Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 46

  • 24 390
  • 599
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 661
Две врати една до друга под ъгъл не ми се вижда добра идея, не случайно сега в проекта са раздалечени достатъчно.
Все пак телевизорът няма да трещи чак, нали сте млади, значи не сте глухи като нас  Simple Smile
От младежките спални звукът от телевизора не е точно най-смущаващият Stuck Out Tongue Winking Eye
Наблегнете, ако трябва, на звукоизолация на стените между спалните, не на разположението на вратата.
За мястото на вратата - ако ще се оставя място зад нея, то е по-добре вратата да е в средата на стената (стига да не се засича с друга врата или друг елемент, за да можете евентуално да поставите нещо симетрично от двете страни -  да се използва пространството, а не да се разпредели неравномерно и от едната страна хем да има място, хем да остане неизползваемо, защото ще е твърде малко.
Вторият вариант е вратата да е плътно до перпендикулярната стена - така ще се използва пълноценно оставащата част от стената, на която е самата врата.

# 391
  • Мнения: 6 387


Сега обаче, колкото повече го гледам, толкова повече осъзнавам, че мястото на детското легло не е на тази стена, защото от другата и страна ще се пада телевизорът в нашата спалня. Все повече клоня към това да преместя вратата и да отиде до тази на нашата спалня.
Струва ми се, че няма място да се преобърне детската огледално, понеже от другата страна на прозореца няма достатъчно място за големия гардероб от край до край. Предполагам, че е заложена стандартната дълбочина от 60-65 см. Ако преобърнете стаята, ще се наложи гардеробът да е по-плитък или да е отдръпнат на метър-два от прозореца.

# 392
  • Мнения: 5 457
Barbabeau, о, това е само примерно разпределение на мебели, което ни дадоха проектантите. Simple Smile
Определено няма за има чак толкова голям гардероб.
Аз обмислям и варианта леглото просто да дойде в другия край на стаята, но мъжът ми е категорично против малкият да спи до външната стена/прозорците.
Може би сте прави, че вратата е най-добрд да си остане там или най-много просто да се премести плътно до стената и вече да се маневрира с леглото.

# 393
  • Мнения: 152
Да не обидя пак колежката ама това разпределение хич не е добре.
В гардероба ли ще си слагате телевизора?
Това в детските стаи са 4 метрови гардероби, 3 метрови бюра и бог знае какво е това другото до леглата.

# 394
  • Мнения: 6 387
Barbabeau, о, това е само примерно разпределение на мебели, което ни дадоха проектантите. Simple Smile
Определено няма за има чак толкова голям гардероб.
Ясно, помислих, че вие сте искали голям вграден гардероб. Simple Smile

В гардероба ли ще си слагате телевизора?
Те имат дрешник като преход към банята. Това сигурно е дълъг нисък шкаф за тв.

# 395
  • Мнения: 152
Да, извинявам се сега видях гардеробната.
И там положението е мъка. На голямо пространство толкова малко място за съхранение заради двете врати. Доста непрактично. Да не говорим че са затапили прозореца с гардероб. От тези схеми трудно се разбира кое какво е като цяло. Май просто са нахвърляли нещо да не е без хич.

# 396
  • Мнения: 5 457
jele, това се опитах да обясня по-горе.
Сивите правоъгълници в стаите не са конкретни мебел, а просто маркиране на пространството.
В гардеробната няма прозорец на последните чертежи. Simple Smile
Това е просто идеиният проект от първите етапи, който имам в телефона си.

# 397
  • Мнения: 152
Ако искате съвет е хубаво да покажете финалното предвиждане. Така няма как да знаем какво е направено.

# 398
  • София
  • Мнения: 44 337
Да, бих обърнала вратата на детската.... И... Мен лично хич не ме радва, че трябва да се мине през гардеробната за банята. Бих й добавила отделна врата. Даже бих разменила дрешник и баня

# 399
  • Мнения: 5 457
Angel Dust, умишлено дрешникът е пъври, за да може да се влиза в него, дори да има някой в банята.
При обръщане трябва да се съобразяваш с банята, за да използваш дрешника.

jele, аз точно съвет за разпределение на детската търся, защото все още нямам такова.  Grinning

# 400
  • София
  • Мнения: 44 337
Аз за това написах отделна врата. 🤷‍♀️

# 401
  • Мнения: 10 704
То гардеробната си е част от спалнята. Като гардероб, ама с входна врата, вместо с гардеробна. Минаваш покрай гардероба и влизаш в банята. Все тая.
Аз гардеробна не бих си причинила, още една стая, която да оправям.

# 402
  • Мнения: 152
Ето два варианта, за мен не е проблем леглото да е на гърба на ТВ в спалнята, едва ли гледате толкова шумно за да пречи. Ако толкова желаете двоен зид с вата 12+5+12 за звукоизолация. Така светлината на бюрото идва отляво както е редно да бъде.




# 403
  • Мнения: 74
При нас също на спалнята с Дрешник и Баня така ни предлагаха преходно, но аз съм абсолютно против. Защо просто не сложите втората врата в спалнята, а даже според мен дрешника може и без врата(само дупка).

Прилагам примерна снимка

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 1 469
Разпределението както е по проект на мен ми харесва. След като вече живеем в къщата споделям от опит. Аз спя и ММ влиза в дрешника и затваря вратата и там си тропа на воля и избира дрехи без да ми шуми. Влиза в банята мие се и тропа без да ме притеснява. В друг случай, става през нощта до тоалетната. Влиза в дрешника, затваря и тогава светва лампата. А не аз спя и изведнъж отнякъде светли от баня и тоалетна като в хотел. С това преходно помещение е много добре.

Общи условия

Активация на акаунт