Генерализирано тревожно разстройство и АД

  • 1 295
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Привет на всички! Преди около месец започнах да изпитвам страшна тревожност и си внушавах че нещо не е наред с мен и си търсех какви ли не болести. Всеки ден плачех, не можех да работя , не исках да се къпя дори , а за страха да оставам сама да не говорим… Ходя на психотерапевт и той ме насочи към психиатър, който ми изписа Есобел (10мг) сутрин и Клонарекс от 0,5 като пия по четвъртинка от него 2-3 пъти на ден. Днес ми е 18тият ден от приема на лекарставата, но все още на момвнти изпадам в ужас и имам натрапчиви мисли. Понякога дори повръщам от паниката, а когато съм добре все още се ослушвам дали няма пак да ми стане нещо. Нормално ли е това или значи, че АД не ми действа? П.С на 25 съм и за първи път приемам такива лекарства.

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 11:16 от bub.bubi

# 1
  • Мнения: 5 674
Дръжте връзка с психиатъра за коментари и/или корекция на лечението.
Нужно е време докато се почувствате по-добре и то, ако това е правилното лекарство.
За паниката се опитвайте да стоите в настоящето сосъзнаване на тук и сега (каквото правите). Тревогата идва когато умът се забие в минало и бъдеще.

# 2
  • Мнения: 403
Привет на всички! Преди около месец започнах да изпитвам страшна тревожност и си внушавах че нещо не е наред с мен и си търсех какви ли не болести. Всеки ден плачех, не можех да работя , не исках да се къпя дори , а за страха да оставам сама да не говорим… Ходя на психотерапевт и той ме насочи към психиатър, който ми изписа Есобел (10мг) сутрин и Клонарекс от 0,5 като пия по четвъртинка от него 2-3 пъти на ден. Днес ми е 18тият ден от приема на лекарставата, но все още на момвнти изпадам в ужас и имам натрапчиви мисли. Понякога дори повръщам от паниката, а когато съм добре все още се ослушвам дали няма пак да ми стане нещо. Нормално ли е това или значи, че АД не ми действа? П.С на 25 съм и за първи път приемам такива лекарства.


Лекарствата действат с натрупване, конкретно Есобел. Тепърва предстои да се разгърне цялостният ефект на лекарството. Така че не ги спирайте точно сега, малко търпение още.
Какво предизвика във вас тази тревожност? Нещо трябва да се е случило, за да се отключи този страх. Работете над това да преодолеете този момент.

# 3
  • Мнения: 891
Леле, все едно прочетох себе си преди половин година.
Същата симптоматика, обикаляне по всякакви лекари, тежка хипохондрия и тревожност, множество паник атаки.
И аз започнах с Есобел, Клонарекс и Флуанксол. Смених обаче 3 медикамента докато намерих своето хапче. Тогава иначе почувствах подобрение още първата седмица. Към днешна дава пия само АД и се чувствам добре.
Ад е това през, което минаваш в момента, но имай търпение - идват по-добри дни!

# 4
  • Мнения: 1 226
Есобел не е най-подходящия за висока тревожност.

# 5
  • Мнения: 108
Есобел не е най-подходящия за висока тревожност.
Потвърждавам. Аз от него, една седмица, направо ми беше още по-зле и ми го смениха със Сероксат и от него вече са по-добре нещата. Ако още една седмица не се почувствате по-добре, отидете да ви го сменят с друг АД.

# 6
  • Мнения: 1 226
Есобел е напрягаш, сероксат е успокояващ. На лекар за смяна.

# 7
  • Мнения: 11
Хора, престанете да давате такива съвети относно лекарствата. Това е ужасно точно в такъв момент, още повече човек се обърква и се тревожи кое е най добре за него. Щом доктор го е изписал, съответно се следи лечението и дали е ефективно. Много добре знаете, че при всеки е индивидуално. Към авторката: Дай си време и се дръж, всичко ще бъде наред! Вземи си да пиеш и витамин Д и един хубав магнезий глицинат.

# 8
  • Мнения: 5 674
Абсолютно съм съгласна! Хора, които твърдят, че да минали по пътя на лечение, компрометират успеха на лечението на автора. Все едно за валериан става дума!

# 9
  • Мнения: 891
Точно затова написах,че минах през три медикамента докато намерих своето. Не знам дали визирате мен.

# 10
  • Мнения: 28
Есобел не е най-подходящия за висока тревожност.
Потвърждавам. Аз от него, една седмица, направо ми беше още по-зле и ми го смениха със Сероксат и от него вече са по-добре нещата. Ако още една седмица не се почувствате по-добре, отидете да ви го сменят с друг АД.
Затова написах темата, за да видя и различни мнения, ето ме една седмица по-късно и все още получавам тежки паник атаки, явно наистина не. е моето. Днес ще се консултирам отново с психиатъра.

# 11
  • Мнения: 5 674
Винаги има и сугестиране.
Затова е важно постоянна връзка и обсъждане предимно с лекуващия.

# 12
  • Мнения: 891
Bub, аз така бях с Ципралекс. Въпреки, че го приемах продължавах да получавам ПА. Ципралекс и Есобел са с една активна съставка.
Най-добре се консултирай с лекаря си, защото наистина при всеки е супер индивидуално с тези медикаменти.
На мен и Сероксат не ми понесе добре.

# 13
  • Мнения: 1 226
Има един сайт "Страх.бг"
Едно момче Георги го е писал, много интелигентен и умен. Описва своята история, лечението и видовете АД.
Източници от медицински сайтове, английски.
Не нещо ала-бала. Прочетете го, много е полезен. АЗ от там изказвам мнение, той е разучавал с години.
Пък който иска да вярва.

Пила съм с месеци АД от лекар, щях да откача. Смених с друг лекар и се подобрих. Не вярвайте сляпо, лекарите също налучкват. Няма как да знаят кое лекарство ще ви подейства.

# 14
  • Мнения: 5 674
Дано не е същият Георги, които даваше щедри съвети в темата тук 😉.
Може още да пише във форума де, аз спрях да чета темата.
(Значи пациент, проучващ медицински източници е по-достоверен източник от лекар, учил медицина. Аз винаги имам едно на ум.)
Ако има нужда от втори, трето мнение от психиатър това вече е друг въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт