Баба Марта носи новини добри, щъркът декември ще ни навести. ~бебеправене 600~

  • 29 302
  • 930
  •   1
Отговори
# 75
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
Брей Аа 7 аборта. Аз рева от мойте ...
Аз покрай вас ми се правят опити.  Мм не ще  за сега

# 76
  • Мнения: 2 625
Аз го споменавам само като още една възможна причина, не единствена.
Да, получи се много хубава градивна дискусия. Значи е хубаво жените с ИР да си проверят кръвотока и кръвните показатели(за кръвосъсирване) след овулация за всеки случай.

# 77
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
Аз съм с ир трябва да се правя контрола . Последният път беше 2.81 индекса. Ама го пуснах на гладно но в 11ч ... дали е оказало влияе?

# 78
  • Мнения: 1 198
Честито на всички с положителни тестове и успех на тези, които им предстой дългото чакане до тест Simple Smile

# 79
  • Мнения: 322
Момичета...ще се отклоня малко от темата, за което се извинявам... но какво ви е темата за това с билки и хомеопатия човек да се лекува... а в моя случай търся нещо за подсилване на имунитета, защото в детската градина съм изложена постоянно на вируси и вече изнемогвам в един момент...

# 80
  • Мнения: 2 625
BeLive1211, вземи си Биозин Мама, не е билково, но е така да кажа, натурално(съдържа лактоферин, който е белтък съдържащ се в животинското мляко и кърмата) и се пие по време на бременност ☺️

# 81
  • Мнения: 24
Здравейте, бях писала в миналата тема , че пробваме със съпруга ми от 1 една година за бебе, но не се получава, дадох два пъти кръв за хормонални изследвания. Понеже съм в Германия нещата стават малко по-бавно, днес имах час при лекаря си и той ми каза , че понеже съм с наднормено тегло  нямам овулация всеки месец и е било там проблема, до тук добре, но ми каза , че първо трябва да сваля наднормените килограми и чак тогава да ми предпише някакво лечение. Запази ми час на 15 април, но ме притесни факта , че не ми предписа някакво лечение. Та въпросът ми , дали решението , което предприе лекарят е нормално  или трябва да си търся нов лекар? Благодаря предварително

Извинете бях писала, но никой не ми отговори , може ли да ми дадете съвет?

# 82
  • Мнения: 515
Как реши, че нямате овулация? Проследи ли я с фоликулометрия или от хормоналните изследвания направи извод? Според мен е малко кардинално от един преглед да направи такова заключение. Има много жени с наднормено тегло, които забременяват успешно, може да има хиляди причини за неуспех. Може да имате инсулинова резистентност, например. Вярно е, че е добре да не сте с наднормено тегло, ама аз бих сменила лекаря, просто знам, че в чужбина е по-сложно.

# 83
  • Мнения: 258
Честито на всички видели чертичките и тлъстите стойности на ЧХГ. 😇🙏🙏🙏
Нека всичко се развива по план и до финал!

Аз да се отбележа, както винаги цикъла ми е като швейцарски часовник тъкмо тази вечер лелката ми почука на вратата, каква съдба ...не съм изненадана.
Запрятам ръкави за стимулации, пункции, и прочие, навлизам в други води ...дано нещата се получат по най благоприятния начин за всички нас 🙏

# 84
  • Мнения: 24
Как реши, че нямате овулация? Проследи ли я с фоликулометрия или от хормоналните изследвания направи извод? Според мен е малко кардинално от един преглед да направи такова заключение. Има много жени с наднормено тегло, които забременяват успешно, може да има хиляди причини за неуспех. Може да имате инсулинова резистентност, например. Вярно е, че е добре да не сте с наднормено тегло, ама аз бих сменила лекаря, просто знам, че в чужбина е по-сложно.
Направи извод от хормоналните изследвания и ми каза свали излишните килограми и тогава ще видим какво да правим .

# 85
  • Мнения: 3 259
Направи извод от хормоналните изследвания и ми каза свали излишните килограми и тогава ще видим какво да правим .

Ние не спорим с доктори току така.
Покажи изследванията.


Golden stone то, при така по-наднормено (ИТМ над 28-29) и стандартна генетика ИР е в кърпа вързана.

# 86
  • Мнения: 1 052
hope, с наднорменото тегло, и ако изследванията го потвърждават, е много вероятно да имаш инсулинова резистентност и СПКЯ, които и двете пречат на овулацията и качеството на яйцеклетките. Но дори да имаш някое от двете (или двете) не мисля, че е ок само да те прати да сваляш килограми. Има си как да ти помогне и за двете медикаментозно, а то си е ясно, че си трябва и режим на хранене и спорт от твоя страна.

# 87
  • гр. София
  • Мнения: 564
Момичета, аз как да разбера дали ИР - то е в норма? Спрях всички добавки и включително и Глюкофажа от месец. Искам да почина малко че се изморих от години да пия по шепа. Съответно освен по някой плод през седмицата спрях и почти всички въглехидрати. Свалила съм 2кг от както спрях Глюкофажа Simple Smile Това трябва да е добър знак, че контролирам с храната и движението ИР-то нали? ама Нома индекс ли да пускам, или обременяване да правя? / не съм правила от поне 4 години, та мегдан имам /

# 88
  • Мнения: 1 052
petufin, аз първите 6 месеца бях свалила килограми и въпреки това ХОМА индексът ми се беше качил, така че не правя изводи вече само от тях. Иначе те разбирам, и аз от близо година само се надявам да го сваля дотолкова, че да мога да го поддържам без лекарства, но за момента още не успявам, ММ също направи почивка от лекарствата за 3-4 месеца, но също го върнаха на тях. Ти доста промени си направила, така че ти пожелавам да си успяла да го задържиш. За мен и само ХОМА индекс е достатъчно, за да се види дали я контролираш. Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 89
  • Мнения: 220
Момичета излезе на ММ, спермограмата, доволна съм. Не е цветуща, но има огромно подобрение от миналата година, явно добавките дават резултат. Концентрация се е качила от 9млн/мл на 27.5 мнл/мл. Съответно и общата от 30млн на 105. Подвижността се е подобрила, но морфологията си е същата, но пък обема и концентрация надаваме се да компенсират.

Чакам да излязат кръвните изследвания и мойте и неговите и сме подготвени на срещата със Сенкова във вторник.

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 13:46 от Monita576

Общи условия

Активация на акаунт