Следобеден сън при дете на 1 г. и 5 месеца

  • 630
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте. Бих искала съвет. Имам дете на 1г и 5 месеца, все още спи по два пъти на ден!
Режимът ние горе долу следният: става към 7 7 без нещо, след което ляга към 10 до 11(първа дрямка), след това от 15 до 16-16:15 (втора дрямка) и от бебе ляга в 21:00ч., почва си да киселее като наближи този час!
Не сме ли големи вече да сме на една дрямка но иначе не може да издържи... Как да направя една дрямка?

# 1
  • Мнения: 583
Защо трябва да направите една дрямка, щом заспива и си ляга сравнително рано вечер, значи има нужда от тези дремки. Моята дъщеря на времето до около 3 годишна възраст имаше 2 дремки. Вечер беснееше без да киселее до към 23 часа. След като навърши 3 години рязко отказа и двете дремки, но започна да си ляга към 20-20:30 часа. Бабите се опитаха да ме поучават как може малко дете да не спи след обяд, оказа се, че може. Не мога да си представя как ще карам на сила дете да спи в часове, които аз смятам за правилни и да не спи, когато на него му се спи Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 747
Хахх,оставете детето да спи щом му се спи. Моя е на 1,5 г също и мина на 1 дрямка в началото на 1,4г донякъде ,защото спрях да го слягам на втората дрямка,но аз спрях само ,защото му идваше късно и после стояме до 12 вечерта. Втората му идваше 17:30/18:30 ч  и после стоим до късно за това спрях да го слагам за втората дрямка ,беше я изместил много късно просто ,тя идваше по скоро за нощен сън  и така лека полека минахме на 1 . Оставете вашето дете само да си измести дремките когато е готово.  Първата трябва да му стане към 12:30/13 ч а той нсе още си заспива към 10 значи му е рано . Той сам ще си мине на 1 дрямка не е нужно да правите нищо ! Ако го насилите да спи по веднъж а той иска 2 пъти най много да си докарате кисело дете

# 3
  • Мнения: 5 275
Освен да държите детето без сутрешна дрямка и са го слагате около 13 часа да спи, друг вариант да го промените не виждам.

Последна редакция: чт, 08 фев 2024, 21:34 от brumm

# 4
  • Мнения: 2 747
Според мен ако няма да тръгва на ясла скоро за да бързате,оставете го да си мине на една дрямка сам !

# 5
  • Мнения: 534
И аз не виждам проблем ако детето си спи. Радвайте се, че спи. Моите и двете са от неспящите. Големият до година и половина спеше две дремки но бяха по 30мин. Отказа следобедния сън на 3г. Сега е на 11г ляга в 12 и става в 7:30ч. (Сега е втора смяна, преди ставаше в 6) Аз не мога така, трябват ми поне 8ч. сън, но той от малък спи малко, дори като новороден не спеше много. Малкият спеше по цял ден буквално до 4м. После много бързо намали дремките и на 10м вече спеше само по веднъж на ден дрямката траеше между1:30-3ч. Постепенно намали и продължителността. Сега е на 2г почти и спи 40мин до 2часа. В повечето случаи около час. Рядко прави дрямка 2 часа( ако е станал рано). Вечер заспива след 23ч, а сутрин напоследък става към 8-8:30. Ставането си го измести по-рано, но заспиването вечер много рядко е преди 23ч. Дори да го сложа в 20ч.  Много бих се радвала да спи повече, но не.

Общи условия

Активация на акаунт