Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!
След съгласуване и одобрение от администратор, се обръщам към вас с молба за съдействие!

Казвам се Николай Димитров и съм доцент по психология в СУ "Св. Климент Охридски". В момента работя по проучване на стереотипите за взаимоотношенията между мъжете и жените (изобщо) и даването на съгласие при предложение от партньора (конкретно) за секс. За тази цел ви моля да попълните анкета в линка по-долу, резултатите от която ще бъдат използвани за цялостен анализ на темата и публикувани в научен труд, където, разбира се, ще спомена и важната помощ, която ще получа и през BG-MAMMA. По-късно ще ги резюмирам и ще ги публикувам и тук.

Попълването отнема между 3 и 5 минути, като вие не споделяте лични идентифициращи ви данни, което гарантира безусловно вашата анонимност и предотвратява всякаква злоупотреба със споделената информация! Най-добре е да попълвате версията за десктоп, ако го направите през мобилно устройство, имайте предвид, че текстът на някои въпроси може да изисква и допълнителен скрол настрани.

Този линк ще ви пренасочи към анкетата: https://forms.gle/CEu2nFPpMfgA8vZs5

Предварително благодаря за ценното ви съдействие!
Н. Димитров

# 1
  • София
  • Мнения: 35 107
Попълних.
Ще се радвам на дискусия на база отговорите, темата е интересна към днешна дата.

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 16:27 от Ms.Gorgeous

# 2
  • София
  • Мнения: 480
Успех!

Много интересна тема!

# 3
  • Мнения: 13
Здравейте! Какво се има предвид под “придобивано образование”?

# 4
  • Мнения: 13
Здравейте! Какво се има предвид под “придобивано образование”?

Здравейте,
това е образованието, което в момента придобивате (ако сте студент - придобивате висше образование, макар и формално да нямате все още документ/диплома, че е завършено, ако сте ученик в средно училище или професионална гимназия - придобивате средно образование, макар и още де юре да нямате такова). Гледната точка е, че за целите на това изследване няма значение дали сте в 1, 2 курс, пред дипломиране, в бакалавърска или магистърска степен, или вече сте завършили висше образование, например. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 13
Ясно. Благодаря за обяснението!

# 6
  • Мнения: 102
Ники, какви взамотношения с жени проучваш като половината мъжленца са онлайн в Мета-вселената? Те освен възглавницата в тях истинска жена не са целували или виждали на живо.

По-интересно ще бъде едно такова проучване тъй като в момента това е масова епидемия не само в България ами навсякъде.

# 7
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Попълних. Ще чакаме резултатите. До кога ще продължи анкетата?

# 8
  • Мнения: 13
Попълних. Ще чакаме резултатите. До кога ще продължи анкетата?

Здравейте,
не съм мислил конкретно. Разбира се, в някакъв момент трябва да спра да събирам, и да започна да анализирам данните, но предпочитам да имам колкото се може повече респонденти, за да са по-стабилни резултатите (разбира се, няма как да са представителни, защото извадката е "според отзовалите се", но колкото повече попълвания има, толкова по-достоверни биха били данните). Но мисля, че най-малко месец би било разумно Simple Smile

# 9
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Мисля, че щом е за научна цел (образователна) е нужно да се посочи начален и краен период на изследването, а не да се наглася според резултатите. Такова проучване не претендира за представителна извадка, защото няма как да е такава.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 107
Как да няма?
Тук сме достатъчно различни, но все пак жени.
Според резултатите ще е, защото може да откликнем 5, във времето 500.
Месец е разумен срок.

# 11
  • Мнения: 13
Мисля, че щом е за научна цел (образователна) е нужно да се посочи начален и краен период на изследването, а не да се наглася според резултатите. Такова проучване не претендира за представителна извадка, защото няма как да е такава.

Здравейте!
Разбира се, че няма да "нагласям според резултатите", но темата е специфична и интересът към попълване, съвсем очаквано, не е толкова висок, колкото по други теми. А не бих си позволил крайни спекулации с данни от незначителен брой респонденти. А че няма да е представителна извадката - както казах и по-горе в друг отговор - няма да е, разбира се, няма и как да бъде... Simple Smile

# 12
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Как да няма?
Тук сме достатъчно различни, но все пак жени.
Според резултатите ще е, защото може да откликнем 5, във времето 500.
Месец е разумен срок.

Има си изисквания кое е представителна извадка и кое не е. Ако се пише дипломна работа, дисертация или друг подобрн труд се посочва задължително период на изследването.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 107
Само че, Г- н Доцента прави проучване/ анкета, а не дипломна работа.

# 14
  • Мнения: 659
Каква е хипотезата?
Ще споделите ли резултатите?
Merci

Общи условия

Активация на акаунт