Красиви и след брака и детето

  • 23 368
  • 709
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19 335
А жените с повторен брак или дори с трети такъв, предполагам, са от друга планета.

Предполагам, че е въпрос на различни неща - характер, преценка, склонност към риск. Точно пък жените с повече от два брака рядко ги дават като светъл родителски пример, осигурили спокойна семейна среда, имащи правилна преценка и пр. Самите им деца най-вече. Макар че и тук има изключения.

# 646
  • France
  • Мнения: 13 409
...За това трябва да мислим кое как и защо. Всичко в живота е избор ...
Да, докато не те блъсне кола, както си пресичаш. Нали знаете - животът е това, което се случва, докато си правиш други планове. Затова малко смирение не е излишно.

Но да се върнем на темата. Единственото, за което ми се иска да намеря време и най-вече енергия е да си оправя маникюра и педикюра. Преди децата много държах на тези неща, а сега съм ги занемарила доста.

# 647
  • Мнения: 2 710
Но за много мъже жена с дете и без мъж е кандидатка само за секс. Мъжете след развод или раздяла, разбира се, че им е много по-лесно да се срещат с нови жени, защото в повечето случаи децата са при майките им.
При майките са, ама нали и бащите ги вземат. Моите разведени познати вземат кой в събота и неделя, кой поред с майката през няколко дни... мъча се сега да се сетя някой да се е оженил повторно и не се сещам. Явно и те не са много желани партии - коя жена, особено ако е без деца, ще й е по-приятно събота и неделя вместо да се гушкат в леглото до късно или да са някъде извън града по спа-хотелите, да трябва мъжът да ходи да взема деца и да стоят в къщи целия уикенд или няколко дена?
То не че и самите мъже много искат - както казваш, ОК са си само за секс да има нещо, без живеене заедно. Най-малкото кой има жилище с условия за 3-4 деца, дори 1-2 от тях да само по няколко дни все пак трябва някъде да ги сложиш? А и като знам колко енергия, време и пари отиват по децата... постоянно води и вземай на училище, на спорт, на рождени дни, пиши домашни, давай 300 лева за това, 200 лева за онова, тичай до аптеката като са болни, притеснявай се и ги мисли като закъснеят... правиш го като са твои, ама да се навиеш да го правиш за чужди деца, не е за всеки.

# 648
  • France
  • Мнения: 13 409
Не ги правете тези деца като ви е толкова трудно да се пласирате. Проблем разрешен.

# 649
  • Мнения: 3 591
Не ги правете тези деца като ви е толкова трудно да се пласирате. Проблем разрешен.

Никоя жена не ражда деца с идеята да стане самотна майка по една или друга причина.

# 650
  • Мнения: 6 939
Не ги правете тези деца като ви е толкова трудно да се пласирате. Проблем разрешен.

Никоя жена не ражда деца с идеята да стане самотна майка по една или друга причина.

Не е така. Има си жени, които раждат от донор и съвсем съзнателно избират да са самотни майки.

# 651
  • София
  • Мнения: 10 500
Ама животът е гаден и не знаеш как ще те изненада. МиУото може да е здрав като бик, любвеобилен, грижовен и пак да се захласне по съседката. Или ти да се влюбиш в друг. За болести и нещастия не искам да говоря, да не дава Господ никому подобни изпитания.

# 652
  • France
  • Мнения: 13 409

Никоя жена не ражда деца с идеята да стане самотна майка по една или друга причина.
А трябва. Ние сме единственият животински вид, който може да предвиди по няколко сложни бъдещи варианта. Да използваме това качество.

# 653
  • Мнения: 10 096
Фил, нали не казваш, че ако една жена не би се справила като самотна майка с две деца,  но с едно би, то тя не трябва да създава и ражда второ, нищо че в този момент има прекрасно семейство и желанието е споделено?

# 654
  • Мнения: X
Ако мъжът не допринася с нищо, даже ще й намалеят задачите. Проблемът идва с времето, ако няма кой да я отмени с децата и на кого да ги остави за малко. Но има мъже, които и с това не помагат.
Точно. Бившия като се натрисаше едва смогвах, дори някои дни не съм извеждала детето. Няма наяждане, няма изчистване, а с нещо да допринася не видях.

# 655
  • France
  • Мнения: 13 409
Фил, нали не казваш, че ако една жена не би се справила като самотна майка с две деца,  но с едно би, то тя не трябва да създава и ражда второ, нищо че в този момент има прекрасно семейство и желанието е споделено?
Не, разбира се. Но трябва да има едно на ум и да работи в посока да може да се справи и с двете. В днешно време има много варианти. Застраховка живот, брачен договор... глупаво е да се осланяме само на стискане на палци.

# 656
  • Мнения: 10 096
Застраховка живот за мъжа предполагам? Stuck Out Tongue Winking Eye
Брачен договор ... мхм ... в България вероятно има практика, но е толкова рядко срещана, че няма какво да я броим.
Пълна застраховка за бъдещето няма, а моето лично убеждение е, че шансът/случайността играят немалка роля в живота ни.

# 657
  • Мнения: 19 335
При майките са, ама нали и бащите ги вземат. Моите разведени познати вземат кой в събота и неделя, кой поред с майката през няколко дни... мъча се сега да се сетя някой да се е оженил повторно и не се сещам. Явно и те не са много желани партии - коя жена, особено ако е без деца, ще й е по-приятно събота и неделя вместо да се гушкат в леглото до късно или да са някъде извън града по спа-хотелите, да трябва мъжът да ходи да взема деца и да стоят в къщи целия уикенд или няколко дена?
То не че и самите мъже много искат - както казваш, ОК са си само за секс да има нещо, без живеене заедно. Най-малкото кой има жилище с условия за 3-4 деца, дори 1-2 от тях да само по няколко дни все пак трябва някъде да ги сложиш? А и като знам колко енергия, време и пари отиват по децата... постоянно води и вземай на училище, на спорт, на рождени дни, пиши домашни, давай 300 лева за това, 200 лева за онова, тичай до аптеката като са болни, притеснявай се и ги мисли като закъснеят... правиш го като са твои, ама да се навиеш да го правиш за чужди деца, не е за всеки.

По принцип май всеки втори уикенд (2 пъти месечно) е стандартното виждане на децата, но няма как да бъде задължен родителят, ако няма желание. Аз например след развода и докато почине, съм виждала баща ми броени пъти, случайно, и не е защото някой му е забранявал или му е правил пречки да си вижда децата. Някои родители не хвърлят кой знае колко време и енергия за родните си деца, та камо ли за доведени. И във финансово отношение от много жени съм чувала, че не отделят пари мъжете за доведени деца, специално за тях - като курсове, дрехи и пр. Естествено, има някои неща, които няма как да се делят, така че да се ползват отделно от чуждите деца, ако не доведеният баща не е пълен психар - храна, ток, вода и пр., но за такси за училище, хобита, курсове и пр. съвсем лични разходи по детето  много рядко се поемат от доведените бащи. Но аз като чета по медиите, имаше поне десетина скорошни случаи на доведени деца, пребивани от бой или малтретирани по друг начин, то бял кахър, ако пастрокът просто не пише домашни с детето и не му плаща таксата за частното училище.

# 658
  • Мнения: 19 032
За съжаление има и деца, пребити от родните си бащи. Пак е до човек и ситуации. Виж, майки, които стоят при насилник, който тормози детето им, това вече не знам по какъв механизъм се получава и е доста извън темата.

# 659
  • Мнения: 314
Занимавала съм се с организация в помощ на жени жертви на домашно насилие, тази тема е дълга и широка и не е за тази тема тук само ще кажа ,че страха да останат сами с децата им на повечето е по голям от всичко. Все едно няма самотни майки или бащи по една или друга причина. В България сме много назад от други държави относно тази система

Общи условия

Активация на акаунт