Работа, CV-та, HR-и, съвети - 91

  • 31 659
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 291
Linkedin Learning предлага множество курсове на различна бизнес и технологична тематика, част от тях са безплатни. Обучението се води на английски, френски, немски, испански и португалски.

https://www.linkedin.com/learning/
https://opportunity.linkedin.com/skills-for-in-demand-jobs
Имах предвид, че за намиране на позиции не ми вършеше никаква работа. Иначе подобни курсове има и в гугъл.

# 661
  • Melmak
  • Мнения: 3 506
Linked in основно и нетуъркинг с познати. Винаги се намира кой да пусне referral.

# 662
  • Мнения: 7 819
80% от контактите ми в линкедин са непознати, от далечни държави
дават връзки към неизползвани в бг техники и практики, т.е разширяват хоризонта

обявите за бг са филтрирани и конкретни,
няма глупости като 'мотивиращо възнаграждение',  'работа в млад колектив', '20 дни отпуска'

# 663
  • Мнения: 740
Имах предвид, че за намиране на позиции не ми вършеше никаква работа. Иначе подобни курсове има и в гугъл.

Зависи от сектора, в който търсиш. Някои дори приоритизират тази платформа пред останалите.

# 664
  • Мнения: 2 291
Да, така е, но аз нямам сектор. Нямам конкретна професия за съжаление. Най-много за админ. асистент да намеря нещо или за преводачи.

# 665
  • Мнения: 740
Е, в такъв случай jobs.bg изглежда най-добрият избор. 🙂 Като преводач ми се струва, че ще е много трудно със все по-добрите софтуери в днешно време.

# 666
  • Мнения: 2 291
Да, то е и изключително нископлатено, а никак не е лесно. Но така е като някога съм избрала глупава специалност без особено практическо приложение. Не бих учила тепърва нов бакалавър или магистър.

# 667
  • Melmak
  • Мнения: 3 506
А какво сте работила преди? Много хора не работят по специалността си.

# 668
  • Мнения: 2 291
А какво сте работила преди? Много хора не работят по специалността си.
Преводи на свободна практика, застраховане, PR.

# 669
  • Мнения: 1 360
Ако под аусорсинг имате предвид кол-център, не мисля, че читав филилог, който има отношение към езика и елементарно уважение към специалността си, би останал там за дълго. Та там превеждат с Deepl, моля ви се.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 10:47 от Мисифу

# 670
  • София
  • Мнения: 855
Soft rain,  можеш ли да дефинираш идеалната работа, ама така, както ти я усещаш?
Може пък да успеем да ти дадем някакви идеи Simple Smile

# 671
  • Мнения: 2 291
Това е много хубав въпрос, на който не мога да отговоря. Тоест знам какво не искам (аутсорски) и стоя зад това, което съм писала преди. Вълнуват ме езиците и в частност английският, но не искам да преподавам по език. Най-добре работя сама с поставени крайни срокове.   

# 672
  • София
  • Мнения: 855
Soft rain,
Не зная дали ще работи при теб, но ти предлагам следното: на един лист си напиши силните страни, слабите страни, какво искаш и какво твърдо не искаш. Сложи и на едно място неща от типа - не искам, но съм склонна на компромис.

След това поогледай някакви обяви, и виж къде какво се търси. Така ще можеш да напаснеш искано, възможно с конкретни обяви и да мислиш. Вече на втора фаза е да видиш дали това, което си подала като очаквания изобщо го има на пазара.

Като го видиш така написано, според мен, постепено картинката ще започне да се изяснява.  Сама ще разбереш дали си готова на компромис или не искаш да правиш компромис. Дали се налага прекавалификация и ако да - каква и т.н.

В момента, в който си отговориш на горното, ще е много лесно, защото ще можеш да се фокусираш да търсиш нещо конкретно, а не така общо както е сега. Желая ти успех!

# 673
  • Мнения: 1 360
Една приятелка с немски работи като виртуален асистент. По едно време често се търсеха такива. Но отдавна не съм срещала такива обяви. Тя още тогава се хвана с една фирма и си работи от тях, а постепенно набра и нови клиенти. Успява да си гледа трите деца по този начин като работи от вкъщи.
С английски, при това само с език, според мен трудно ще се намери работа различна от офис-асистент, кол-център, секретар. Все работа, която изисква комуникация с клиенти или най-малкото кореспонденция.

# 674
  • София
  • Мнения: 855
Soft rain, сега виждам, че не си посочила имаш или нямаш амбиции за кариеро израстване. Защото това също е много важно.

Общи условия

Активация на акаунт