Майски бебета 2024г. - Тема 7

  • 18 447
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 794
VaniaK,радвам се,че бебето ти е добре.Това да се чува от всички мами Blush Аз също имам подобна болка.отляво над дупето.Незнам какво е.И аз все забравям да питам.При мен се появява изведнъж остра и кратка болка,по скоро като схващане.Като изляза на разходка ме пронизва или като направя рязко движение.Отдавам го на обездвижването или на това,че корема все повече започва да тежи.Карам  моя мъж малко да ме разстрива там,но без да прекалява.А не смея да се мажа с нищо.

# 676
  • Мнения: 997
Мисля, че за тази болка помага figure 4 разтягане. Може да видиш и други разтягания за sciatica pain.
Iffsy, много неприятно. Предната бременност така и не можах да излекувам една бактерия или да вдигна лактобацилите. Накрая няколко месеца след раждането се оправи от само себе си.

# 677
  • Мнения: 3 914
Да, точно над дупето е. И мен ме е страх да се мажа с нещо и така ме е яд, че забравих да питам. Аз не мога да кажа, че съм обездвижена напълно. Ходя от време на време в офиса, като съм хоум съм на дивана и може би и тогава натискам тази част повече.

Mad_hatter, със скъсена шийка съм (днес беше добре) и плацентата още не се е вдигнала и ме е страх да правя, каквито и да е било движения. Просто съм намалила движенията на минимум, за да се натоварвам възможно най-малко. Иначе и аз мисля, че с упражнения ще се оправи, ама не трябва да се натоварвам. Тъпа работа 😞

# 678
  • Мнения: 2 900
Нерв ако е се усеща като опъване, освен болката. Буквално по цялото му продължение. Аз съм с дискова херния и съм имала възпален нерв веднъж в живота, за съжаление не се оправя с мазила. Бях на инжекции, лежах и в болница. Но не може да сбъркате нерв според мен.

Все пак ако е продължителна болка или зачестява, препоръчвам невролог.

# 679
  • Мнения: 3 914
Нерв ако е се усеща като опъване, освен болката. Буквално по цялото му продължение. Аз съм с дискова херния и съм имала възпален нерв веднъж в живота, за съжаление не се оправя с мазила. Бях на инжекции, лежах и в болница. Но не може да сбъркате нерв според мен.

Все пак ако е продължителна болка или зачестява, препоръчвам невролог.

Не съм сигурна, че е нерв. Не съм сигурна, че съм усещала тази болка преди. Не знам май и точно какво е болка от нерв. Като остра на едно място я усещам при движение, най-често при ходене и сякаш като я усетя и стопирам движението, за да намаля крачката. Не мога да го обясня, но не е някаква продължителна по целия крак. Май ще трябва да посетя невролог, да.

# 680
  • Мнения: 846
Като разтегнат мускул ми звучи по-скоро. Случвало ми се е при по-рязко движение, особено ако не ми е добре загрята мускулатурата. Два-три дни се препоръчва да не се натоварва конкретния мускул до колкото е възможно и след това постепенно да се раздвижва.

# 681
  • Мнения: 684
При разширяване на таза се случва да се докосват/прищипват в по-лошия случай/ нервчета- физиотерапевт ми го обясни. На мен това ми тръгна след второто дете. Свалих малко килограми и започнах упражнения и специални масажи както и нагревки с една лампа на Цептер. Бяха изчезнали болките над 3г., но скоро пак се явиха. Сега от седене и лежане по гръб се обостря, а като се се раздвижа отминава. Мазило имаше едно, което малко облекчаваше и даже мисля беше с натурални съставки, не мога да се сетя името, но ще го потърся.

# 682
  • Мнения: 3 914
И аз мисля, че може да е от разширяване на таза, защото ми се появиха тези болки преди месец, но сега са по-постоянни. А и в последните месеци рязко намалих движенията. Само най-необходимото гледам да върша. Исках да съм по-активна през бременността, но няма как. И походката ми заради тези болки прилича на кито-пингвин 😃 А, пък не съм качила толкова. Просто тази болка ме кара да се движа като мечка 😃

# 683
  • Мнения: 684
VaniaKPerskindol е нещото. Аз съм ползвала жълтия гел. Виждам, че го има и на спрей.

# 684
  • Мнения: 3 914
Благодаря, ще го потърся ❤

# 685
  • Мнения: 794
Аз мажа моя мъж с това мазило,но при него няма ефект.Неговото е прещипан нерв.Казва,че много охлажда

# 686
  • Мнения: 684
Аз мажа моя мъж с това мазило,но при него няма ефект.Неговото е прещипан нерв.Казва,че много охлажда
Е то с тия неща е така- при едни действат, при други не. Мен пък нито едно от тези с лекарствена съставка не са ми помагали. Пила съм и едни прахчета Афламил и нищо. Но аз съм фен на физиотерапии и масажи и мисля, че в комбинация с движение и точните упражнения са най-ефективното решение.

# 687
  • Мнения: 10
Момичетата от Пловдив, къде има ЛКК, които издават болнични в момента и какви са им условията? Трябва ли предварително да се запазва час?

# 688
  • София
  • Мнения: 881
До който питаше за очен лекар - и аз препоръчвам Ели Бачева. Открих я предната бременност, ходих в началото и в края. Тя каза че очите са ми супер и мога да раждам нормално, Сега пак ще я посетя. И аз съм с астигматизъм и късогледство. Също така ми каза, че диоптъра варира по време на бременност и да не бързам да си правя нови очила ако не виждам добре, защото обикновено се оправя в месеците след раждането. Това го давам просто като информация за всички.
Не помня дяли трябваше да се разширяват зениците обаче за прегледа. Май да, ама капа само веднъж, а не три пъти през 15 минути както е стандартно.

Не съм решила още къде точно ще раждам, ако трябва да съм честна никъде не ми се струва ок. Laughing Във Вита раждах предния път и съм доволна, мислех пак да съм там, ама без избор на екип тоя път, което пък не ми е ок като че ли. А не се следя сега там, че да има значение при кой лекар съм. За сегашната ми АГ съм със смесени чувства, като цяло съм ок за нея, ама не ми харесва нещо много болницата - МБАЛ Св. София е (на Мазнейкова). За другаде не искам и да чуя, или няма да ми е по джоба, или ще имам кофти отзиви. Та имам време да го мисля.

# 689
  • Мнения: 7 242
Мале забравила съм колко е малко едно голямо бебе😁(примерно53см с боди 56 ) хаха дойдоха ми дрешките от Косара уж 56 а са толкова малки 😁🌸🌸🌸

Общи условия

Активация на акаунт