“Вина“ - втори сезон по БНТ 1, тема №6

  • 35 953
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 805
Въпреки очакванията ми (в сезон 1 епизодите в миналото не ме заинтригуваха по някаква причина), епизод 9 в този сезон беше силен за мен.  Актьорите също бяха много добри.

И за мен беше интересно развитието на Бончев. От villain се превръща едва ли не в спасител на винарните и местността. Разбира се, има си лични мотиви, но това го прави комплексен. И го виждаме също като добър съпруг и баща, което е също в контраст с образа му в сезон 1.

Филип, Марта, и Елина наистина бледнеят като герои в сезон 2. Не мисля, че е актьорската игра, а по-скоро сценарият. Ако мислят за сезон 3, предполагам, че са решили тогава да засилят динамиката. Но не съм голям фен на този триъгълник и се надявам да го приключат по някакъв смислен начин.

Не откривам нищо общо с "Троновете"--съвсем различни жанрове, теми, и т.н. "Вина" ми харесва защото е български сериал и то не само заради пейзажите. Виж, "Войната на буквите" си беше "Троновете" нашенска версия.

# 691
  • Мнения: 2 770
Радвам се, че има такива новини за трети сезон, но мисля, че всички тук го очаквахме, като гледаме развитието на сюжета. За мен препратките в миналото са се получили чудесно и дори мисля, че може историята да бъде продължена и разплетена в сезон 3.
Билалов в момента е в САЩ на турне, а преди месец беше на гости в "120 минути" и обясни, че напуска като водещ на "Стани богат", защото има ангажименти с "Вина", турнето в САЩ, в театъра и ще продуцира филм/сериал. Не вярвам, че ще има нов сезон без Билалов, въпреки новият сезон на "Под прикритие", в който той ще участва.

# 692
  • Мнения: 3 057
Като за втори сезон набързо направен според техните думи е много сполучлив дотук. Нека видим остатъка, но с рейтинга досега ще е почти невъзможно да се откажат толкова лесно от този проект. Друга телевизия лесно би го продължила, но доколкото знам в БНТ е доста по-трудно взимането на такова решение във връзка с участване в конкурси с други проекти за държавно финансиране.

# 693
  • Мнения: 154
Според IDMB 4,5,6,7,,8,9 епизод на втори сезон са топрейтингови - всичките са с рейтинги 9, като държи стабилно на ниво 9,3-9,4.  Само предпоследният епипзод - 8 - е бил девятка. За сравнение - през втория сезон на Игра на тронове само последните 2 епизода са с рейтинг над 9.,00

епизод 1 на сезон 2 е 8,2, епизод 2 - 8,5, епизод 3 - 8,7. Последният епизод на пърив сезон е....8,2.
Когато цифрите/фактите говорят - и боговете мълчат.

https://www.imdb.com/title/tt24218504/episodes/?season=2

Според мен не може да се говори за стабилно ниво на рейтинг при само 10-13 човека, които са рейтвали. За сравнение, за първи сезон са по 25-40 (което пак не е кой знае колко), а при GoT - 35-40K.
Иначе, аз си го харесвам и си го чакам с нетърпение всяка неделя.

# 694
  • Мнения: 2 770
По темата с децата:
Харесвам Марта, харесвам и Катина като персонажи. Но въпросът за това чии са децата е най-логичен. Единственото, което не разбирам, защо се обсъжда, е дали Марта е бременна. Виктор Божинов отдавна каза, че Марта е бременна и ще е бременна и на финала на сезона. Това, че стои все слаба и не й слагат корем не е причина да се поставя под въпрос, дали е бременна.
Логично е някои да предполагат, че детето може да не е от Филип, тъй като те се разделиха и тя замина за САЩ. Както Филип спа с Елина, така може и Марта да е спала с друг мъж. Ако детето не е на Филип, това може да преобърне развоя на събитията на 180 градуса.
В другият любовен триъгълник също се подхванаха такива подозрения. От една страна показаха, че Катина загуби няколко бебета, а от друга искри между Марко и Виола.

# 695
  • Мнения: 481
Може би официално ще се потвърди по време на живото излъчване от Емил Кошлуков, защото докато не го официализират и в бнт да е написано, няма как да е на сто процент. То е ясно, че това лято ще обърнат към Под прикритие вниманието си, отделно бнт има заснети цели 2 сериала, които стоят, с рачков и един за психолози.

# 696
  • Мнения: 19 199
Къде намерихте нещо общо с троновете не знам,сериалът е с друга тематика,друг жанр дори.Нищо общо за мен.
И за мен няма слаб епизод до сега,на всеки се наслаждавам и чакам с нетърпение.

Не ставаше дума за жанр, а за популярност. Сериала е по-популярен и от най-популярните холивудски сериали.

# 697
  • Мнения: 4 581
Ей, на Бончеви им е в кръвта да са мошеници и предатели.
Все пак детето е на Катина

# 698
  • Мнения: 5 969
Катина съвсем откачи. Не мога да повярвам, че Виола се съгласи... на това.

# 699
  • Мнения: 39 717
Виола и тя

# 700
  • Варна
  • Мнения: 18 178
Не очаквах това. Прагматични жени.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
Прекалено ми дойде...и твърде подробно. М не.

# 702
  • Мнения: 19 199
Марко се оказа неблагодарен. Забрави бързо кой му даде старт в живота и че без парите на Никола и помощта на Катина нямаше да успее.
Катина пощръкля. Да моли сестра си да приласкава мъжа ѝ. Тя на практика им стана своднинца. При това не прояви разум от самото начало да каже на мъжа си. При това се сърдеше, че баща ѝ избра мъж, а тя самата избра жена за Марко.
За появата на царя - помните ли като ви рекох, че ще се появи за кратко (вътрешна инфо). Вярвам че няма недоволни
Отношенията между Анна и Катина се обтегнаха и вината е взаимна.

# 703
  • Мнения: 5 969
Доста гнусно и продължават да си живеят тримата, дано поне сменят чаршафите. Оляха се

# 704
  • Мнения: 19 199
На индийски сериал го избиха.

Общи условия

Активация на акаунт