжно и се замисляш, поне аз така го почувствах. Както и моноспектакъла му Мариус на 50, където също между смеха, се усеща и тъга.
Обожавам Мариус и за мен той е велик актьор, за пореден път ме държат емоциите дълго след негово представление и съм щастлива, че го има- него и таланта му.

# 320
  • Мнения: 258
Има групи за продажба на билети за концерти и представления, пускайте ги там.
Първо неудобство - билетите са на хартия, второ - дадох 60лв за двата, не ми се подаряваха.
Както и да е, това е стока и е нормално да можеш да я върнеш или поне замениш.
Театрите са търговски дружества, защо  са по- привилегировани от останалите търговски обекти?

# 321
  • София
  • Мнения: 6 717
Не е съвсем същото според мен, когато става дума за преживяване, както за стока, особено ако то е за фиксирана дата и час.
Стоката винаги може да я продадеш - и след 3 месеца, и нямаш загуби. Тук може и да не успееш да продадеш всички места, какво ще стане, ако например в сезон с грип много хора се разболеят и си върнат билетите? Театърът каква вина носи за това? Хипотетично е малко вероятно, но не невъзможно. Давам просто друга гледна точка. Simple Smile

# 322
  • Мнения: 8 989
Аз също мисля като Olive.
А и дори за 60 лв, ако не мога да отида, бих подарила билетите, по-добре някой да се наслади на представлението, отколкото да изгорят.
А и в тия групи съм купувала и хартиени билети, разбираме се и се срещаме някъде.

# 323
  • Мнения: 29
Билетите трябва да имат опция за връщане във всеки Театър. Например с условие поне 2 дни преди датата на спектакъла. Не е редно. Но явно не го правят защото до колкото съм чела всеки билет носи нещо като дотация от държавата по няколко лева на продаден лев. Иначе в групите съм продавала билети, като съм ги пускала с намалена цена. Намират се желаещи особено когато е касов спектакъл. Ако не успея - ги подарявам. Относно казуса с Натфиз - когато е малка сцена не ок да излизаш по време на представлението защото всичко се чува от артистите и ги смущава. Но не е и ок, персонала да заключва вратите защото поставя зрителите в опасност. Извинението, което е получила госпожата и предложението за безплатен нов спектакъл по избор не е достатъчно. защото не се решава генералния проблем - ако се слуи животозастрашаваща авария при заключена врата как публиката бързо и безпрепятствено ще напусне залата.?! Това мисля.

# 324
  • Мнения: 8 989
Вратите са заключени само отвън, отвътре има брава, отвън няма. Отвътре можеш да излезеш, отвън не можеш да влезе ако служител не сложи дръжка за врата. Не се затрашава нищо. Само не можеш да идеш до тоалетната и да се върнеш.
Никого не смущавам, бях накрая и бях много тиха, а в съответното представление актьорите играят зад стъкло.
Била съм в много други театъри, където постоянно влизат и излизат хора, закъсняват, стават, звънят им телефоните. Това може, а не може тихо да се иде за тоалетната за 5 минути. Ами.. съжалявам, ама не го разбирам.

Относно извинението им, ако някой иска да гледа нещо в НАТФИЗ, да ми пише, ще взема безплатните билети и ще му ги подаря, аз там повече няма да ида.

# 325
  • Мнения: 258
Не е съвсем същото според мен, когато става дума за преживяване, както за стока, особено ако то е за фиксирана дата и час.
Стоката винаги може да я продадеш - и след 3 месеца, и нямаш загуби. Тук може и да не успееш да продадеш всички места, какво ще стане, ако например в сезон с грип много хора се разболеят и си върнат билетите? Театърът каква вина носи за това? Хипотетично е малко вероятно, но не невъзможно. Давам просто друга гледна точка. Simple Smile
Ами други здрави ще ги купят.
С тази невъзможност да ти върнат парите не ме стимулират особено да си купувам билети за театър. Ако не съм притеснена, че мога да загубя дадените пари, бих си купувала много по -често. За някои постановке купувам два месеца по-рано. Риска да не успее човек да отиде е значителен.

# 326
  • Мнения: 1 816
Имам предложение - да направят застраховка - както при почивките и екскурзите има "отмяна на пътуване", при театрите нещо като "невъзможност за посещение".

# 327
  • София
  • Мнения: 23 084
Вчера гледахме с децата ( на почти 8 г и на почти 3 г) "Шестте пингвинчета" в ДК Красно село. Като цяло е хубава постановката и има замисъл в нея, но категорично смятам, че не е за 3+. Първо синът ми нито има как да разбере какво е глобално затопляне, нито основният смисъл на постановката, също така мечката каза, че жестоко, на хапки, ще изяде единият пингвин. 😃
Като цяло бих препоръчала, но според мен е за поне 4,5+.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 12:21 от sea.sea

# 328
  • Мнения: 29
Вчера гледахме с децата ( на почти 8 г и на почти 3 г) "Шестте пингвинчета" в ДК Красно село. Като цяло е хубава постановката и има замисъл в нея, но категорично смятам, че не е за 3+. Първо синът ми нито има как да разбере какво е глобално затопляне, нито основният смисъл на постановката, също така мечката каза, че жестоко, на хапки ще изяде единият пингвин. 😃
Като цяло бих препоръчала, но според мен е за поне 4,5+.
Преди седмица мои приятели с две деца на 4 и 6 години отишли в Театър 199 да гледат някаква детска постановка - сутринта. Того и Мого или някакво заглавие от този род. И се започнала една... На момченцето му било умряло кучето, той го погребва, среща смъртта и други умират в течение на действието.... Приятелите ми споменаха, че артистите били горе долу добре и имало някакъв смисъл, но за възрастни. Бяха си запазили все пак чувството за хумор, а децата като излизали от постановката ги попитали“ Ама такова ли беше погребението на нашата баба? Това гробищата ли са?“ Във всеки случай салонът бил пълен с деца на тяхната възраст и по - малки. И все пак, не е ли добре в антоацията на такъв вид постановки да има поне 10 + ? Когато моята дъщеря беше малка си спомням, че попаднахме на някакво Ян Бибиян. Всички бяха облечени в черно и тъмнокафяво с нарисувани черни сенки под очите... чист хорър. И дъщеря ми категорично по средата на действието заяви, че тези чудовища са грозни и повече няма да стъпи на театър с толкова “грозно“. Това в годините разбира се се промени, но все пак Simple Smile Толкова световни детски шедьоври има, които могат да научат хлапаците и на състрадание и на обич... защо не ги поставят? Какво глобално затопляне? Какви пет лева за невръстни деца?

# 329
  • Мнения: 23 245
Аз не помня кога съм чела Ян Бибиян, но също си представях всичко в сиво, кафяво, тъмнозелено- все мрачни цветове.
Иначе постановките категорично трябва да са съобразени с възрастта на децата.

Общи условия

Активация на акаунт