Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 46

  • 19 337
  • 489
  •   5
Отговори
# 330
  • Мнения: 10 593
Чистител за пяна

# 331
  • Мнения: 74

Това което са сложили не е пяна а е по-скоро като теракол лепилото и дали няма да увреди дограмата чистителя за пяна ?

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 18:13 от Божидар Петков

# 332
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437

Това което са сложили не е пяна а е по-скоро като теракол лепилото и дали няма да увреди дограмата чистителя за пяна ?

С гъбичка и водичка не става ли?

# 333
  • Мнения: 10 593
Теракол щом е с вода и гъбичка.
Или с нож макетен/за винетки/шпатула... Внимателно и се маха.

# 334
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Лепило -шпакловка за топлоизолация се маха след като се накисне с вода .Финалната мазилка  е доста трудно да се махне .

# 335
  • Мнения: 4 687
Лепило чистя с обезмаслител, каквото не падне - с шпатула за керамични котлони.

# 336
  • Мнения: 74
Много благодаря, ще видя каква ще я свършат. Притеснява ме че бригадата ще надраскат дограмата, ако почнат с макетния нож за керамика. Искаха с оцет и вода.

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Добре де ,не ги ли облепят тези прозорци ? Дано да не е мазилка ,а само шпакловка .
След довършителните работи , у нас имаше леплив слой отвътре на прозореца на банята .Пръснах портокалов почистващ спрей и профилът на дограмата се матира в този участък .Е,такова нещо не ми се бе случвало с този спрей .Така ,че имайте едно наум с покритията на дограмите .

# 338
  • Мнения: 1 624
При нас слагаха едни лайсни към, които бяха закрепили найлона с който бяха облеплавли прозореца да не го нацапат. После тези лайсни се чупят (така се изрази майстора).
До колкото знам има такива лайсни и за вътршната мазилка, но за вътре не сме ги ползвали...

# 339
  • Мнения: 74
Аз за външна питам, вътрешната с вода пада.

# 340
  • Мнения: 1 624
А аз напомням да се изисква от майсторите да ползват такива "улеснения", защото наистина спестяват много усилия.
Нямам представа колко по-скъпо би било ако се ползват такива лайсни.

# 341
  • Мнения: 121
3-4лв апо лайсна

# 342
  • Мнения: 1 624
Да, апо лайсни се казваха.
Слагането им също се заплаща, но въпреки това аз не бих си ги спестила.

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Аз за външна питам, вътрешната с вода пада.
Нали казахте лепило ,не мазилка .
  Апо лайсната ,според мен ,трябва да е задължителна ,но доста хора гледат да съкратят   разходите.

# 344
  • София
  • Мнения: 1 413
Божидар Петков, опитайте с някаква мазнина, дори обикновено олио.

Общи условия

Активация на акаунт