Осмокласници 2023/2024 - Тема 3

  • 21 925
  • 269
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 630
И мен алкохолът ме притеснява при тези "домашни"събирания. Особено без възрастни наоколо. От баткото(10кл)съм чувала, че момичетата даже били по-...любопитни да пробват.
Уфффф...
Disappointed Relieved
И с възрастни наоколо пак се стига до изпълнения. В началото на тази учебна година синът ми беше на един рожден ден в квартала, майката и каката на рожденичката решили да донесат алкохол на децата, да се направят на готини - водка, розов джин и черен джак, при което две момиченца така се напиха, че едното оповръща пейзажа наоколо, а другото - директно в токсикологията на Пирогов. Моят беше в ролята на неутрален разказвач, носил торбички с повръщано до кофите за боклук и гледал момичетата да не се задушат до идването на линейката. И всичко това - пред блока и очите на любопитни съседи.

# 76
  • Мнения: 490
Майката е идиот, каката има шанс да поумнее.

# 77
  • Мнения: 1 630
Хубавото на тази ситуация за мен беше, че успях да обясня на сина си колко е важно в такъв момент да звъннат на възрастен, който знае как да реагира и ако трябва да се закара до спешното или до тях, например на мен. А не да ги е страх от скандал и да се чудят как да действат - ето сега, едното момиче го пренесли на пейка да си полегне и пътем му дръннали главата в стената на кафето.

# 78
  • Мнения: 490
Мислих, че са пили в апартамента на празнуващото дете. Още по - зле, майката е дебил.

# 79
  • София
  • Мнения: 4 032
Не, майката не е дебил. Най - вероятно е купила алкохола, за да е сигурна, че е чист. Един от големите проблеми по купоните са нещата, които могат да ти сипят в чашата без да видиш, без значение какво пиеш,  може и безалкохолно да е, или да е сипано в цялата бутилка нещо. А тези момичета вероятно вкъщи не искат и да помиришат алкохол, но децата вкъщи, в училище и навън се държат различно. И купоните в днешно време нямат ниииищо общо с пиенето и пушенето, когато ние сме били гимназисти.

# 80
  • Мнения: 490
Ако тия деца са на 14 години, какъв алкохол, различен от бира или вино?

# 81
  • Мнения: 128
Каква бира и вино? Никога не бих купила алкохол на деца поканени у нас.

# 82
  • Мнения: 4 269
То не било и легално да се предлага алкохол на непълнолетни.Тая майка в големи филми...Ако нещо се беше случило, не знам.

# 83
  • Мнения: 490
Каква бира и вино? Никога не бих купила алкохол на деца поканени у нас.

Ако толкова са държали да има, по - добре тези от високоградусовите.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 032
Не са ли по- големи, понеже се цитира поста с 10 клас? В 8 ми са още малки освен да пробват. И като не купи родителя, те ще си купят, нищо че е забранено да се продава на непълнолетни.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 319
EliG,
нека тогава да кажа, че наборката (8 клас) ми посочи къде в центъра на Пловдив продават алкохол и на малолетни ("тука на всички продават ... всичко").... а и бях писала по-горе за нейната реплика за по-весело на ледената пързалка, да пийнем преди това.

Понеже аз започнах това с алкохола ... и със събирането за РД на наборката у приятелка, без възрастни... с пренощуване. Да ви кажа, че "събитието" е тази вечер и ... й разрешихМЕ с баща й. Говорих с майката на детето ... Ще бъдат само момичета и по нейна информация.
Моята си подготви пижама, домашни чорапи, карти за белот, карти Уно, чипс....инсталирахме си взаимно проследяване през приложение на телефона, казах й, че по всяко време може да ми се обади ако нещо я притеснява в някакъв момент...ииии... дано не се ти случва това, дето майка ти ти го мисли!

# 86
  • Мнения: 124
EliG,
нека тогава да кажа, че наборката (8 клас) ми посочи къде в центъра на Пловдив продават алкохол и на малолетни ("тука на всички продават ... всичко").... а и бях писала по-горе за нейната реплика за по-весело на ледената пързалка, да пийнем преди това.

Понеже аз започнах това с алкохола ... и със събирането за РД на наборката у приятелка, без възрастни... с пренощуване. Да ви кажа, че "събитието" е тази вечер и ... й разрешихМЕ с баща й. Говорих с майката на детето ... Ще бъдат само момичета и по нейна информация.
Моята си подготви пижама, домашни чорапи, карти за белот, карти Уно, чипс....инсталирахме си взаимно проследяване през приложение на телефона, казах й, че по всяко време може да ми се обади ако нещо я притеснява в някакъв момент...ииии... дано не се ти случва това, дето майка ти ти го мисли!

Според мен сте постъпили много добре, гласуваното доверие на детето е безценно

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 319
...сега се чухме ...
излиза от нас (първо ще се виждат на Главната).... четка за зъби, калъф за очилата....
и много се вълнува и каза, че ни е много благодарна ...
Hands Pray

# 88
  • София
  • Мнения: 799
Не съм забранила алкохол, но синът ми определено няма влечение към него. Пробва една глътка и не пита за още. И нашите така процедираха с мен, аз пия много рядко и по много малко. Нямам желание. Най-добрият му приятел учи в СМГ. В тяхната компания се пие. Надявам се моят да не се повлияе в някакъв момент. Не се влияе да учи повече, та да видим 🤣
 Пускала съм го на клуб до 22ч., пил е само вода. Говорим много, споделя, казва какво е видял. Имам отлично обоняние и съм убедена, че не пие и не пуши. По купони не ходи. Не се интересува от футбол. Спокоен тийн е, на мен също ми е спокойно. Е..хапва  си сладко редовно…

# 89
  • София
  • Мнения: 545
За съжаление, казусът "алкохол и цигари" е прехвърлен изцяло на родителите, докато в други държави това си е национална политика. Забранена е продажбата на лица до 18/21 години и всички, абсолютно всички, спазват тази забрана - и магазини, и кафенета, и павилиончета, и дискотеки, и институции, и респ. родители. Тук забраната е само на хартия и никой не мисли за чуждото дете, а си гледа печалбата от стокооборота. И родителите правят всякакви еквилибристики, за да научат това дете да "плува в морето" от беззаконие.
И се събираме тук, за да се чудим - да забраним ли, след като масово децата имат достъп и така да "спънем" споделянето им с нас; да позволим ли и да ни е свита на топка душичката какви ще ги свършат!?

Общи условия

Активация на акаунт