Осмокласници 2023/2024 - Тема 3

  • 22 170
  • 269
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 325
Здравейте!
При нас в 7-класната тема вече има майки на деца в 6 клас, който си сверяват часовника, а аз идвам малко така, като парашутист при вас, с конретен въпрос.
Прегледах първа стр ,но едва ли това се всички, който пишете и четете тук.
Поздравления за децата!
Обаче, обаче...бихте ли споделили резервен списък за наборчета двенки, които я ги огрее Туес и Джон Атанасов, я не.
Търся нещо хардуерно и софтуерно, като резерва, ако НВО се окаже тотал щета.
Моля, ако някой има желание и време, нека да сподели кои училища и профили са ви били резерва за деца с подобна насоченост , а ако има и деца учащи там , ще се радвам да споделили, от позицията на времето, дали сте доволни с избора си.

# 151
  • София
  • Мнения: 12 284
На приятелка дъщерята е в 55-то училище СХН, засега е много доволна от училището и учителите, но все още не учат специалните предмети. Предполагам са с интензивен английски. Там балът е по-нисък, но ако сте в района е опция предлогам. Дори да не влезете посочените училища, ако сте същият профил бихте могли при освобождаване на място да се преместят, а и да не са били същият профил би могло да стане.
Тази година на друга приятелка дъщерята успя доста след началото на първи срок да се премести в НЕГ примерно, от 73-то.

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 19:59 от Aila

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 4 546
Синът ми на първо класиране беше в СХН в 32 СУ. Но не го записахме там. Нямам идея какво е , но ни беше 6- то желание и имаше реална възможност да остане там.

# 153
  • Мнения: 128
55 су е ужасно слабо училище не го препоръчам изобщо. Синът ми е там в 11 клас, много е зле училището.

# 154
  • Мнения: 503
На приятелка дъщерята е в 55-то училище СХН, засега е много доволна от училището и учителите, но все още не учат специалните предмети. Предполагам са с интензивен английски. Там балът е по-нисък, но ако сте в района е опция предлогам. Дори да не влезете посочените училища, ако сте същият профил бихте могли при освобождаване на място да се преместят, а и да не са били същият профил би могло да стане.
Тази година на друга приятелка дъщерята успя доста след началото на първи срок да се премести в НЕГ примерно, от 73-то.

Имало е свободно място в НЕГ след началото на учебната година?

# 155
  • София
  • Мнения: 12 284
Даже мисля няколко пъти.

# 156
  • София
  • Мнения: 6 195
Да, едно момиче от 73 СУ отиде, но след седмица се върна и друго момиче от същия клас зае мястото вече трайно.

# 157
  • Мнения: 7 128
На сайта на Немската си се вижда, че са текли класирания доста дълго.
Фиоре, пожелавам ви да не се стига по ползването на варианти Б, В и каквито се сетите. Може ли е добре да следите как ще се развият олимпиадите и състезанията по предметите, които имате за цел. То хубаво има паралелки, но с какви учители ги подсигуряват ... 

# 158
  • Мнения: 8 325
Няколко познати с деца желаещи ТУЕС, спрягат като вариант и училището в Студентски град до Телеграфският.
Развивало се много добре.
Знам го като сграда но не и като име. До Joy Station се намира.
Видях го сега, ПГ по телекомуникации.

За НЕГ, наистина течаха много време класирания. Реално 73 то запълни всички места на 2ро класиране. После през септември, няколко пъти обявяваха по едно свободно място.

# 159
  • София
  • Мнения: 12 284
На съседка детето завършва тази година ПГ по телекомуникации и е доволна. Не бяха и малко момичетата конкретно  в нейният клас.

# 160
  • София
  • Мнения: 540

Тази година на друга приятелка дъщерята успя доста след началото на първи срок да се премести в НЕГ примерно, от 73-то.

73то и НЕГ имаха доста близък бал, конкретно за момичета. Даже някои деца предпочетоха 73то, въпреки че балът им стигаше за НЕГ, където имаше свободни места и след 2ро класиране.

# 161
  • Мнения: 757
В училището на наборката стипендиите са по 25 лв. за пълно 6 и по 21 лв.за успех от 5.50 до 5.99, но за вторите е докъдето стигне бюджета. Социалните стипендии също са по 21 лв.
Абсолютно същите бяха парите и преди 10-12 години, когато брат и беше ученик. И ако тогава можеше да бъдат някакъв стимул, днес са смешни тези суми - едно ходене на кино не покриват даже. Не, че който си учи го прави заради стипендията.

# 162
  • Мнения: 90
На приятелка дъщерята е в 55-то училище СХН, засега е много доволна от училището и учителите, но все още не учат специалните предмети. Предполагам са с интензивен английски. Там балът е по-нисък, но ако сте в района е опция предлогам. Дори да не влезете посочените училища, ако сте същият профил бихте могли при освобождаване на място да се преместят, а и да не са били същият профил би могло да стане.
Тази година на друга приятелка дъщерята успя доста след началото на първи срок да се премести в НЕГ примерно, от 73-то.

Имало е свободно място в НЕГ след началото на учебната година?
Винаги има интересни свободни места в началото на септември, още на 8ми-9ти ги бяха обявили тази година.Имаше и в Испанска, и в 31во и 32ро, в съвсем прилични училища. Последва едно местене между училища, между паралелки. На 25.09. отново имаше място в желано училище.
Ако някой е крайно недоволен от записването си, нека следи. Ще ги обявявят в сайта на МОН. Принципно трябва и да ги актуализират на страниците на училищата, но в нашето ми прави впечатление, че не се появи информация за свободни места, имаше ги само в портала на МОН.
За тези места се подават документи в училището и трябва да имате копие от дипломата на детето вероятно, за да направят класиране. Надпреварата е голяма, в класа на сина ми напуснаха две деца и дойдоха нови в рамките на 3-4 дни след 15-ти септември.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 4 546
Някой знае ли как в Школо да ми излиза статистика само от втория срок, има ли изобщо такъв вариант. Сега ми показва общ успех от самото начало на учебната година.
При нас за стипендиите още нищо не са обявили.

# 164
  • Мнения: 12
Няма такава опция. Винаги показва от самото начало на годината.

Общи условия

Активация на акаунт