Болнични поради бременност

  • 2 451
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Laughing  не. от втория месец.

И аз така

# 16
  • Мнения: 2 336
Благодаря на всички за дадените отговори, но искам да кажа на PolarFox работя като учител и то не по някакъв разказвателен предмет, за да мога да си стоя както се казва спокойно на стол/защото и на стол не издържам дълго време/. А преподавам по математика и информатика , което означава стоена права или постоянно движение около компютрите. А когато се движа повече от час започва да ме наболява кръста и според мен за прищявка и дума не може да става.

# 17
  • Мнения: 689
Аз бях в болнични от края на 3 месец до края. Лежах в болница, но не заради самия болничен, а защото имах проблеми и просто се наложи.
Имаш право на 180 дни от ЛКК.

# 18
  • Мнения: 1 029
Аз също изкарах цялата бременност в болничен, като още в 5 г.с. ме приеха в болница за близо 2 седмици заради кървене. След това нямах никакъв проблем с болничния и ми го издаваха всеки месец (на 30 дни).

# 19
  • Мнения: 1 225
А някой от вас плащал ли е нещо за тези болнични, които са свързани с комисия?

# 20
Здравей те, искам да попитам знае ли някой при положение, че ме осигуряват на мин. заплата колко трябва да получавам през периода - бременост и раждане? Родих ноември месец...

# 21
  • Мнения: 2 336
Мисля, че това на каква заплата те осигуряват няма никакво значение, ако си на трудов договор. Би трябвало да те тритират като останалите. Но за всеки случай попитай и други / не само във форума/.

# 22
  • Мнения: 8 917
Здравей те, искам да попитам знае ли някой при положение, че ме осигуряват на мин. заплата колко трябва да получавам през периода - бременост и раждане? Родих ноември месец...

МРЗ, която за 2007 е 180 лв.

# 23
Явно зависи от лекаря, защото моята ми дава един след друг болнични без прекъсване и без ограничение

# 24
  • Мнения: 9 050
Изобщо не зависи от лекаря. Това е регламент за начина на издаване на болничните листове. Има го в споменатите от мен наредби.
Ако случайно направят ревизия на работодателя ви, ще имате проблеми, ако лекаря ви сам ( без подпис и на друг лекар ) ви е издал болничен за повече от 40 дни за годината. Работодателя ви също ще има проблеми, за това, че е изплатил неправилно издаден болничен. Да не говорим, че и за лекаря, който е издал болничните ще има санкции.
Всички видове болничен си имат лимити!

# 25
  • Мнения: 9 050
Ето ви и наредбата.

Болничен лист за временна неработоспособност на един осигурен се издава еднолично от лекуващите лекари и стоматолози до 7 дни непрекъснато, независимо дали той се разрешава от един или повече лекари, но за не повече от 40 дни с прекъсване в една календарна година.
   (2) След изтичането на отпуска по ал. 1 болният се насочва към ЛКК.
   (3) Когато болничният лист е издаден в нарушение на ал. 1 и 2, въпросът за временната неработоспособност се решава по реда на чл. 112 от Закона за здравето (ЗЗ).
   (4) Когато съответната ЛКК установи, че е налице временна неработоспособност в периода, включен в болничния лист, издаден еднолично, тя го заверява, като вписва:
   1.  имената на членовете на ЛКК и техните подписи;
   2.  дата и номер на решението на ЛКК по книгата за решенията на ЛКК;
   3.  поставя печат на лечебното заведение.
   Чл. 14.  (1) Болничен лист за цялото време на болничното лечение се издава еднолично от лекуващия лекар или стоматолог.  В случаите, когато след болничното лечение болният се нуждае и от домашно лечение, при изписването се издава един болничен лист от ЛКК, в който се включват дните за болничното лечение, включително деня на изписването, както и не повече от 30 дни за домашно лечение.  В историята на заболяването, в ЛАК и в епикризата се отразява издаденият болничен лист и се обосновава необходимостта от отпуск за домашно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт