Кокичета надничат от снега, скоро МАЙски бебета ще наводнят света

  • 16 430
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 877
Само да се запиша!!!

Майче, браво за темата  bouquet

На новите мами добре дошли в отбора ни. ВалДам, много се радвам, че се присъедини към нас Hug. Аз ти писах едно много дълго ЛС декември месец, но пощата ти беше пълна, но аз съм си го запазила в чернови та мога да ти го изпратя сега Mr. Green. Ще се радвам да ми пишеш как върви бременността ти.

Поздрави на всички!

# 61
  • Мнения: 3 089
добро е, наистина. утрото, де.
снощи видях новата кола. джипът наистина е много нов и много хубав. аз доволна  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 20
 Здравейте! Добре дошли на новите мами! Благодаря на Майчето за темичката   bouquet. Аз вчера ходих на преглед и беба си отговаря на седмиците, околоплодните води са си в норма. Tsura доколкото си спомням е 7,1см.
 Иначе тежим вече 1030 грама и си смучем палчето  Heart Eyes. Май ще прилича на таткото   Heart Eyes. И аз вече се притеснявам за раждането и за това как ще се промени живота ни след това и каква отговорност е тово малко човече. Понеже ми е за първи път и всичко е много ново за мен, но вътрешно усещам енергия и такава любов, която не съм изпитвала досега. А като видя вече бебенце навън направо се разтапям. Иска ми се да минават по-бързо тези три месеца. Ние още не сме започнали да се подготвяме. Първо ще освежим апартамента с малко латекс, но това ще стане май към края на март. Мисля предварително да купя само необходимото за родилното и скрина и креватчето на бебето, а другото след това. Майка ми ще ми помага в началото, а аз на нея и имам доверие, че ще купи каквото трябва. Така е, малко сме суеверни. Аз и косата не съм си постригвала  Embarassed

# 63
  • Мнения: 3 089
аз пък моята я скъсих с къде 40-50 санта. при това долу-горе като разбрах, че чакаме младеж  Mr. Green

девойки, вчера си направих труда да си разпечатам списъка с бебешките ми покупки и този за болницата, който пазя от петра. трябва да ви кажа, че има около 10-тина неща само, които трябва да взема/обновя и при това те са на обща стойност 120-150 лв. това също ме изпълни с доволство. утре или в понеделник ще поръчам пелена от krasivineshta.com, защото я работят 2-3 седмици и съм готова да пера и да гладя. в събота влизам в 7-я месец, така че от другата седмица се развихрям като тазманийски дявол.

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 11:25 от majceto

# 64
  • София
  • Мнения: 4 590
Добро утро, момичета! Laughing Какво хубаво  време, а аз съм на работа  #Cussing out
spasy, една пълна кръвна картина винаги включва и утайка (СУЕ). Само желязото и ЖСК-то се пускат отделно. Аз също в началото на всеки месец си пускам ПКК и утайката при мен е три пъти повече от нормално. Преди беше 5, а сега е 15 последните два месеца. Горната граница за жени до 50 години е 25, което значи че пак е в нормата, но при бременни е съвсем нормално да е ускорена, така че място за притеснение няма.  Peace
Мен също ме е страх разбира се, все пак това е нещо съвсем ново и непознато за мен. Вчера като се замислих, че трябва съвсем сами да се оправяме с таткото, защото няма на кого да разчитаме особено и се постреснах, но ще се оправим някак си. Само да сме живи и здрави и всичко да е наред. Praynig
За косата - не съм суеверна и грам. Naughty Досега съм се подстригвала веднъж, защото все не остава време, не за друго. Ще видим, като се роди  малкият, дали съм му отрязала пишката. Joy Имам намерение и пак да се подстрижа до раждането. Даже снощи се и боядисах. Много се колебаех, но все пак го напрравих. Надявам се, че не съм му навредила с нищо. Praynig Ами и без това не мога да се облека като хората, ходя все с едни и същи дрехи, които вече не мога да гледам, та реших да се намацам да се почувствам малко  като жена. Дано няма проблем за бебчо.
Лек ден на всички! Wink

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Добро утро и от мен. Вчера написах един дълъг пост, но интернета се скапа и така не влезе нищо в темичката.
Та сега отново - majceto благодарнсти за новата темичка, че както всички се услушвме току виж сме осъмнали със заключена тема и нищо ново на хоризонта.
За помощтата от родители - майка ми ще си дойде за бебето. Имам й пълно доверие, защото по принцип е педиатрична сестра и е на ясно със всичко, но не е от хората, които се вманиачават по показатели и предписания.Тя ми помагаше за баткото, сега живот и здраве пак на нея чакам. Но в общи линии това ми е помощтта, защото и от двете страни бабите са в чужбина и след тази помощ в началото за 15-20 дена ни се налага да се справяме сами. Което от една страна е уморително, защото през 90% от годината няма на кого да оставиш детето дори и за 1 минута, но пък е страшно преимущество по отношение на възпитание. Когато я няма бабината школа децата са много по-малко лигави, поне така е при нас. Баткото е страшно разбрано дете, няма нужда от заплахи, наказания, викове, една дума е достатъчна. Но сега, когато лятото им го оставяме по време на отпуските им (правим го от 2-3 години, до преди това все с нас), след това има период на превъзпитание, защото пък за тези 1-2 месеца нищо не му се отказва и лиготията е пълна. Сега вече е по-голям и се надявам да избегнем този момент, но все пак си е дете.
За химоглобина доки ме накара да си пусна освен стандартната ПКК, също така серумно желязо, морфология на еритроцити, ДКК, за да се види каква точно е причината за да е нисък. Е, моя все още е в норма(последно беше 122), но на всяко изследване си пада с 15-тина единици и се бях притеснила. Оказа се, че желязото и другите нещица също са в норма и за сега само на Центрума разчитам.
Колкото до СУЕ-то, при бременни е нормално утайката да е по-висока, както  нивото на левкоцитите. Проблем ще е ако се касае за фрапиращо големи показатели.
helena_v, остави тези суеверия. С баткото се постригвах всеки месец, а още в петия месец казаха мъж, при това атрибутите му си ги биваше Mr. Green И сега си е 100% -тово мъжле, само мъжки работи го интересуват, вкл. и голи каки. Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен,
passion не се притеснявай въобще, сигурна съм че с нищо не си навредила на бебо.
Аз също се подстригвах вече 2 пъти като втория път беше преди 3 дни. Яко ме офъкаха ама то си беше крайно належащо.  Краищата ми бяха ужасно зле, изтощени и цъфтящи, изсветлели от минали боядисвания, та сега се чувствам перфектно.
Напоследък и мен ме тресе треската по повод раждане, болница, бебе и т.н. Още повече, че вчера моя колежка ми разказа за нейните две раждания цветно, с мнооооого подробности. Направо ми настръхна косата и тръпки ме побиха, като имате предвид, че при нея е минало добре без нито един шеф, ама исках да знам какво ме очаква в общи линии.
За помощ за бебето след това хич незнам, не сме го измислили. От една страна много ми се иска да ми помага някой, щото таткото е на работа по цял ден и не ми се нрави идеята да оставам сам сама вкъщи поне в самото начало. Но от друга страна въобще не искам нито майка ми, нито свекърва ми да ми се бъркат. Особено майка ми направо ме изкарва извън нерви понякога, а и тя работи и няма да ми е удобно да я тормозя да си взима отпуски и т.н. Но предполагам, че тя сама ще ми предложи. Незнам как ще я караме, но със сигурност ще се оправим де, а и мъжа ми много ми помага по принцип за всичко вкъщи, така че не се притеснявам.

# 67
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Здравейте  Simple Smile
аз пък не съм спирала да се подстригвам и боядисвам  Embarassed Надявам се,че не вредя на бебчо, а и докторката казва,че не е опасно.
Днес дадох кръв и урина за изследвания и в 13:00 отива за резултатите. Малко се притеснявам за урината - мисля,че ще окаже, че имам проблем с бъбреците  Sad Не знам защо, но така си мисля. Е, след 2 часа ще знам със сигурност.
За помощ при гледането на бебе - предпочитам да не разчитам на никого. Свекърва ми живее с нас, по професия е акушерка, НО на 68 години е, има си достатъчно болести, за да не може и себе си да гледа, не си е практикувала професията от 30 години.... така че изобщо не разчитам на нея за каквото и да е, освен за досадни съвети и тъпи суеверия  Twisted Evil
Майка ми работи, но вероятно ще идва да помага в първите дни, не сме го обсъждали още.

# 68
  • Мнения: 121
Да се разпиша и аз Grinning много сте бързи 1 ден без нет и не мога да изчета всичко.
Добре дошли на новите майчета и ЧРД на рождениците със закъснение.
Майче честита нова придобивка и безаварийно шофиране Laughing.
И аз съм в отбора на закръглените майчета  Embarassed като чета кой колко кг е и ме е срам от себе си да си кажа аз стартирах от 70 успокоих се, че не съм само аз  Rolling Eyes
Колкото до притесненията избягвам да се замислям, защото става страшнооо. Каката беше мнооого ревливо и капризно бебе. Все тайничко се надявах че като попорасне ще и мине, но това не се лекува. Ако и това е същото по-добре да не мисля как ще я карам, защото се депресирам. Каката е на моменти ту се радва за бебето, в следващия момент ще го изхвърли и така, очаквам ревност и емоции от нейна страна. Няма да е лесно, но лесно няма това е положението Laughing
И отвчера каката е с едни разкошни пъпки следобед ще ходим при педито, но от прочетеното в нета май е варицела Rolling Eyes
От болестите най ме е страх, като донесе каката нещо от градината и всички по ред на номерата болни.

# 69
  • Мнения: 90
Здравейте.момичета-кокичета!!! Hug
СУЕ изобщо не е надежден показател по време на бременност-изходната му стойност при мен беше 12 (10 г.с.), а след 2 месеца вече беше 50(вярно че бях изкарала една вирусна инфекция).Но така или иначе се ускорява по време на бременност и гинеколога ми каза,че изследването му е абсолютно неоснователно.
За страха от промяната- и аз изпадам в различни настроения и състояния на духа-понякога съм изпълнена с оптимизъм,в други случаи съм направо на ръба-в  тези моменти съпруга ми играе най-важната роля-тои е силно позитивен човек и винаги е в състояние да ми вдъхне сили и кураж(да е жив и здрав
За след раждането и двамата разчитаме преди всичко на себе си -бъдещата ни педиатърка ни е съседка,така че ще разчитам и на нея за съвети.
Чао засега

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 290
Majceto честита придобивка  Hug
silveto_5 не искам да те наплашвам, но съм чувала че е много опасно ако бременна е в контакт с болен от шарка. Дано да греша. Пази се

А за суеверията и аз всеки месец се постригвам даже и се изрусявам (а хем казват че като си бременна нямало да хване )

# 71
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз пак като черна станция да се обадя, ама да ви кажа - помощ за бебето не ви трябва. Няма нищо толкова тсрашно. Вашата основна задачка е да се занимавате с него. А не баба ви, майка ви, свеки или който и да е. Помощ ви трябва за домакинството. Аз лично 1вите 2 седмици се възползвах максимално от това - поц ял ден си лежахме с Мая, докато другите се редуваха - готвене, чистене и т.н... Никой незнае по-добре от майката от какво има нужда бебчо. Освен това бабите си имат по една кошница с ненужни съвети и суеверия и паника най-вече!

# 72
  • Мнения: 3 089
янчето е права - помощ за бебето наистина не е нужна. но купищата неща за пране и гладене, ако бебето е на ам - шишетата и стерилизирането, наред с по-завишената хигиена на дома и готвенето ще си бъдат проблем без помощ. не че не бихте се справили и без, но ще е по-трудничко.

# 73
  • Мнения: 90
Да ви попитам-някой има ли впечатление от продуктите на МОНИ???Преди малко разгледах сайта им и количките много ми харесаха ,а цените са съвсем приемливи-до 200 лв

# 74
  • Мнения: 96
Здравейте на всички,
първо да кажа, че Миленка е добре, днес заедно ще ходим на преглед в Шейново и ще имам по меродавна информация.

И аз смятам че помощ за бебето не ми трябва, аз искам сама да си се справям, и ако има нещо да си питам сама, все някакъв инструктаж първоначален ще ми е нужен, но не и постоянно висене над главата. И аз много мразя да ми дудне някой и да ми дава напътствия и наставления, а и съм доста самостоятелна.Живеет със свеки обяче и не знам как ще стоят нещата,тя обича да си съветва, та ще видим....аз не си мълча и никога не задържам нищо в себе си,което е хем хубаво хем лошо, но досега проблемации не сме имали, щото аз казвами отсичам и край, но за бебо може би по- съм склонна да приемам съвети в началото защото територията ми е инкогнита и не става въпрос за моето самолюбие , а за детенцето така, че.......ме очаква един дълъг период на адаптиране и търпение - нещо,което на мен ми липсва страшно.От това най-много се притеснявам , че времето няма да ми стига за да правя нещата които обичам, но се надявам с времето да се науча да съвместявам повече дейности.Все пак се чувствам напълно сигурна, че животът ни ще се промени към по-хубаво и нищо няма да е същото като преди:))

Общи условия

Активация на акаунт