Майски бебета 2024г. - Тема 7

  • 18 908
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 397
Аз си мисля, че двамата с таткото ще се справим с едно бебе Grinning Той има един месец бащинство, работи някои дни и хоум офис, надявам се ще се организираме добре. Така или иначе нямаме избор, роднините са далеч.

# 91
  • София
  • Мнения: 896
Аз мисля да дам на родителите ни да присъстват на изписването, ако искат. Няма да ги каня у нас обаче. И първия път не ги каних, само брат ми се качи и свекито понеже е от друг град и беше спала предния ден у нас - да си вземе багажа.

Нищо против нямам помощта на бабите, но като таткото си е вкъщи по бащинство, не виждам смисъл в началото. След първите две седмици - защо не?
На питката вече ще дойдат роднините от женски пол и оттам нататък полека лека и другите от родата могат да идват, но винаги на малки групи и най-добре, ако носят нещо за ядене или пуснат пералнята/сушилнята и т.н.

# 92
  • Мнения: 340
И аз съм много против това цялата рода да се изсипе на изписването, може би най-много родителите ни. И като цяло ми е странно как някои хора си правят планове без да се поинтересуват какво иска майката или от какво има нужда, страшно нетактично е. Иначе може би бих се възползвала от помощта на майка ми, поне в началото, все пак е отгледала 3 деца, но си знам, че не бих издържала много дълго. 😁
 
Свекървата и тя постоянно подмята, как й се иска да се преместят в София, за да ни помагат. Което по принцип е хубаво, но тя е от хората, които не те оставят нищо да свършиш сам, а това има обратния ефект понякога и мен лично ме напряга.

# 93
  • София
  • Мнения: 385
В общи линнии, няма нищо по-неприятно от непоисканата помощ.

Баща ми живее в друг град и съм сигурна, че си прави план след изписването да си остане в нас. Чудя се кога и как да му кажа, че не искам така да стане, той е от обидчивите...

# 94
  • Мнения: 2 921
Нашите ще ги приема, не е лошо да има помощ, ама за 2-3 дни. Те и не издържат да седят на чуждо място и без това.

При свекърите обаче тегля чертата. Наложи ни се есента да поседят в нас, заради ходения по болници - е аз самата не се чувствам вкъщи така. Постоянно някой ми е в пространството. Аз не стига че съм си "саможива", както ме нарича баба ми, ами и с новородено бебе си представям как се съобразявам с някого 😂

И моят мъж е хоум офис 100%, та след бащинството ще помага. Той е по-добрият с децата от двамата и без това.

# 95
  • Мнения: 483
Не съм мислила за изписването, но евентуално ще поканим баби и дядовци и това е. В началото няма да идва никоя баба да ни се бута, колкото и да им се иска. Както една от вас вече каза - това време сближава родителите, стиковат се, организират се. Аз и без това не обичам вмешателство, та няма да търпя дълго помощ. Няма да я откажа в по-големите месеци, но в първия - твърдо не.

# 96
  • Мнения: 997
На изписването ще сме като предния път, сестрите ми с децата, родители, братът на мъжа ми. Сигурно ще поканя и сестрите ми вкъщи, предният път ми беше много приятно да си поговорим след излизането от болницата:), но организиране на маса след изписване определено не смятам да правя, само това ми трябва 😅
Никой обаче не искам да ми помага, нямам нужда от нищо друго освен от таткото и да се развявам по бельо, докато свикваме със всичко.

# 97
  • София
  • Мнения: 414
Излязоха резултатите и за съжаление не са добри. На 0 мин. 4.9 на 60 мин. 13.19 и на 120 мин. 9.65
При все, че нямах индикации за гестационен диабет, ето на. Ще ги пратя на АГ- то. Но се сдухах много. Ясно е, че минавам на стриктен режим. Сигурно и нещо ще ми изпише да пия.

# 98
  • Мнения: 294
Muffin...,
Потърси добър ендокринолог, на този етап мисля, че нищо няма да ти изпишат  Ако няма добър контрол с диетата, чак тогава ще ти изпишат. Трябва да се храниш по Зоната, има много хубав сайт с разнообразни рецепти - kakvodaqm.
Не се сдухвай, аз съм така от 12 г.с., но е по-добре, че си го хванала.
Ето, че не е достатъчно просто глюкозата ти на гладно да е в норма. Радвай  се, че е имало кой да ти обърне внимание, или просто си на място, където това изследване е задължително за бременни.

# 99
  • Мнения: 636
Тъкмо за теб си мислех и това как са резултатите. Не се сдухвай, ще се справиш. Както каза Мари посети добър ендокринолог, за да получиш най-добри насоки.

На нас ни се обадиха от Вис Виталис и ходихме да си вземем кошницата за кола. Дойде ми и книгата за кърмене и я започнах. Първити 50-60 страници са ми интересни и приятни за четене, дано докрая е така.

За изписването със сигурност няма да сме много хора, най-много родителите ни, че и двамата сме с по един и може би сестра ми и брат му.

# 100
  • Мнения: 97
Мамите от Пловдив , можете ли дс препоръчате магазини за всичко колички,ванички шишета и такива неща.Набелязала съм вис виталис и рая тойс само

# 101
  • Мнения: 2 921
Muffin...,
Потърси добър ендокринолог, на този етап мисля, че нищо няма да ти изпишат  Ако няма добър контрол с диетата, чак тогава ще ти изпишат. Трябва да се храниш по Зоната, има много хубав сайт с разнообразни рецепти - kakvodaqm.
Не се сдухвай, аз съм така от 12 г.с., но е по-добре, че си го хванала.
Ето, че не е достатъчно просто глюкозата ти на гладно да е в норма. Радвай  се, че е имало кой да ти обърне внимание, или просто си на място, където това изследване е задължително за бременни.

Потвърждавам за Зоната, аз с нея си оправих ИР и продължавам да се храня според основните правила, макар и не напълно по режим.

# 102
  • Мнения: 97
Всички ли ви караха да правите това обременяване?Моят аг изобщо нищо не ми каза (може би защото кръвна захар ми е 4и нещо и съм с ниско кръвно)Дори през ден все ми е ниско и хапвам сладичко да го вдигна. Не знам какви са предпоставките ,за да се прави.

# 103
  • Мнения: 1 789
Аз попитах на прегледа тази седмица, според моя АГ се прави ако бебето върви напред (каза ми около две седмици), количеството околоплодни води е по-голямо (ако правилно разбрах), ако на кръвните глюкозата е близо до горната граница, фамилна обремененост.. Аз няма да правя. Като ми описа какво представлява, не ми се виси 3 часа в лабораторията в тези грипове. Разбира се ако имах някакви показатели от описаните не бих пропуснала.

# 104
  • Мнения: 2 921
Всички ли ви караха да правите това обременяване?Моят аг изобщо нищо не ми каза (може би защото кръвна захар ми е 4и нещо и съм с ниско кръвно)Дори през ден все ми е ниско и хапвам сладичко да го вдигна. Не знам какви са предпоставките ,за да се прави.

Кръвното пък няма изобщо нищо общо. Моето е 90/60 цял живот. Както и кръвна захар ми е 4 и нещо, но да, прави се ако имаш някакви предпоставки. Не е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт