Връщат ли се мъжете и осъзнават ли че са направили грешка?

  • 8 953
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 614
Не е нужна комисия за да се разбере някой дали има високи спрямо възможностите си критерии. Обикновено историята на връзките му е достатъчна за да проличи това.

Иначе, може би неприятната истина е, че един човек, който харесва и има с какво да е харесван, лесно намира партньори, стига да общува достатъчно. Ненамирането обикновено или е в следствие на липса на достатъчно социални контакти, или на кофти собствен материал. Поне това са моите наблюдения.
Личните качества на човек и умението да общува нямат пряка връзка с намирането на партньор. Това е инстинкт, заложен във всеки един човек и единствено възпитателната среда в детска възраст е в състояние да го притъпи или обратното - да го обостри. Най-простият пример, за който се сещам, са ромите и техните разбирания за брак и сродяване.

# 106
  • София
  • Мнения: 12 935
При този етнос има културни специфики - например, бракове между непълнолетни, уредени бракове, безразборно размножаване. Нещата са на много първично ниво, което се отнася в пълна сила за подбора, доколкото може да се говори за такъв в смисъла, в който го разбираме ние. За мен те не могат да са база за сравнение, и то за радост. 

Интересното за мен е, че и хората с кофти собствен материал си намират партньори. А понякога точно други, които видимо са почти идеални, така и си остават стари моми и ергени, или успешно разделени с кофти половинки.

Даден кофти материал се котира по-добре от друг кофти материал, та зависи къде удари дефицитът Sweat Smile Но и тези с кофти материала обикновено ги прибират хора, които също не са топ материал - дали неопитни и наивни, или с някакви сериозни травми, някъде нещо е счупено и не е случайно, че залитат по такъв типаж. Така че нещата са си много логични, стига човек да разрови достатъчно.

# 107
  • Мнения: 7 521
А какво значи човек да е  кофти материал? Всеки носи и нещо хубаво и нещо недотам привлекателно за околните. За мен, винаги е било важно с човека срещу мен да можем да мелиме и да си изтърпяваме кривотиите. Защото идеални няма.
Затова може би се правят и компромиси, но само такива които не нарушават твоята ценностна система и адекватна преценка.
Има неща, които трябва да приемеш, но има и такива ( за всеки са различни), които не можеш да преглътнеш.

# 108
  • София
  • Мнения: 12 935
Никой не е само добър или само лош. Като казвам кофти материал, нямам предвид 100% от човека е кофти. Но ето пример: Някой, който е изключително стиснат, все гледа в паницата на другия и брои всяка стотинка . За мен това е кофти материал, и когато се оплаква, че не среща подходящи хора, на мен ми е ясно, че той самият не е подходящ за много хора. Може да има други хубави качества, но това е доста обхватно нещо, което много хора не биха търпели.

И да, перфектни хора няма, напасваме си кривините. Просто някои кривини търпят напасване, други по-трудно и с по-малко хора. От тук и думата "подходящия". Но за да срещнеш подходящия трябват две неща - възможност и реалистична преценка.

# 109
  • Мнения: 2 217
За мен кофти материал веднага е емоционално недостъпен мъж, който никога не можеш да разбереш иска ли те, не те ли иска, няма споделяне, няма разбиране.

Също така мъж, който отказва да говори като има проблем във връзката - веднага се вижда, че тая връзка е обречена.

Мъж, който ти няма доверие и има болезнена ревност.

Мъж, който се смята за повече от жената и я унижава.

Мамино детенце, дето мама му е на първо място.

Примери бол.

Важното е , човек да не жертва собственото си щастие в името на някого.

# 110
  • Мнения: 9 700
Това може да не е истинската причина. Когато отхвърляш нечие предложение, понякога измисляш някаква тъпотия, за да няма обидени.
Какво да му каже?! - имам проблеми с простатата и точно сега не съм подходящ за започване на връзка....
В случая не е виновна простатата. Grinning Просто си е такъв мъж. Все нещо в жената не е достойно за него. На 65г никога не е бил женен и е имал само краткотрайни връзки. И все мрънка, че иска жена(на баща ми и другите им приятели / все едно са някакви сводници Grinning ), ама не знае какво точно иска и какво ще даде на тази жена.
Иначе като цяло не е лош човек. Дори го квалифицирам като добряк. Но той не си намери половинка, дори четвъртинка. Явно има много грешни очаквания от човека до него, не знам...

Примерите преди мен са показателни - за един ревност може да са най-големия показател за любов, за друг да е ужас. Един може да гледа на стиснатостта като пестеливост, другия като ограничение...

# 111
  • Мнения: 6 244

А около мен пък точно тези с ранните напасвания, в момента са напаснати със съвсем други партньори или много им се иска да е така. Нищо не е останало от младежките напасвания. Тогава изборът им се е спрял на този, който танцува най-добре в дискотеката или разказва най-забавните вицове и другите са луди по него.
Около мен обаче е точно обратното и тези които се хванахме с някоя/ някой в интервала от 22-30 си караме заедно, а тези дето останаха след 30-35 да не казвам кво представят, жените или чакат още принца, или грам не им се занимава, мъжете или всички жени са к***ви, меркантилни или го раздават бохеми, или и на тях не им се занимава. Единични случаи са някой да се хване след 35 във връзка с евентуално брак или поне дете. Така че тия зрели избори не знам къде ги гледате, ама както има една приказка, не се ли ожениш до 25 ( хайде 30 от мен да мине), после все ти е рано.

# 112
  • Мнения: 12 887
Моите наблюдения са - не непременно да се ожениш до 25-30, но поне да си започнал сериозната връзка до тези години. "Днешната младеж" нали все неготови, все да не ги пресират... де да знам, по-отдавнашната младеж бяхме сякаш по-решителни. Но около мен това наблюдавам - супер дълго забавяне на окончателното обвързване (брак), но поне ако е почнало по-отрано, си се получават много добре нещата.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 935
Някои "невзети" до 30 просто не са стока. Други пък са били "взети" и вече са "невзети" и не са в безгрижните обстоятества на тези под 30. Така че сравнението между 30+ и 30- не зависи само от добрата преценка, влияят много други фактори и променят крайния резултат. Около мен, много от тези, които се взеха на по 30- вече са разделени, и то обикновено след неприятни събития. Но пък има и такива, които още чакат принца/принцесата на 30+, без да се замислят много, дали те самите отговарят на този профил. Те обаче са го чакали и на 30- Wink

# 114
  • Мнения: 548
То пък защото много “взети” са стока. Няма универсални правила и години кога ще срещнеш точния партньор. Много са с неправилен цял живот, заради удобства и навик.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 935
Със сигурност не са стока, и затова често се оказват сами в даден момент.

# 116
  • Мнения: 548
Или може би са били с неподходящи партньори, защото малко хора познават себе си на 20 и определено човек се променя с годините.
Мисълта ми е, че е субективно кой защо е сам и не е голяма драма да си без партньор.

# 117
  • София
  • Мнения: 12 935
Да, има и такива, които са били с неподходящи партньори. Някои не са били много читави, но са израстнали, взели са си поуките, узрели са. Да обобщя, варианти има всякакви, както и много фактори влияят. Определено не е чак такава драма да си без партньор - много по-лошо е да си с кофти партньор. Но и това понякога се учи с времето и горчивия опит. Разбира се, когато си сам, защото ти си кофти партньор, вече нещата са на съвсем други ниво. Но на някои и това не им пречи.

# 118
  • София
  • Мнения: 38 861
Пък и много знаем ние кой кога е сам и кога е с партньор. Не всеки бие тъпана и поства снимки в медиите.

# 119
  • Мнения: 299
С такова черногледство може и да няма. По-добре с няколко животинки , но без някой кръшкач, който те ползва като изтривалка . Звучиш като моя приятелка, която все не може да си намери мъж, защото има нереални изисквания ( предимно за професията му).  Нека гледаме по-позитивно на нещата.
Аз, лично, нямам проблем. Имам към 20 г връзка с мъж, който харесвам, обичам и уважавам. Но не съм сляпа и виждам как много близки хора не успяват да си намерят подходяща половинка.

Като преминеш една определена възраст е много трудно да срещнеш някой без "багаж" и "патологии" та вярно за това толкова жени предпочитат котките.
Ако обаче всеки малък недостък те дразни и не си склонен на никакъв дори минимален компромис няма защо да се чудиш, че си сам.
Е тогава защо тук потребителките щедро обещават, че авторката (и други) ще си намерят половинки, защото всеки си имал половинка? М?
Аз казвам, че това са абослютни глупости и много хора никога не срещат подходящи партньори.

Кое е “глупост”?  Да имаш себеуважение и да не стоиш с мъж, който не те третира добре?  
И кой на кого е обещавал нещо тук?
На 18г и имаш голям избор и няма нужда да се притесняваш че ако изриташ един,  няма да си намериш  друг. Въпросът е да търсиш активно и да не се отказваш( това за по-късна възраст предимно). Много ясно че като си млада ще правиш грешки. Но умните хора гледат да се учат от грешките-и своите, и на другите. Много ясно че всеки иска да бъде с човек, който го прави щастлив. Хайде по ТЕМАТА.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 22:02 от Aminka

Общи условия

Активация на акаунт