Февруарчета 2024 -Тема 13

  • 21 701
  • 407
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 349
Вчера станаха 40 дни на детето и минахме през църквата да ни чете попа по някоя добра дума, а празненство и аз искам да направя, но също ме е страх от вируси. Та за това си мисля такова нещо чак като се оправи времето след месец-два и някъде на открито дори ми се ще да бъдем. Украсата мисля сама да си я направя+ поръчах балони от шейн. За вашите бебоци не знам, но моя още го тормози стомаха, та като цяло през периодите си на бодърстване само плаче. Не виждам какво празненство ще стане на този етап с ревящо бебе. Може да използвате и това като аргументи пред свеки, щом нея болно бебе не я плаши.

# 346
  • Мнения: 327
За осоляването- не осоляваме, баткото също не съм го😁, не вярвам на такива работи, а на бабата и обясняваш, че ти най- добре знаеш какво е добре за бебето

За нощното хранене- буди се 2 пъти през 3 часа, през нощта давам АМ

И любимата ми тема- погачата.....и преди казах, хем искам, хем не искам, защото и много ме е страх от  болести, да не се превъзбуди детето, все трябва да се съобразиш като поканиш еди кой си, пък трябва и другия....аз също ще отида на църква на 40тия ден, за гостите със сигурност ще е след 40тия ден...успокоявам се , че има време

# 347
  • Мнения: 1 326
Нашата погача се пада да е на моя рожден ден, когато пък и имам юбилей. 😃 изобщо не си падам по такива събирания и не смятам да правя. Най-много да дойдат кумовете на гости вечерта да хапнем и да отбележим и едното и другото. А и семейството на мъжът ми са католици, та тука погача изобщо няма. Те направо кръщават на 40 ден. Но сега няма да кръщаваме ние. Най-много да направя един козунак, вместо сладка пита, защото съм майсторка, пък погачите нещо не ми се отдават. 😃 ще си преинача обичая, но важното е здраве да има.

# 348
  • Мнения: 16
Момичета,
Моля споделете кога падна пъпа при вас? Вече месец мина, а този пъп няма индикации, че ще падне. 🥲 Третирам го със спирт 95гр при всяка смяна на памперс. Кажете някоя хитринка как да падне вече? 😀😀

# 349
  • София
  • Мнения: 487
Пъпчето падна на десетия ден. Вдигате ли шипката като го чистите? Още в болницата ни показаха как да се чисти и се надига леко при почистване.

За нощното хранене...вечер прави по 4 часа паузи между храненията, т.е. ако яде в 11 става в 3 и после в 7. Но е голям вече 😆 на цели 48 дни, допреди 2 седмици беше като по часовник на 2 часа и половина...макс 3...сутрин, вечер...няма значение.

# 350
  • Мнения: 3 640
Пъпа и на нашия син му падна на 10-тия ден.
А за храненето - изцяло е на АМ и нощем също така става - 23ч, 3ч, 7ч. На 3 седмици и няколко дни е.

# 351
  • Мнения: 343
И при нас интервалите нощем са подобни. Обаче колко АМ давате вие?

# 352
  • Мнения: 1 014
И при нас интервалите са горе долу същите. Изцяло на кърма сме.

А за пъпчето - аз бях супер несериозна от към третирането и все пак падна няколко дни след като се прибрахме от родилното. Явно в неонаталогията добре са си свършили работата 😆

# 353
  • Мнения: 125
И ние така с подобни часове,иначе последните дни често си хапва около 120..не знам дали е нормално но си иска детето
А снощи поспа 7часа и малко,мога да кажа че се наспах 😁😅Но днес ми разказа играта

# 354
  • Мнения: 99
За пъпчето - в родилното видях, че са го мазали с Браунол ( нещо подобно на йод). Не знам колко е редно, все пак се допитайте до лекар.  Доста време е минало. Има ли индикации за възпаление?
За режима - всички упорито ми казват да не храня през нощта, но аз си настоявам. Днес бяхме на консултация- 1.400 е качил за месец, +3 см. Доста им се видя и пак ми напомниха през нощта да не давам. Аз нали съм упорито магаре, събуди ли се-храня...
При нас проблем е жълтеницата. Още се борим с нея. Глюкоза пи човека, изцяло кърмен е, не иска да мине, жълтее си. Намалява сякаш, но мноого бавно.
Още ме наболява през нощта секциото. Кога минава напълно това чудо? Искам си старото тяло..

# 355
  • Мнения: 198
На кърма нашето момче няма денем няма нощем най-много 2 часа е паузата, непрекъснато иска да суче. Заради това се принудих за през нощта да давам АМ, защото сутринта ме чака и друго дете пълно с енергия, а цяла нощ кърмене в продължение на месец ме съсипа. Защото давам на поискване, все пак не знам колко е ял, като засои на гърдата няма будене, като цяло насладих се на кърменето, вече нямам против да го приключа 😀

# 356
  • Мнения: 343
Нощем е нещо страшно, ръмжи, напъва се, не знам как може това малко човече да събира толкова много газове...с часове се напъва и много пръцка. През деня няма този проблем, само като мине 2-3 часа и се почва. Ами той не може и да се натпи като хората и нищо не помага. На смесено хранене е, пробвах вечер само гърма, само АМ, без хранене...нямам успех засега. Много ми е мъчно да го гледам така да се мъчи Sad майната му на неспането, ама милото къса ми сърцето.

# 357
  • София
  • Мнения: 324
И при нас са големи мъки, напъвания, гърчи се, направо ми е жал за нея, аз също се изморявам покрай това .. от вчера вечерта е със зелени акита и се гърчеше повече от обикновено, днес сутринта това продължава, а аз бях с диария, според вас дали имат връзка нещата, чудя се дали не сме лепнали някой вирус.
И още една питанка, малката е изцяло на кърма, на поискване, трудно издържа повече от два часа без да яде. Не спи много добре, като през деня прави паузи от по два три часа понякога, като не са изцяло да е будна, придремва, я на гърда, я на гушкане. Вие имате ли някакъв режим, вие ли го създавате и се чудя рано ли е късно, ли е за такъв?

# 358
  • Мнения: 1 014
Не виждам как може да се създаде режим на толкова малко бебе, особено на кърма.. Ще почне да реве, а аз ще чакам часовника да стане време :/ Освен това ти не знаеш колко цока от гърдата.. освен, ако не даваш в шише?
Аз също давам на поискване, всичко друго за мен е пълна глупост. Ще правя режим на детето на 1 месец.... то аз на 33 години нямам перфектен режим, на нея ще правя Grinning

# 359
  • София
  • Мнения: 8 593
При нас проблем е жълтеницата. Още се борим с нея. Глюкоза пи човека, изцяло кърмен е, не иска да мине, жълтее си. Намалява сякаш, но мноого бавно.
Още ме наболява през нощта секциото. Кога минава напълно това чудо? Искам си старото тяло..
За жълтеницата има фототерпия, питай лекаря според мен. А секциото не би трябвало да те боли - на мен доки ми каза, че след месец вече мога да почвам с леки упражнения за корем дори. Сигурна ли си, че те боли операцията, а не друго?

Общи условия

Активация на акаунт