ЗОНАТА и ние - тема 16

  • 10 554
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 243
Бърди в групата ги бяха обсъждали,ако искате подробно обяснение ще потърся линка ако не сте там,но с две думи не са подходящи и не се водят протеин въпреки преобладаващата част,защото за протеин в зоната се броят само животинските.Препоръчват зелената живена и една вита.
Аз си правя печени чушки с извара и зехтин и чесън,любима салата вкъщи.Понякога с цедено мляко и става като катък.
Днеска съм на пилешко филе с лещена питка и моцарела с гриловани зеленчуци,десерт тиква.На обяд хапнах бобец с кисели краставици и свинско филе,вечерята още не съм я измислила,децата искат скара,за сега само салатата ми е ясна черита с краставици.

# 61
  • Мнения: 2 628
Девойки, имаме ли мнение за протеиновите хлябове - от този сорт https://www.ebag.bg/khliab-pn-proteinov-naturalen/578308
Като бягах от въглехидратите си ги купувах, ама сега не смея, че не знам как да го смятам.
Аз не съм им фен. Обичам въглехидратите да са въглехидрати,  протеините - протеини.

От седмица се върнах кум тренировките и това в комбинация с пмс такъв апетит ми отвори, просто не е истина. Много се опитвам ама накрая в офиса като отворят бейкролс и всякакви тъпотии и се изкушавам.
Мисля малко да увелича блоковете, поне нормална храна да ям

# 62
  • София
  • Мнения: 17 315
Лещичка, благодаря, това обяснение ми е достатъчно, Живена си взимам и аз и си ги смятам блоковете по грамаж (около филийка и половина за 2 блока).
Салатите, които сте споделили, са ми любими и на мен- и с пилешкото, и катъка Heart
Днес съм и аз на пилешко на фрайъра, а зеленчуците са ми печени със зехтин смес. Плодове за десерт.

Духче благодаря и на теб! Мен като ме загони глад, варени яйца за П много ми засищат. Вчера следобяд нещо ми беше пристъргало и вместо традиционния скир, си правих варени яйца с шарена сол и зехтин и затапих с портокал Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 628
Мен яйца изобщо не ме засищат

# 64
  • Мнения: 676
Аз протейновият хляб много го харесвам, страшно ми е вкусен. Любимо нещо за закуска от години. Вкъщи се ядат само такива. Броя го за въглехидрат и изобщо не се замислям толкова. Килограми нямам за сваляне, така че не съм толкова стриктна. Една такава филийка с котидж, 3 маслини и 2-3 чери домата ми е най-честата закуска.

# 65
  • Мнения: 8 957
Приключвам първи месец в зоната. Свалени кг не са кой знае какво, но дрехите ми започнаха да оширочават, което за мен е по-важно. Чувствам се много добре.
МЦ нещо се бави... /34-35 дена и нещо няма признаци/ Дали има общо с храненето или е от ЕГН-то?! Преди повече от година ми се случи подобно закъснение.

Снощи правих някакви зонови царевични хлебчета в една силиконова фолма за осем парчета, всяко по един блок. Много ми се видя да изям две такива на закуска. Изядох едно с един блок шунка и един блок ябълка и то пак се натъпках до краен предел. На моменти ми се струва, че яденето е много.

# 66
  • Мнения: 6 243
Винаги може да махнете половин-един блок ако ви идва в повече храната.Да см падат,аз от две седмици съм все 54 кг.,но пък минус 2 см общо,засичам 7 обиколки.Привършвам четвърти месец аз.От половин година не кърмя и нямам проблеми с МЦ,редовен е плюс минус един ден,възможно е поради по ниските мазнини в началото да си окаже влияния.
Не знам до колко е редно да го обсъждам,затова го слагам в скрит текст.
Скрит текст:
Една мацка от групата днеска качи снимки.40 кг за 3.5 години,направо се смаях каква драстична промяна.
От четвъртък в лидл,изгодни и хубави са,аз имам от предно пускане мъфини и за понички,сега ще опитам да взема за тарталети,дано има като стигна до там.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 141
Лещичка, и аз я видях, страхотна промяна има, а е родила скоро. Голяма мотивация са ми такива постове.
За салатките с червен боб и на мен са ми почти ежедневно в кутията за работа. Само сменям протеина- извара, риба тон или пиле и с една лещена тарталетка и съм готова. Иначе спрях да купувам скир, замених го с кварк от Лидл с една лъжица кисело мляко, плод и тахан ми стават много вкусни кремчета или смутита.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Може ли да попитам каква е групата? Ние със сестра ми като съвсем зелени в зоната все още се ориентираме.
И малко мотивация хич няма да е излишна.

# 69
  • Мнения: 6 243
Групите в които съм аз са две.И двете следя и имат полезни неща,търсачката ползвайте при нужда.
Тази е с предимно рецепти и основната информация.
В тази пишат повече истории и по общи дискусии по въпроси за зоната.

# 70
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
Спазвам зоната вече втори месец. Килограми не свалям. Но пък определено виждам отражение върху работата на отделителната ми система и това е невероятен плюс. И коремът не ми е така надут.

Факт е обаче, че почти нямам движение. Работя хоум офис и буквално не ставам от дивана...като седна в 8 до 18-19 плътно, а често и след това.

# 71
  • Мнения: 676
Винаги може да махнете половин-един блок ако ви идва в повече храната.Да см падат,аз от две седмици съм все 54 кг.,но пък минус 2 см общо,засичам 7 обиколки.Привършвам четвърти месец аз.От половин година не кърмя и нямам проблеми с МЦ,редовен е плюс минус един ден,възможно е поради по ниските мазнини в началото да си окаже влияния.
Не знам до колко е редно да го обсъждам,затова го слагам в скрит текст.
Скрит текст:
Една мацка от групата днеска качи снимки.40 кг за 3.5 години,направо се смаях каква драстична промяна.
От четвъртък в лидл,изгодни и хубави са,аз имам от предно пускане мъфини и за понички,сега ще опитам да взема за тарталети,дано има като стигна до там.

Страхотни са! Благодаря за споделянето! 🤩

# 72
  • Мнения: 12 998
Момичета, ако някой има път към Лидл дали може да ми вземе фирмички за тарталетки и от тези за кексчета? Не съм в България, края на март ще
Си дойда, а отдавна си търся 🙏 ако има за тартталеки и 2 комплекта даже!

# 73
  • Мнения: 6 243
Жаки в лидълската тема пиши също,там има повече пазаруващи.Аз ще ходя към обяд чак,но в нашия лидл винаги зареждат по малко и нямам големи надежди.Ако има ще взема разбира се.
Скрит текст:
Малките пак са болни,няма да се спи в тоя живот.

# 74
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 052
Жаки, ако уцеля в някои от лидълите около мен, ще ти взема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт