Обсъждане на имотни обяви - 34

  • 40 967
  • 760
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 946
Може би за които са на зелено, се продават от строителя. Затова процентът изглежда нисък. Но за по-стари имоти, мисля че наближава 80 този процент?

# 421
  • Мнения: 1 069
Румка, сега погледнах имот.бг. И колко си права за 80-те процента. Толкова малко частни обяви. Ами не е луд, който яде зелника, ами който му го дава. Скоро ще отдавам под наем и ще споделя лични впечатления колко ЧЛ  са се обадили и колко брокери.

# 422
  • София
  • Мнения: 4 094
Вчера ми попадна една обява, в която се казваше, че агенцията има ексклузивен договор с продавача, съответно купувачът не дължи комисионна, а само 500лв хонорар за обработката на документите и воденето на сделката. Имотът беше за към 400к евро, та ми се стори доста интересно.

# 423
  • Мнения: 1 069
Е, как само 500 лв. Може и да греша, но екслузивен договор е този при който сключваш договор само с една агенция при определени условия и с определен срок. И нямаш право да излизаш от тази рамка. Естествено, че комисионната ще им е 3-3,6%.

# 424
  • София
  • Мнения: 4 094
Неее, продавачът беше с ексклузивен договор с агенция. И тя от него си взима каквото са се договорили, но от купувачът плаща само 500лв, а не 3% комисион.

# 425
  • София
  • Мнения: 361
Тези са някаква "бяла лястовица" Grinning
Заслужават да им направиш реклама и ние да ги видим Blush

# 426
  • София
  • Мнения: 1 499
Скандални са! Сделка за 400 000 евро и взимат от купувача 500 лева- какви документи, какви глупости! Толкова е абсурдно, че чак е смешно.
Този бранш целият е за изриване и сигурно ще се случи някой ден, но в момента такава бездънна лакомия наблюдаваме, че на мен ми се отщява да гледам имоти заради брокерите.

# 427
  • София
  • Мнения: 4 094
Не ги помня кои са, не пазя обявата.

Всеки труд се заплаща. Работата по една сделка е доста, колкото и да ви се струва, че е никаква.

# 428
  • Мнения: 1 069
Работата по една сделка е доста, хм ?И се заплаща 400 х. евро по 3,6 процента  само от едната страна, да бе. Вярваме ти. Щом сама се справих, както бях писала съм напълно наясно.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 12:08 от kriakla

# 429
  • Мнения: 9 946
Има всякакви частни случаи. Някои сделки са много заплетени. В някои случаи, адвокатът/ посредникът се явява медиатор, за да улесни нещата. В други случаи само се пречка там някъде си Simple Smile

# 430
  • Мнения: 1 069
Е,  Румка логично е. То в коя ли трудова дейност всичко е по мед и масло. Има ли сложност и специфичност на ситуация - тогава да - нужен е посредник. Та дали брокер или адвокат всеки си взема решение сам.А брокер е необходим най-вече при имот, който очеизвадно ще се продава дълго, поради ред съпровождащи го негативни аспекти/брокерите са се шлифовали да хвалят до небесата всеки имот даже очеизвадно да не е търсения от теб.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 16:31 от kriakla

# 431
  • Мнения: 192
Неее, продавачът беше с ексклузивен договор с агенция. И тя от него си взима каквото са се договорили, но от купувачът плаща само 500лв, а не 3% комисион.

А обявата добра ли е?
Може да искат да продадат имота на всяка цена и да е нещо над пазарни цени и тн

# 432
  • Мнения: 6 555
Румка, сега погледнах имот.бг. И колко си права за 80-те процента. Толкова малко частни обяви. Ами не е луд, който яде зелника, ами който му го дава. Скоро ще отдавам под наем и ще споделя лични впечатления колко ЧЛ  са се обадили и колко брокери.
Ако имаш друга сим карта, ползвай я за обявата, че като те налазят и вкарат в базите си данни, може и след години да ти звънят още.

# 433
  • Мнения: 1 069
О, този филм съм го гледала. Цели четири години след обявата продължаваха да ми звънят, докато не им казах, че съм продала имота и да си го изтрият от база данни. Иначе периодично - имота свободен ли е? Да бе - освободи се вчера и точно чаках да ми се обадите.

# 434
  • Мнения: 140
Вчера ми попадна една обява, в която се казваше, че агенцията има ексклузивен договор с продавача, съответно купувачът не дължи комисионна, а само 500лв хонорар за обработката на документите и воденето на сделката. Имотът беше за към 400к евро, та ми се стори доста интересно.

От джоба на купувача излиза ЦЯЛАТА сума по сделката. Въпросната комисиона, дето брокерите я взимат от продавача, пак купувачът я плаща. Наскоро имаше обявена къща за продаване от собственик, цена 195К. Налазил го някакъв брокер и му предложил да я продаде за 235К, а той да му даде 20К комисиона. Та каква ми е файдата да платя 230К на брокерчето, даже да ми каже, че не му дължа никакви пари за услугата, вместо да платя 195К директно на собственика?

Отделно при изповядване на сделките редовно се нарушава законът. Много често купувачът плаща всички разноски по прахвърлянето, докато според чл. 186 от ЗЗД при договор за покупко/продажба на недвижим имот разноските по договора и другите разходи се заплащат от страните по равно.

Общи условия

Активация на акаунт