Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3

  • 49 186
  • 471
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 176
Цветарки, моля ви споделете как вкоренявате сакъзчета? Аз имам голям проблем. Едни казват пролетно време да отчупя клонче, други на есен. Та кога?
Друг въпрос. Старите сакъзи ми казват да ги начупя есента да останат само клечки по 10 см. и зимата те си пускали нови листа и клонки. Други пък не ги пипат изобщо. Моля кажете!
Аз миналата зима пробвах да ги прибера така без да ги пипам и след 2 месеца започнаха да капят листа и да пожълтяват.
Също кажете как ги вкоренявате? Дали ги топите във вода да пуснат корени или направо чупите и садите? Дали като начупите клонче го оставяте да позасъхня няколко часа както пише за мушкатото.
 newsm78

# 406
  • Мнения: 6 461
Хей здравейте,
на осми март половинката ми подари  КАМЕННО ЦВЕТЕ,разкошно е но има много пъпки,а е в малка саксийка и мен много ме е страх да го пресея,за да не му стане нещо
Някой може ли да ми каже колко често трябва да го поливам
Ще ви бъда благодарна Hug Hug  Hug

Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Signinia)

Каменно цвете

А това на снимката е страхотно Peace

Аз имам в къщи Каменно цвете .
Цъфтеше страхотно ,но от известно време започна да линее.
Мисля да го пресадя ...пък дано тръгне както беше преди.  Thinking

# 407
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
oooooooooooooooooooooooooooo
определено е страхотно,но мойто е спо светли розови нюанси

# 408
  • Мнения: 4 176
Хей здравейте,
на осми март половинката ми подари  КАМЕННО ЦВЕТЕ,разкошно е но има много пъпки,а е в малка саксийка и мен много ме е страх да го пресея,за да не му стане нещо
Някой може ли да ми каже колко често трябва да го поливам
Ще ви бъда благодарна Hug Hug  Hug
Това намерих в друг форум.

здравейте
аз отглеждам каменни цветя от около 20 год.
това са малко по капризни цветя обичат топлината може да се отглеждат на пряка слънчева светлина но при цъфтеж искат много вода.
може лесно да разберете дали вашето цвете му е достатъчна светлината по цвета ако е с доста дълги дръжки значи иска повече светлина.
аз лично ги отглеждам на остъклена тераса източна и в момента преди обяд е 41 градуса.
поливат се САМО отдолу.
приспиват се есента около октомври и е добре да се събудят около март.
ами това е което мога да кажа за каменното цвете.

# 409
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
Благодаря,това ми е достатъчно newsm03

# 410
  • Мнения: 6 461
приспиват се есента около октомври и е добре да се събудят около март.
ами това е което мога да кажа за каменното цвете.
За това може би ми се струва ,че моето не върви.
А то всъщност зимува така ли.... Thinking

# 411
  • Мнения: 9 095
да, зимата все едно че умира, те са така с картофената палма, не се тревожи Peace

# 412
  • Мнения: 4 176
Хайде бе майсторки. Отговорете ми за сакъзите. МОЛЯ Praynig Praynig Praynig

# 413
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Аз преди 2-е седмици  ,отчупих от сакъзчетата  и ги притиснах в почвата до другите.Полях след три дни.Сега проверих ,че са се хванали.Опитай така .Ако искаш сложи и едно във вода да видиш какво ще стане. Едно мойте сакъзчета ще цъфне ище ви кача снимка.Аз винаги експериментирам,но ттова не значи че винаги е увенчано с успех.Досега всяка зима листата им ставаха жълти ,рахитични.Но тази зима успях,щом са завързали цвят.Разковничето при мен се оказа ,че явно съм ги преполивала досега.

# 414
  • Мнения: 9 095
не е ли време за нова тема? Flutter

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
За сакъзчето: копирам от друг форум

"Не го слагай във вода а директно го насади в почвата но не трябва да е цъфтяща чепката ако има цвят го откъсни. Полей го обилно и след това по малко вода като изсъхне напълно.Успех!"

# 416
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
За секунди си помислих, че някой е намерил снимки на моето каменно цвете и ги е сложил. Абсолютно същотото е! Вече се събуди само и има малки листенца!

# 417
  • Мнения: 9 095
момичета, май тази тема не сме я разисквали или на мен ми е убягнала, кажете как си запазвате свежи букетите newsm78

# 418
  • Мнения: 1 494
Момичета имам един въпрос:
Става дума за палма Вашингтон, майка ми я гледа 5 години от мъничко цветенце, порастна голяма и ми я даде за новата къща, аз като я присадих,незнам какво направих, но започна да съхне всички листа са сухи и бях изгубила надежда, но оня ден гледам средното най- младичкото нещо ми се зеленее Praynig
Дали има вероятност да оживее, и ако да какво да направя да си върна хубавото цвете. Ужасно ми е мъчно, изкарала съм го пред вратата да го изхвърлям вече.Кажете дали има някаква надежда.Сигурно трябва да чакам за да видя дали ще излезе по- свежо листенце. Cry
Причините може да са много- преполиване, болест, наранени и гниещи корени, запушени дупки на саксията. Много е вероятно да си наранила корените. Ако останат такива корени, почват да гният. Огледай дали няма щитоносни въшки. Дали изтича водата от саксията отдолу. През зимата се полива много оскъдно. Има и още възможности, но тези ми се струват най-вероятни.

# 419
  • Мнения: 1 494
Хайде бе майсторки. Отговорете ми за сакъзите. МОЛЯ Praynig Praynig Praynig
Ако искаш да са по-големи, може да ги вкорениш от есента. Нужен им е около месец да се вкоренят. Така, че ще загубиш ценно време ако започнеш сега. А, това, че почват да изкарват листа на 2-та седмица изобщо не означава, че са се хванали. Слагай ги направо в почва и поливай умерено. Ако е сух въздуха-оросявай! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт