Термин Ноември 2024

  • 25 082
  • 924
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 294
големината на нухалната транслуценсия е близо до горна граница (2,75) и ще трябва да направим пренатален тест. При вашите резултати каква е големината?
При нас е 1,60 mm. Първоначалният риск за Даун на база възрастта ми (32г) и не знам какво друго, беше 1:420, и след БХС и огледа на органите преичисленият риск е 1:7796. Докторът не каза нищо особено. Май каза, че всичко е наред, и нищо повече. Той не е много разговорлив.
Направихме и пренатален тест по свое желание. Всичко е отрицателно.

# 556
  • Мнения: 16
При мен на едното бебче беше 2.1 , а на другото точно на границата 2.5. Но доктора каза, че всичко над 3 е обезпокоително...
Ние имаме и пренатален тест, така че нямам притеснения. 
Здравейте момичета! Мина и моят БХС и съм леко притеснена, понеже големината на нухалната транслуценсия е близо до горна граница (2,75) и ще трябва да направим пренатален тест. При вашите резултати каква е големината? Не че може да се сравнява, но ми е интересно да разбера дали има и други и какво е казал лекаря.

# 557
  • София
  • Мнения: 2 691
И при нас е 1,60мм. Не се притеснявай, горна граница е 3,20мм мисля, направете си пренатеста възможно най-бързо, за да разсеете всякакви съмнения, все пак други завишени маркери не е имало, нали?

При нас на ФМ излезна обратна А-вълна на дуктус венозус, което можело да е маркер за аномалия, можело и да е нещо нормално. Препоръката беше пренатален, който аз за щастие вече бях пуснала предната седмица, но нямах още резултат. Получих го на следващия ден и тези 24ч ми се видяха пълен ад, така че те разбирам, сега ще ви е много тегаво, докато чакате, но всичко ще е наред! 🍀

# 558
  • Мнения: 294
При нас на ФМ излезна обратна А-вълна на дуктус венозус, което можело да е маркер за аномалия, можело и да е нещо нормално.
Нашият беше под долна граница - 0.62 и нямам идея какво означава това. Сега го виждам, докато търсих нухалната транслуценция. Докторът не каза нищо за това. Дали ще порасне с напредване на бременността? Нещо не намерих информация за ниска стойност на този показател. Продължавам да търся.

# 559
  • София
  • Мнения: 2 691
Не се притеснявай, щом док нищо не е казал, значи няма проблем. Аз много четох през тея 24ч и в Щатите, да речем, на феталните дори не го гледат този дуктус венозус като маркер. То този кръвоносен съд в един момент се и затваря след като си свърши работата да доставя кръв от плацентата на бебока.

Не спирам да се удивлявам колко е сложен човешкия организъм. 🙂

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 15:39 от ParaSiempre

# 560
  • Мнения: 14
Здравейте!

Присъединявам се и аз към групата Simple Smile

Втора бременност ми е, на 30г съм, с термин 27.11.2024.

Следващата седмица съм на преглед и ФМ, нямам търпение вече - сякаш с тази бременност съм по-притеснена от първата, когато бях в ранните ми 20-те и всичко ми беше като на шега 😃

# 561
  • Мнения: 108
Sunflower, мен ме изпратиха с НТ 2.50 на БХС, озадачи ме обаче, че при първото измерване доктора е писал 1.30, второто - 2.50, и средноаритметично (според някаква извратена математика) =2.50. Бях се ошашкала и аз, че е много като стойност, но на прегледа нищо не ми казаха по този повод. Резултатите от пренаталния бяха, че всичко е наред. Няма риск от Даун.
И моят съвет е да пуснеш пренатален възможно най-бързо, хубавото е, че на повечето места резултатите се получават до седмица. Има ли носна кост налична?

Стискам палци и кураж. ❤️

# 562
  • Мнения: 24
Здравей, записвам се в темата да я следя. Аз съм 11 +2, на 33 години съм и ми е първа бременност. Нямам жива майка, с която да споделям, на бабите и близки приятелки е още рано, чакам да ми ат БХС. Още не ми е ясно с прегледите кое след кое и кога се случва, но е добре, че ви откривам.
Все още имам едно голямо оплакване и то е подутия корем от 8 г.с. Газовете не излизат и ми е мн трудно да ям, тоест ям 1 път на ден, настроението ми също е кофти заразите тежестта в корема и повръщанията от това. Но се надявам скоро всичко да отшуми Simple Smile

# 563
  • София
  • Мнения: 2 691
Добре дошли на новите момичета в темата 🌸

За тези от София, изглежда интересно това събитие - https://ohnamama.bg/event/all

# 564
  • Мнения: 14
Здравей, записвам се в темата да я следя. Аз съм 11 +2, на 33 години съм и ми е първа бременност. Нямам жива майка, с която да споделям, на бабите и близки приятелки е още рано, чакам да ми ат БХС. Още не ми е ясно с прегледите кое след кое и кога се случва, но е добре, че ви откривам.
Все още имам едно голямо оплакване и то е подутия корем от 8 г.с. Газовете не излизат и ми е мн трудно да ям, тоест ям 1 път на ден, настроението ми също е кофти заразите тежестта в корема и повръщанията от това. Но се надявам скоро всичко да отшуми Simple Smile

Аз също съм 11+2, освен, че газовете не излизат, не излиза нищо друго (едвам едвам ходя до тоалетна).
До преди няколко дни започнах да се чувствам добре, докато повръщането не се върна от понеделник насам с пълна сила, съпроводено с много силно главоболие… лошото е, че вляза ли в серия, мога да повръщам през 20 мин, ужасно е.
Много се надявам скоро да отшумят тези симптоми - чувството на безполезен парцал ми идва в повече, а и се налага да ходя в офиса 2-3 пъти в седмицата, което ми идва кошмарно…

# 565
  • Мнения: 60
Благодаря ви за споделената информация, доктора каза че всичко друго е наред, бебето расте в норма(което е добър знак), за носната кост каза, че е налична още на предния преглед. Иначе докато не излязат резултатите от пренатеста няма да си намеря място сигурно..

# 566
  • Мнения: 294
За тези от София, изглежда интересно това събитие - https://ohnamama.bg/event/all
Много е интересно събитието. Чух за него и по радиото. Обаче не ми се ходи сама, а няма никоя бременна приятелка около мен.

# 567
  • София
  • Мнения: 2 691
Аз май няма да съм в града, иначе бих те придружила 😀

Знам, че е дооста рано може би, но оглеждате ли се за колички/кошове за кола? По 1-ви юни се очаквали намаления, та съм започнала да хвърлям по едно око, засега само виртуално.

# 568
  • Мнения: 378
Здравейте и от мен! Blush В 11- та седмица съм, живея във Варна и ще се радвам да препоръчате специалист за следене на бременността, тъй като ми е първа бременност и всичко ми е ново. Отделно, имам  притеснения за фолиевата киселина - АГ ми предписа 400 мг метилирана, също и витамини с още 400 мг и каза, че не било твърде много, но на мен ми се струва доста, а знам, че и прекалено много също не е добре. Също настоява да правим пренатален тест на cell genetics, въпреки че нямаме фамилна обремененост и сме на 30 и 32 г., а ми се иска първо да минем на ФМ и после да решим. За ФМ нищо не сме обсъждали все още и мисля да си запазя час на своя глава... Иначе - постоянно ми е лошо и ми е доста трудно да работя, а АГ не ми дава болничен, защото трябвало да съм записана за следене:pensive: Надявам се скоро да намалеят симптомите:sweat:

Това изобщо не е много фолиева киселина. Но фолиевата киселина е най-важна преди зачеване и до 6 гс, след това е полезна и важна разбира се, но е най-критична точно тогава. Но фолиевата киселина е водно разтворим витамин, излишъкът просто излиза през урината. Не е като мастно разтворимите, за които е проблем, ако са твърде много.

Бих направила основния пакет от пренаталните тестове и без фамилна обремененост, защото те гледат за хромозомни аномалии, а те не се предават по наследство, а са си чиста случайност дали ще се случат в почти всички случаи. Рискът се увеличава с възрастта на майката, но 80% от децата със синдром на Даун са родени от жени под 35 (защото те раждат повече деца и по-рядко правят изследвания).

Аз също така си пуснах и тест дали съм носител на някоя болест. Нямам фамилна обремененост, но се оказа, че съм тих носител на един рецесивен ген, та сега тестваме и таткото. Малко вероятно е и той да е носител, но за всеки случай. Та аз бих препоръчала основен или среден пакет за пренатален тест и отделно тест дали сте носител на нещо, което може да повлияе на бебето.

# 569
  • Мнения: 60
Аз май няма да съм в града, иначе бих те придружила 😀
Знам, че е дооста рано може би, но оглеждате ли се за колички/кошове за кола? По 1-ви юни се очаквали намаления, та съм започнала да хвърлям по едно око, засега само виртуално.
Сега в Хиполенд петък и събота ще има 25% намаление на всичко. Сигурно и на комсед ще е скоро, там май е 30%.

Общи условия

Активация на акаунт