Слинг - от какъв плат?

  • 37 575
  • 223
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 988
засрамихте ме  Embarassed просто прочетох на сайта който беше дало едно момиче в началото на темата - www.wearyourbaby.com - там си е написано че платът е подходящо да е рехав, до степен като погледнете през него към запалена лампа, да я виждате, и предлагаха директно тензух, даже бяха снимали един съвсем банален бял тензух за пример.

Хич не е крехък, ако се опитате да го опънете по дължина ще видите че не поддава грам (аз също пробвах първо с пеленка). На снимката с малката е сгънат на два ката по дължина, а за някои връзвания (примерно на гръб като раница) ще остане на един кат, леко набран. М/у другото при носенето тензухът самичък се "плисира", стои като тези намачканите платове които се продават, гънките остават и след като го свалиш и така става малко по-тесен.

В магазина за платове се търси като "тензух"  Simple Smile и май навсякъде го има. Обикновено е с ширина 90 см което позволява да не се реже и снажда а само при някои връзвания да се сгъва по дължината. Бял, цената на метър варира около 1.80-2лв. Свива се малко, затова си взех директно 5 метра, след изпирането (наедно с боядисването) стана добре.

Краищата ги скосих, да, повече ми харесва така, но ако ги скосява човек трябва да им мине един зиг-заг на машина да не се бридат или да ги обшие на ръка. Пак м/у другото, ако обшивате плата и се каните после да го боядисвате, не използвайте бял конец а такъв в цвета на боята горе-долу, защото конците за машина са синтетика и не ловят боя.


 

# 106
  • Мнения: 1 947
  Ейй, супер съвети! Мерси, Мецанке! Краищата - да - винаги трябва да са скосени за
по-лесно връзване на възлите. А на боите има ли си упътване как се боядисва?

# 107
  • Мнения: 988
 А на боите има ли си упътване как се боядисва?

Има подробно - щом аз се оправих с него Grinning

# 108
  • София
  • Мнения: 12 279
   Ох искам и аз Sad. Днес успях да счупя и втория слинг с халки, тоест счупи се и едната халка на резервния и сега съм се видяла в чудо. Вързала съм го на възел защото понякога навън като ревне едната мадама нищо друго не  помага...

# 109
  • София
  • Мнения: 2 493
Aila, ти какви халки ползваш че така се чупят!?!?

# 110
  • София
  • Мнения: 12 279
  Еми и аз вече незнам...
  Взех си ги от кинкелерията на Витошка до Угото. А да кажеш че сме тежки, всяка е в момента по 6 кг....

# 111
  • София
  • Мнения: 2 493
Aila, аз сега взех от тях... да видим колко ще издържат...

# 112
  • София
  • Мнения: 12 279
  Еми изглеждаха ми доскоро здрави и метални без да са споявани някъде ... , но като се счупиха се оказа че са някаква странна сплав която явно не е достатъчно здрава. Чупя ги винаги когато се опитвам да стегна малко някъде....  Може и аз да греша, но все си мисля че не би трябвала толко лесно да се чупят.

# 113
  • Мнения: 3 034
Побутвам темата, за да кажа :

1.Мецанка, страхотен слинг си направила. Браво !!!  bouquet

                                и

2. Сега ми хрумна и още нещо от идеята с тензуха - имам едно оригинално сари /индийско/, което е тъничко като тензух, дълго 5 метра и стои така от 20 год., защото нямам какво да го правя.
Ще взема да пробвам - май от него може да излезе един летен слинг... newsm78

# 114
  • Мнения: 46
Ей момичета, страхотни сте и много идейни.
Направо ме запалихте!Ние от скоро ползваме слинг с халки. Доволна съм, но малкия още свиква с него и малко мрънка... Но другия вид стращно ми допада, особено от тензуха.
Мецанке , моля те, обясни по-подроно от къде си взела боята, много ме заинтригува.
А за халките - да ви кажа, аз ги взех от централния пазар Г. Кирков. Метални са и здрави, и досега нямам проблем с тях, въпреки, че моя мечо е над 7кг. Малко е сложно за обяснение, но ще опитам: Тръгвате от Екзарх Йосиф по десния тротоар на пазара, минавате първите сергии и има голяма метална врата - портал, след нея има магазин за детски неща, до него има вход за безистен и вътре има магазинче за шивашки материали (може да питате и някой на пазара, там продавали банички и хората го знаят). Трябва да се пада преди първата пряка (дано не бъркам) успоредна на Екзарх Йосиф. Дано съм го обяснила като хората и съм ви помогнала, че и аз обикалях много, докато намеря халки.

# 115
  • Мнения: 1 947
  Мецанке, а твоето Мече колко е тежко? Гледам, че е почти на годинка. Аз се чудя
ще издържи ли тензухът моето Мече, че е големичко - до лятото сигурно ще е 10кг.

# 116
  • Мнения: 988
Моето мече е мече само по име  Wink няма още осем кила. Но този тип слинг позволява носене на по-тежки деца отколкото този с халките, а колко дълго ще издържи тензуха не знам, трябва да се опита просто...

Но искам да успокоя всички че дори тензуха да се спраска внезапно (което никак не мога да си представя) детето няма да падне. Когато се приберем в къщи развръзвам слинга от възела докато тя още е в него и той поддава съвем малко и плавно, самото кръстосване явно го държи, т.е. детето няма да се изтърси изведнъж на земята.

# 117
  • Мнения: 1 947
   Добре! Simple Smile Ще пробваме, пък ако не стане, ще го подарим на някоя мама с по-леко Мече. Simple Smile
Иначе, да, здраво е връзването - нося я на хълбока и отпред (вижда се на снимката как си я
<-------------------нося), но с доста по-дебел плат от тензуха.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 671
най-после успях да се сдобия и с слинг с халки. Аз го скроих, а друг ми го уши. Платът е памучен, едноцветен - от магазина за италиански платове на парче на Хр. Ботев и Пиротска /от  там взех и плата за дългия слинг - много са им хубави и прилични като цени/. отчитам се в темата, за да споделя, че 2.20 м. заа слинга с халки се оказа твърде много плат. като сложа бебчо вътре /9.4 кг. е той/ ми остават висящи около 80 см от халките, които само ми се пре1кат... май ще взема да ги кръцна или да ги зашия и да се получи джоб, както беше показано в руския сайт, който намерих тук в темата.
А, ето и резултата:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2414833

# 119
  • Мнения: X
Наистина при по-дълго парче плат/за слинг с халки/,се получава доста дълга опашка....която аз омотавам още веднъж около дечко и така се презастраховам/аз понеже се изсилих и 2.80 го направих/...но май и аз ще взема да спретна едно джобче newsm78...Руми,мерси за идеята-да ме питаш къде съм бляла като разглеждах сайта???

Общи условия

Активация на акаунт