Февруарски студ скова земята, нека благосклонна е към нас съдбата 05.02 - 11.02

  • 2 478
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 375
жаб4е,ще напиша показателите утре за6тото не е в мен,заклю4ението беше "средно"и доктора изписа само тези витамини.казаха му да ги пие 3 месеца и ако не ми казаха 4е  ще ми правят лапаро,за6тото не виждали друг проблем

# 16
  • Мнения: 4 306
roksi77, тест за проходимост на тръбите имаш ли, т.е цветна снимка? Как така направо лапаро?
За сперматогенезата и важните за нея елементи, можеш да прочетеш ТУК
Жабче,   bouquet  утре ще звъня.
Благодаря ви за подкрепата!

# 17
  • Мнения: 375
vera*ами нямам такава снимка.така ми каза доктора(между другото това е нов док който посещавам,реших да сменя старата защото тя винаги казваше,4е нямя от какво да се притеснявям и 4е вси4ко е наред).Вси4ко което е направил новия док е- микробиологи4ни,спермограма.Аз имам операция на десен яй4ник преди пове4е от 10 год и той каза 4е май има някакво срастване и затова трябва да направи лапаро,аз затова и реших да се обърна към вас.лек ден на вси4ки

# 18
  • Мнения: 390
Добро утро на всички!  Simple Smile
*vera, Значи,ето ги резултатите.Ще напиша отстрани и нормалните показатели за сравнение.
обем на еякулата-5.1мл----1.5-6 мл
време на втечняване-Nмин---5-20мин
РН-7.3---7.2-7.8
цвят-нормален
до тук добре
вискозитет-леко повишен
брой сперматозоиди-9 млн/мл---40-120млн/мл
Подвижност-добре подвижни-35%--->60%
                    -слабоподвижни-20%
                    -неподвижни-45%
Морфология-нормални-40%--->60%
                    -с отклонения-60%
Предимно в главични,шийни,опашни
Пише и нещо за невтечнени участъци.
При лекаря влезе само той,без мен,не исках да го притеснявам при прегледа.И без това се уплаши.Нали ги знаете какви деца са мъжете,когато се касае за мъжествеността им.Много деликатна тема.Та затова знам само това,което ми каза като излезе.
Хапчетата са антиоксиданти-ОКСИБОР форте-по едно на ден.Дори не е разбрал дали трябва да ги пие докато се бият инжекциите.А те са  "ОМНАДРЕН" 250-5 на брой през 20 дена.Хормони не сме изследвали.Скоро ще правим на мен такива изследвания-за полови хормони.Така казаха-да правим едновременно и на двамата,за да върви лечението паралелно,заради спонтанният ми аборт преди две години.

# 19
  • Мнения: 390
roksi77 ,имам приятелка,която също имаше запушени тръби.Дори вчера ходи на контролен преглед.Правили са и снимка,физиотерапия,но са и казали,че лапароскопията е крайна мярка.И какво значи "май имам срастване".Не трябва ли да са сигурни  newsm78
Не знам,може би има някаква връзка с операцията ти преди 10 години..?
За всеки случай,може би, е добре да се консултираш и с друг лекар.
От все сърце ти желая успех! Hug

# 20
  • Мнения: 1 441
Успешна седмица и от мен момичета!   bouquet
Аз устисках до сега да не се разболея изобщо (по принцип хич не се давам лесно  Naughty), но от снощи ме стегна някаква бясна хрема и сега главата ми бучи от нея.  Close
Аз в миналата седмична тема накрая питах за лапаро при Попов или Начев, но май малко хора са видели въпроса ми. Така че ако тук има момичета "минали под ножа" при тези лекари - нека споделят какво, как и колко.  Embarassed
Дарилче, и ти ли ще правиш лапаро? Мислех, че вече си правила. А ти при Стаменов ли ще го правиш?
Момичета, я да ви питам нещо - абе от известно време никъде не мога да намеря Спимен. Знаете ли защо? И с какво да го заместим. Питах за Трибестан, ама много скъп бе... ooooh! В тази връзка, roksi77 тия витамини и разните му там хранителни добавки помагат на спермчовците, колкото и да не ти се вярва. Моя мъж със Спимен и Триовит подобри и морфология и подвижност.  Peace
Верити, подарък за малката може да е и нещо, което не е за нея, но ще облекчи много родителите - столче за кола за по-голямо дете, столче за хранене, проходилка, ако все още нямат. Иначе идеите с играчките, разбира се са чудесни.
Жабче, я да те питам - какаво стана с вашите апартаментни неволи? Money

# 21
  • Мнения: 553
Аз в миналата седмична тема накрая питах за лапаро при Попов или Начев, но май малко хора са видели въпроса ми. Така че ако тук има момичета "минали под ножа" при тези лекари - нека споделят какво, как и колко.  Embarassed

BAN, аз не съм правила лапаро, но в Зачатие имаше такава тема и до колкото си спомням, за Начев имаше и лоши отзиви. Но да не те подведа, питай danidan. Темата беше нейна и тя накрая направи лапарото при Попов.
А ти не беше ли пациентка на Стаменов  Rolling Eyes Той също прави лапаро и ако си вземеш направление от личния лекар за хоспитализация, доплащаш само разликата. Аз правих хистероскопия при него с такова направление и доплатих само 250 лева. Иначе до колкото знам, дори и да минеш по Здравната каса, пак ще чакат да получат пари от теб, където и да отидеш. Още си спомням в Майчин дом как Пъневска като искаше да правя направо лапаро вместо снимка ми каза, че с направление ще доплатя 200 лева, а това беше преди две години, сега сигурно ще е повече  Close
Ще стискам палци каквото и да решиш  Praynig Praynig Praynig И да набориш грипа бързо, не му се давай  Hug

Лек ден на всички   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 441
Ами оказа се, че няма да плащам нищоза лапарото.  Whistling
Банката ни прави здравни застраховки към Закрила и тя поема много разходи за лечение - включително лапароскопия, раждане със секцио и престой до 10 дни във ВИП стая в Шейново (само да стигнем до там)  Blush Така че явно ще правя лапарото при Попов в Шейново - и без това отзивите за него са доста по-добри.  Rolling Eyes
Иначе от Стаменов съм малко разочарована и май ще го сменя изобщо.

# 23
  • Мнения: 1 329
Дарилче, и ти ли ще правиш лапаро? Мислех, че вече си правила. А ти при Стаменов ли ще го правиш?
Да, при него ще го правя, но докато се наканя ще стане лято Embarassed
Говорехме с него да започнем към края на Януари, а аз още не съм му се обадила...ще видя кога  ще го правя, ако не ме отвее вятъра Crazy

# 24
  • Мнения: 235


  Здравейте, момичета!

  Ще си споделя с вас тревогите. С всеки изминал ден нещата в работата се променят. Послената новина е, че ще почна да пътувам и то доста често. Това обаче въобще не се съчетава с процедурите по ИКСИ. Ако откажа,  най-вероятно ще трябва да си търся нова работа. А, не искам, защото малко или много съм наясно със системата, стигнала съм до сравнително добра позиция. Стана много объркано, но е малко хем боли, хем сърби. Хем искам бебче, хем ако може да стане и ей така.
   Извинявам се за отклонението. Ще трябва да го измисля, но как ? newsm78

   Стискам палци, момичета. Няма да изброявам, защото всички имаме нужда. Успех.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз тъкмо се връщам от В Търново от спермограма на мъжа ми.
Какво правите в Търново??? Спермограма??? Като потребител, който знам отдавна тук...четящ би трябвало да знаеш, че ТАМ не е мястото...качествени спермограми се правят в клиниките по стерилитет..това би трябвало да го знаеш...а до колкото знам в Търново няма такава. Или има  Rolling Eyes
Второ...как ще му бият тестостерон без да му са изследвани хормоните...не разбирам.
Трето...мъжете били чувствителни на тема мъжественост...ами ние не сме ли чувствителни...айде сега Mr. Green
На уролог ходите ли?
Начертай си план и действай по него...не прави хаотични неща..така само губиш време и средства.
roksi77 моят мъж само с витамини и антиоксиданти вдигна подвижност и бройка Peace
БАН-че...в наше село виждам Спимен по аптеките..ако искаш мога да купя и да ти пратя..само кажи. Иначе Трибестана можеш да го замениш с билката бабини зъби..ама ти това си го знаеш  Wink

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Be_Lie_Ve как добре те разбирам само  Tired И при мен е така - постоянно се променят нещата, но поне шефовете ми са разбрани и ми влязоха в положение т.е. няма проблем да закъснявам за работа и отсъствам колкото е нужно по време на процедурата. А всякакви пътувания отказах категорично, досега все работата ми е била с приоритет във важни моменти, време е да се променят нещата... Може би трябва да поговориш с шефа си за да не ти се налага да пътуваш?

Момичета, стартира програмата на НЗОК - вижте тук: http://invitro-bg.com/display.php?page=news

# 27
  • Мнения: 4 306
Жабче, не съм спала тая нощ от превъзбуда покрай новината! Момичета, да се стягаме и да атакуваме!

# 28
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Новината наистина е супер, особено ми хареса тази част:
 Колко пъти можете да кандидатствате?
Програмата предвижда НЗОК да ви отпусне безплатни лекарства за три опита, като единственото ограничение е всеки опит да е веднъж годишно.

 

# 29
  • Мнения: 4 324
Пета Simple Smile това което казваш е много добра новина - дай линк да прочетем (за трите опита ми е интересно)
Хубавото е че не намаляват бройките - цели 1200 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт