Кокичета надничат от снега, скоро МАЙски бебета ще наводнят света

  • 16 459
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 625
Момичета здравейте! Аз пак съм малко претиснена.Вчера доки ми изписа ГИНИПРАЛ 4X1. А аз нямам признаци на контракции или болки(а то е за задържане) И тя каза да го пия превантивно до края на 8 месец.Бебето предимно стояло напречно и натежавало и това била причината.Кажете ми да и се доверя ли? не искам химииииииии, пък било то и безвредни Cry .та така де това исках да ви споделя и да поискам мнението ви Hug

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Yanche, моето майче е слава богу млада(родила ме е на 19 години), по-скоро ми е като приятелка и определено не вярва в разни бабини девитинини, има савсем модерен поглед върху отглеждането на децата и определено няма да ми е в тежест. А и баткото все още ще ходи на училище, така че помощ определено ще ми е нужна. Притеснява ме друго - ако и свеки реши да си дойде в същия момент (което е разбираемо, все пак ще е и нейно внуче беба) ще стане при нас е весело. Двете са много различни като характер, майка ми е от хората - право куме в очи, а свекървами пък е тозно противоположен тип - цупи се за глупости, все гледа да не каже нещо накриво, а и обича да показва че тя е по-така. И предполагам каква лудница ще настане, защото майка ми ще е в къщи, свеки пък ще гледа да се покаже, че е по-баба, а деца не е гледала от преди 30 години и си вярва във всички бабешки простотии. Изобщо картинката ще е цветна и като капак на всичко татито ще е на работа, та на мен ще ми се изсипе всичко на главата.

# 77
  • Мнения: 121
Ние се справяме сами рядко разчитаме на чужда помощ, бабите са млади работят и не са наблизо. Това което ме притеснява е как ще процедират мамите с по-големи дечица. При кого ще оставите децата като започне раждането. Ако е през деня е по-лесно ами ако е през нощта не ми се иска да ангажирам бабите, защото не е ясно кога ще родя. Не могат да седят цял месец и да ме чакат да родя, ми аз мога и да пренося  Rolling Eyes Освен всички дружно до болницата  Laughingне мога да измисля друго.
аничка знам че шарката е опасно ама няма как да се опазя, мисля че съм я изкарала на малдини Laughing

# 78
  • Мнения: 65
И аз така си мисля, че няма да ми трява помощ и че ще се справим сами с мъжа ми.
А домакинсвото, какво толкова, в гарсониера сме, пералнята ще пере и суши, съдомиялната ще мие чиниите.  Laughing
С готвенето не знам как ще, мъжа ми може само супа и омлет да прави, милия. Но все накак си ще се справим, ако трябва ще сготвим голяма тенжера мандажа за 1 семица и само нея ще ядем, пак е по-хубаво от чужд човек в къщата ми.  Peace
Единсвено ме притеснява, ако съм секцио - сигурно няма да мога да ставам много и да помагам в къпането на бебо и ще трябва повече да лежа. Тогава май ще трябва помощ...  Thinking  Мъжът ми едва ли ще се справи сам с всичко...  newsm78

smiled_
, то май Гинипрала е силова артилерия и го дават, ако магнезия и ношпа-то не помагат. Ако искаш питай и др. лакар, те си знаят най-добре...

# 79
  • Мнения: 373
 Balonesa, аз знам , че след секцио, трябва да се ограничаваш единствено във вдигането на тежки неща. Бебо можеш да си го вдигаш.Знам също, че даже е препоръчително движението пред лежането, защото спомагало за по бързото възстановяване.Нека мамите преживели секцио да кажат.Simple Smile

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
silveto_5 , при нас баткото върви в комплект с таткото.Няма на кого да го оставяме и винаги го влачим с нас. Днес ще го водя с мен до НАП, че имат междусрочна ваканция и е при мен в офиса, утре при моето джипи, че трябва да взема една рецепта. Майчето ще си дойде така или иначе след като родя, така че живот и здраве стане ли време за болницата , независимо дали е денем или нощем двамата ми мъже ще ме придружат до болницата. Не смеем да го оставяме сам в къщи все още, а и в един такъв момент пък савсем не става.
За това и смятам активно да се възползвам от помощ покрай бебето, защото това ще ми е поне за 1 година напред. Да не ви обяснявам какво беше когато с батито се разболяхме един след друг от варицела - аз дърта магарица на 26год., той нямаше още 2. Таткото беше хванал гората. На работа ли да ходи, нас ли да гледа, защото бяхме под карантина две седмици, а и двамата доста тежко я изкарахме. Има и още много такива моменти, но до сега слава богу сме се справяли, ще се оправим и за напред, но от майка си няма да се лиша първите 2-3 седмици, защото знам, че ще ми помага наистина и няма да нажежи обстановката. Минала съм веднъж по този път и знам какво ме очаква.

# 81
  • Мнения: 3 100
балонеса - след секцио можеш да си вдигаш и обслужваш бебето - няма проблеми. моята кумица ражда в полша - секцио по спешност, и каза, че след самата операция са й хакнали някаква инжекция, педитата са прегледали бебето и са й го връчили да си се оправя с него както намери за добре, т.е. поела си е детето на 3-я час след операцията  Shocked в бг ти дават 12-24 часа 'почивка' в реанимация. явно проблемът е в болката, която изпитва майката, а не в самата операция. аз поех петра на 19-я час след секциото и си я разнасях насам-натам из болницата. страшно става, ако кихнеш, ако се закашляш или ако някой реши да ти разказва виц в първите 10 дни след операцията или изобщо ако се разсмеееш с глас - а то няма как да не се разхилиш, когато, например, бебето ти се издриска във ваничката докато го къпеш и заплува в 'жълтици'  или ти се изпикае в лицето (ако е момче, де) Joy  изобщо, не можеш и да си предтсвиш в началото колко поводи за смях ще намираш, а ще се стискаш, за да не се разхилиш, че наистина си наболява. аз специално не знам как ще се опазя от петра. за новото бебе няма проблем - ще си го вдигам и обслужвам, ама петра не знам как ще я озаптя да не ми се мята на врата.
smiled - аз бих се доверила на лекаря си; но аз моята съм си я избраал след прецизно отсяване. не знам вашите отношения какви са.

# 82
  • Мнения: 146
Момичета, не е страшно, и сами ще се оправите без проблеми в гледането на бебчовците.
Аз да ви питам набързо, пия магне Б6 сутрин и вечер по едно, може ли когато усетя контракции да пия папаверинче, че нещо май се преуморих и почна да ме стяга от време на време.....

# 83
  • Перник
  • Мнения: 4 871
Да се отчета, преди малко си взех изследванията: хемоглобин - 124, захар - 3,8. Докторката каза, че съм екстра. И с урината всичко е наред.  Sunglasses

# 84
  • Мнения: 536
Честито на всички малки и големи рожденици с малко закъснение.
SvetlaK, браво за резултатите.
Аз помощ след раждането няма да искам - не ми трябва. Присъствието на разни роднини вкъщи когато трябва да съм с бебечето си само ще ме изнерви. Предния път също отказах всякаква помощ и се справих чудесно, а до тогава бебе не бях държала. Както е казала Балонеса пералнята ще пере Simple Smile Винаги мога да сготвя нещо на бързо докато бебчо спи, а гладенето и чистенето не са проблем - ще ги правя дакато бебо спи или вечер като се прибере мъжът ми. Хубавото е, че Лора е напълно самостоятелна и по-скоро ще ми помага отколкото ще пречи. Бабите бих викнала малко преди раждането за да не ходя в болницата през нощта с голямото дете, но и за това се чудя. Има време, ще го измислим Simple Smile

# 85
  • Мнения: 481
Здравейте, момичета.Вчера бях писала че откриха че имам нисък хемоглобини нали ми предипсаха малтофер и ампули Тотема..Днес започнах да ги взимам, но трябва да Ви кажа че Тотемата не са особенно прятни за мен поне....много сладки и ми напомнят на сироп, а аз не обичам да пия сиропи...Другото което ми направи впечатление е че като го изпих и езика ми се оцвети, стана почти черен...ужассс.......притеснявам се че май ще оцвети и зъбите ми...как да предотвратя това.....някой знае ли?Неприятно, езика как да еее.... ама и зъбите ..просто незнам.....

# 86
  • София
  • Мнения: 1 402
Много Ви благодаря за поздравленията, много хубави и мили са от всички

Majceto и аз се присъединявам към клуба на стреса!!!!

Да ви кажа също нещо много ми се стяга коремчето и мисля да си ходя в къщи.

# 87
  • Мнения: 50
Добър ден МАЙ-чета,връщам се от ЖК и съм малко стресната,защото бебчо е с 3 седмици напред.А предния път си беше точно и си отговаряше на седмиците. Rolling EyesДали е нормално?Иначе всичко др. е наред. Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте майчета!

Аз най-после успях да изчета всичко написано...

Аз лично изобщо не съм се панирала и хич не му мисля много за предстоящото раждане. И първия път бях супер спокойна до самия край. И въпреки кошмарното си първо раждане пак не ме е страх и все си мисля, че този път ще е по добре Mr. Green. Важното е Господ да ни пази! Praynig Praynig Praynig

gmsvetla, при нас го има същия момент с лигавенето. Ние си възпитаваме детето и то е много миличко и послушно. Но при едно посещение при баба и дядо и става някаква тотална метаморфоза... И после дълго време ние се борим да се превъзпитаме Confused. Много неприятно, но поне съм убедена, че никой не го прави от лошо...

Иначе и аз ще разчитам много на майка ми и преди и след раждането (тя живее с нас). Но това е човекът на когото с чиста съвест мога да оставя детето си (когато се налага) и да не се притеснявам изобщо!!! А освен това гледането на бебчо по никакъв начин не изключва останалата домакинска работа - даже я увеличава, и за сама майка (особено раждала със секцио) ще е голямо усилие.

За мен пък кърменето беше един от най-приятните моменти - създава огромна близост м/у майката и детето (Йоанна до сега от време на време ми казва, че искала да цица Mr. Green). Наистина много е неприятно да ставаш по 5-10 пъти на вечер и сънят ти се разбива тотално, но според мен си заслужава!!!

Силве, ако си боледувала от варицела няма никакъв проблем. Освен това, варицелата може да е опасна за плода само до 3-ия месец. Снаха ми изкара една хубава варицела в 8-ия месец та сме го проучили въпроса. В смисъл, не се притеснявай!


Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 16:43 от Eiphnh

# 89
  • Мнения: 65
Добре де, Eiphnh, не мога да разбера какво толкова й се увеличава на тази домакинска работа.  Thinking

 Двама души сме с мъжа ми, ако трябва на сандвичи ще караме само в началото, няма да се готви. Даже съм намислила да замръзя няколко лазани, печени пилешки бутчета, пържоли и само да претопляме в микровълновата. Няма да умреме гладни.  Sunglasses

Остава прането, там е пералнята. За чиниите съдомиялна има. Една гарсониера все ще можем да изчистим някак си. Ако се минава с парцал всеки ден, няма да е мръзно и да отнема много време. Ако ще седим 1 месец само в къщи, според мен не е задължително и да се гладят дрехите на бебето...
Единствено са грижите покрай бебчо - кърмене, къпане, миене, смяна на памперси. Ако се радуваме 2та и си помагаме, все някак си ще се справим...
Колкото повече хора в къщата, толкова по-голяма суматаха и нерви. Ако дойде друга жена, все си мисля, че и 2те страни ще се притесняваме и никой няма да е спокоен. И ще стане като омагьосан кръг - ние нервни - бебето плаче и обрано.
Според мен е много важно как детето ще възприеме още в самото начало дома си - ако се чуваства спокойно и защитено, така ще е до края.
Ако първия ден още му спретнем парти с всички роднини и олелии, ще се стресира и изплаши.

Общи условия

Активация на акаунт